Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy odczytali kod genetyczny ostatniego chromosomu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slash

Slash

  Początkujący

 • 30 postów

Napisano 02 06 2006 - 15:38

Naukowcy odczytali kod genetyczny ostatniego chromosomu człowieka. Według naszych informacji czeka ich jeszcze jedna niespodzianka... w kodzie DNA są zdjęcia!


a informacja poraziła wszystkich chorych na nieuleczalne choroby, gdyż dała im nadzieję: cały kod DNA został już spisany. Zakończenie Projektu Poznania Ludzkiego Genomu (Human Genome Project) może pomóc w leczeniu wielu poważnych chorób, w tym Alzheimera czy Parkinsona.

Teraz mapa genetyczna człowieka jest już pełna. Seksencjonowanie ostatniego chromosomu zajęło 150 naukowcom 10 lat.Chromosom 1 jest największym chromosomem człowieka, zawiera około ośmiu procent wszystkich informacji genetycznych, czyli prawie trzy i pół tysiąca genów, z czego ponad jedna trzecia nie była wcześniej znana nauce.

"Chromosom 1 zawiera fascynujące informacje na temat biologii chromosomów, naszej ewolucji i zdrowia; udział w programie, który ma potężny wkład w poznanie istoty ludzkiej biologii był inspirujący" - mówi szef projektu, profesor Simon Gregory, z amerykańskiego Duke University.

Zdaniem badaczy, geny znajdujące się na pierwszym chromosomie biorą udział w rozwoju 350 chorób, w tym rozszczepu wargi i podniebienia oraz wielu typów raka. Naukowcy mają nadzieję, że teraz poprawi się diagnostyka tych chorób.

Mapa pierwszego chromosomu, podobnie jak wszystkich pozostałych jest powszechnie dostępna.

A jednak jest tajemnica, która nie jest znana uczonym. To tylko hipoteza, ale... opierając się na posiadanych przez nas materiałach można postawić niezwykłą tezę. Kiedy po raz pierwszy o tym usłyszeliśmy? W 2002 do Fundacji Nautilus dotarł przekaz channelingowy z Kanady, który zawierał bardzo zagadkowy fragment. Potem podobne informacje pojawiały się za granicą, co może oznaczać, że coś jest na rzeczy... W 2003 roku, kiedy na zaproszenie Fundacji NAUTILUS przybył do Polski Erich von Daniken przedstawiliśmy mu tę teorię. Znał sprawę.
Na czym polega ów niezwykły przekaz? Oto i on:
/w dużym skrócie, całość zamieścimy innym razem/

"Człowiek ma inną historię, niż ustaliła Wasza nauka. Przybyliśmy na Ziemię na długo przed tym, zanim pojawiły się pierwsze żywe organizmy. Eksperymenty genetyczne pozwoliły na tyle udoskonalić Wasze ciała, że wreszcie mogła w nich zamieszkać doskonałość. Tworząc kod DNA zapisaliśmy informacje o historii Waszego gatunku. Nie ma przyszłości, teraźniejszości ani przeszłości - znaliśmy Waszą historię zanim jeszcze powiedzieliście pierwsze słowo. Kiedyś przyjdzie moment, kiedy kod DNA nie będzie miał przed Wami tajemnic. Jest tam wiele informacji (...) i jego fragment. Kiedy zamienicie te informację w ciąg liczb, odczytacie Waszą historię. Została ona zapisana w formie obrazów, które Wy nazywacie zdjęciami. Będzie je mógł odczytać każdy, kto posiada komputer. To będzie dowód na nasze istnienie. Zrozumiecie, że w Was jest takie samo światło, jak to, które jest w nas. Nie szukajcie dowodów na nasze istnienie w odległych światach, bo one są w Waszym kodzie DNA."

Trzeba przyznać, że ta teoria pobudza wyobraźnię. Czy to możliwe, że w każdym z nas jest płytka CD ze zdjęciami z przeszłości? Nie mamy na razie informacji, czy ktoś na świecie próbował przetworzyć informacje z DNA na zdjęcia w którymś z popularnych formatów graficznych. Jeśli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się na ten krok, być może zobaczy zdjęcie podobne do tego, które jest poniżej...

Dołączona grafika

 • 0

#2 paul08

paul08

  Początkujący

 • 61 postów

Napisano 02 06 2006 - 15:55

Hehe troche z opuznieniem Toldo :P Ale fajnie ze zamiesciles :D Ja o tym czytalem w dzien kiedy wyszedl ten artykul :)

 • 0

#3 Slash

Slash

  Początkujący

 • 30 postów

Napisano 02 06 2006 - 16:04

Hehe troche z opuznieniem Toldo :P Ale fajnie ze zamiesciles :D Ja o tym czytalem w dzien kiedy wyszedl ten artykul :)


tez juz dawno o tym czytalem dzis mi sie przypomnial i postanowilem o tym napisac zeby cos sie dzialo na forum

 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych