Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawigacja GPS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 05 07 2007 - 21:40

Witam
Panowie poszukuje jakiegoś taniego i w miarę dobrego nawigatora GPS nie wiem czy lepszy wybór jest przez telefon, a może zupełnie osobny (wiecie abym nie skręcił gdzieś, a tam schody czy ślepa uliczka itd..) planowałem podłączyć pod lapka i do samochodu ale za wielkie i za dużo kłopotu by z tym było, po za tym przetwornice się często kaszanią :P
Dlatego ciekawi mnie co byście mogli polecić i dlaczego, może ktoś używa obecnie czegoś co jest godne polecenia

Z góry dziękuje
Pozdrawiam :P

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 07 2007 - 12:38

W ręce miałem MIO 350 z programem AutoMapa i muszę powiedzieć, że palmtop posiada kilka wad fabrycznych, które da się rozwiązać po instalacji dwóch/trzech patchy, ale w działaniu GPS sprawuje się całkiem nieźle. Na miasta AutoMapa jest w sam raz, gorzej z małymi miejscowościami, program po prostu głupieje - po zjeździe nie w tą uliczkę, program nie potrafi nawrócić nas na dobry kierunek, tylko słodko piszczy: "zły kierunek". Ponadto dosyć mało intuicyjne jest menu tegoż programu. Kwestia ceny, czy za coś takiego znajdziesz lepszy egzemplarz - 600zł to dosyć małe pieniądze jak na parametry urządzenia.
Pomysł ze smartfonem i GPSem myślę, że też mógłby wypalić.. jeśli nasz smartfon ma duży wyświetlacz. Na małym mógłby s tylko polegać na głosowych informacjach, a to znów kwestia załączonego oprogramowania. Jak znajdziesz model (np. Nokia E61) który wspiera GPS np. poprzez Blotooth i zainstalujesz (nie testowałem, ale opinie przyjazne) Tom-Toma, oraz kupisz np. na allegro za 150zł. GPSa to będziesz miał dość tani i wydajny system nawigacji. Odradzam tylko smartfony w konfiguracji z Windows CE, a nie Symbianem - mogą być kłopoty z szybkością działania takiego softu.

  • 0

#3 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 06 07 2007 - 12:51

Witam.

Co do notebook'a w samochodzie jako 'nawigacja' to pomysł zły nie jest, ale lapek ucierpi. Mój ojciec kiedyś w ten właśnie sposób korzystał + modem gps na usb, a teraz do wymiany jest dysk, który nie wytrzymał jazdy po polskich drogach. Po za tym, wysiadając z auta takiego notebooka trzeba gdzieś schować...

Na dzień dzisiejszy - od przeszło pół roku korzysta z palma Asusa A696. Do tego mapa AutoMapa albo IGO - spisują się znakomicie w terenie, numeracja domów nawet w małych miejscowościach, nawigacja głosowa i jedyne co to zgubił się ostatnio w niemieckich górach - ale to przez zanik sygnału. Natomiast co do nawigacji w tel, to tak jak powiedział Mak - duży ekran. Ja w swojej n73 mam tom-tom'a ale bez nadajnika gps - służy jedynie jako mapa. Wyznacza trasy - najszybsza, najkrótsza, drogi ekspresowa itd, posiada dużą bazę punktów POI wraz z numerami telefonów... Już nie raz bardzo pomogła. To jest wyjście mniej kosztowne, jeśli posiadasz już odpowiedni telefon. Jeśli natomiast zależy Ci na bezawaryjności, 'przyjemności pracy' i dużo jeździsz to radze zastanowić się nad palmtopem. Do tego AutoMapa v4.0 która ma wejść już niedługo według zapewnień producenta...


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#4 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 07 07 2007 - 00:09

Witam
Panowie znalazłem cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=210159532 oraz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=212288979 (co o tym sadzicie ??) innych medalionów itd. nie będę tu prezentował po prostu wydaje mi się ze to chała (ale zawsze mogę się mylić) w każdym razie to moje odczucie, no ale mniejsza z tym
Szukam tak gdzieś czegoś góra do 800 zł i co gorsza aby było na ten poniedziałek wiec jutro ostatecznie w niedzielę jakiś moloch odwiedzę po prostu musze cos już zakupić..

W każdym razie dzięki panowie za rady i opinję
Pozdrawiam :(

============ update :( =============

panowie na szybkiego znalazłem MIO A701

Sprzedam wiekszosci swietnie znane MIO A701 z aparatem, telefonem, gps

zestaw jest kompletny tak jak był podczas zakupu
dodatkowo ponad zestaw dorzucam karte KINGSTON 1GB

w sklad zestawu wchodzi:
- ladowarka sieciowa
- ladowarka samochodowa
- kabel usb
- pokrowiec
- uchwyt do samochodu

palmtop ma ponad rok.
uzywany sporadycznie. bateria w bardzo dobrym stanie.
nosi lekkie slady uzytkowania (drobne otarcia na rogach - widac jedno na zdjeciu)
reszta bez zarzutu

po krótkiej rozmowie wyszło ze bateria trzyma tylko dzień..
wstępna cena tego to 900 zł ale chce mu dać za to 800 góra 850 zł
pytanko czy warte to tej ceny nowy waha się od 1100 - 1600
pozdrawiam i licze na szybka odp..
  • 0

#5 Respev

Respev

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 09 2007 - 17:08

Jak nawigacja, to tylko MIO P550. Szybki, ładny design. Do kompletu automapa i mamy idealny zestaw do podróży po Polsce. Radzę wybić sobie z głosy używania do tych celów laptopa. Nie dość, że to nie wygodne, to jeszcze całkowicie nieporęczne.
  • 0

#6 prop

prop

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 10 2007 - 21:52

Witajcie panowie jak nawigacja to tylko TOMTOM,nie ma lepszego,testowałem juz chyba wszystkie dostepne na rynku programy do nawigacji.Ja w tej chwili uzywam tomtom6 z najnowszymi mapami/bajka/.Posiadam na N73 i MIO 350 rewelacja,jakby co to mogę pomóc w nabyciu tego programiku jak ktos posiada te dwa cudowne urządzonka pozdrawiam(kontakt prop34@poczta.fm ale dopiero po 15.10)
  • 0

#7 alberto76

alberto76

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 12 2007 - 17:36

Witam, ja polecam SmartGPS, chyba jedyny sprzęt, który ma zaj** funkcjonalność jako sprzętu nawigacyjnego, a wreszcie jest pozbawiony debilnych mp3 i całej reszty pseudo gadżetów. Kupiłem przez www.swiatgps.pl, ale widziałem ostatnio w mediamartkt za 549 zł (!). Żonie kupiłem teraz taki sam na gwiazdkę. Zdecydowanie polecam!
  • 0

#8 komisarz20

komisarz20

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 20 12 2007 - 19:37

generlanie to objetne w czym uzywasz nawigacji - telen czy osobne urzadzenie nie robi roznicy. Jedynie jesli telefon to powienien miec dosc duzy wyswietlacz.

Pozniej instalujesz tylko nawigacje - polecam tomtom'a i wszystko gotowe ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych