Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narozrabiałem i jak tu wybrnąć


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 kucharz12

kucharz12

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 05 2011 - 19:47

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum wiec prosze o dość dokładne tłumaczenie;DD

A wiec... Niedawno wsadziliśmy z kumplami na pewne "forum" zdj naszego "znajomego", syna informatyczki z naszej szkoły ;DD No i wszystko było ok dopóki dzisiaj nie przychodze do szkoły i dowiaduje sie, że sie o wszystkim dowiedziała. Jescze w ten sam dzien miałem informatyke i zaczeła nas wyzywać i powiedziała, że juz zaczeła poszukiwania sprawcy zamieszcenia tego tematu ;DD Zwracam się do was Hakerów i Crackerów ponieważ uwazam was za najlepszych informatyków ;P I teraz moje pytanie... W jaki sposób może wykryc, że dodałem jeden z postów do tego tematu i jak moge się zabezpieczyc przed moim wykryciem. Dodam jeszce, że post juz usunięto z "forum" :) Mam nadzieje, że istnieje jakaś dobra odpowiedź na to pytanie i prosze abyscie mi wytlumaczyli co i jak ;DD

P.S. Chodzi mi o to czy musze się obawiać,że mnie odnajdzie i czy sa jakies programy do ukrywania danych osobowych, a mysle ze wy hakerzy macie coś takiego w swoich zapasach ;DD Dodam, że groziła sądem Haha;DD


Z góry dzieki

Kucharz

[warn=Bamber]
Rozumiemy że uwielbiasz emotkę ";DD" ale bez przesady ile można :)
[/warn]

Użytkownik Bamber edytował ten post 28 05 2011 - 00:00

  • 0

#2 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 27 05 2011 - 23:26

Moim zdanie nie masz co się obawiać. Postu nie ma to raz. Dwa to tylko moderator forum zna twój IP. Niech moderator tego forum ci podpowie jak to wygląda. Ale wg mnie nie ma co się martwić. Przecież ta informatyczka nie jest jakimś super hakerem który nie śpi tylko hakuje. pozdrawiam

  • 0

#3 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 05 2011 - 07:03

Administracja nie ma prawa bez postanowienia sądu udostępnić Twojego IP nikomu, jak post trwale został wywalony to się nie martw na razie :)
  • 0

#4 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 29 05 2011 - 10:37

Nie zapomnijmy że większość dostawców internetu daje teraz IP zmienne, a więc nawet jak się dowie to IP to to IP będzie z przed kilku dni a ty już 2 razy będziesz miał inne :) No chyba że masz IP stałe no to już inaczej, ale administracja forum nie ma prawa podawać danych osobowych do osób trzecich dlatego nie musisz się martiwć :)
  • 0

#5 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 29 05 2011 - 11:30

ISP ma obowiązek trzymać logi 6 lat wstecz, więc Twoje IP i tak w nich będzie :)
  • 0

#6 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 29 05 2011 - 15:47

A o tym to nie wiedziałem :) No to teraz już wiem, dzięki Cabana :)
  • 0

#7 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 31 05 2011 - 21:52

Tak trzyma je 6 lat, ale co by nie było nie ma szans żeby udostępnili je ''pani od informatyki''.
  • 0

#8 Brosystem

Brosystem

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 07 06 2011 - 16:53

Chyba ze moderatorem tudzież adminem tego forum jest jej znajomy :D. Ale myśle że pani od informatyki nie jest na tyle wyuczona żeby Cie znaleźć. A jesli skieruje sprawe do sądu i poda IP to mimo wszystko sporo czasu im zajmnie znalezienie osoby piszącej post bo to nie jest aż tak ważna sprawa :D
  • 0

#9 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 07 06 2011 - 18:04

Dzisiaj nie ma problemu z namierzeniem jakiejkolwiek osoby w sieci. Jeżeli owe forum jest dosyć znane to kwestia paru dni.
  • 0

#10 Brosystem

Brosystem

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 07 06 2011 - 22:27

Może i racja ale myślisz, że organy ścigania nie mają lepszych zajęć ? Im się nie chce bawić w takie coś bo to mnóstwo papierkowej roboty :D
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 06 2011 - 11:36

Przy stałym IP jest nie dozwolone udostępnianie jego komukolwiek jedynie odpowiednie służby mające nakaz od prokuratora (w przypadku prowadzenia śledztwa) lub nakaz sędziego (w przypadku prowadzenia sprawy sądowej). Lecz i tu można zwrócić się do dostawcy o zmianę IP.
Przy systemie z zmiennym IP to IP podane minutę wcześniej może być już nie aktualne wystarczy wyłączyć na chwilę w opcji połączenia dostęp do internetu i za chwilę włączyć już masz inne IP. Ja mam na pulpicie ikonę połączenia z internetem i po włączeniu komputera i uruchomieniu wszystkich programów wraz z systemem klikam na ikonę i uzyskuję połączenie z internetem. Tak wyłączać i włączać mogę tyle razy ile zechcę i za każdym razem mam inne IP ( świetnie sprawdza się przy oglądaniu filmów z limitem czasu :D ) . Jednym słowem podanie samego IP to pryszcz gorzej jeśli ktoś udostępni numer karty sieciowej, to nawet początkujący Hacker może to wykorzystać i jak wyłączysz swój komputer z sieci internetu. To inni na twoim numerze karty sieciowej mogą sobie serwować w internecie ba mało na twoje konto broić.
I tak wszystkie fora w internecie mogą cię zablokować ale tylko wykorzystując twoje IP i jak masz stałe, przy zmiennym wystarczy zmienić Nick, Hasło i masz dalej dostęp do zamkniętego forum (na przykład dostałeś bana dożywotniego). Jedynie operator usługodawcy internetowego może ci zmniejszyć limit transferu lub całkowicie odciąć cię od internetu ale on wykorzystuje nie twoje IP lecz numer karty sieciowej. I nawet wymiana karty nie pomoże aby odblokować internet, chyba że nie masz odciętego a tylko spowolnionego wtedy możesz wykorzystać odpowiedni program do zmiany numeru karty sieciowej i przywrócić sobie transfer. Trochę inaczej jest przy karcie WiFi tam nawet nie musisz mieć umowy z dostawcą internetu wystarczy trafić na dziurę i znać jakiś numer karty sieciowej i sam podajesz IP ( chyba że kolega ma zmienne wtedy nie wpisujesz IP bo z automatu masz przyznane).
Ogólnie IP można olać.

  • 0

#12 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 08 06 2011 - 16:03

Tak wyłączać i włączać mogę tyle razy ile zechcę i za każdym razem mam inne IP ( świetnie sprawdza się przy oglądaniu filmów z limitem czasu :D ) .


A potem się dziwią że IPv4 się kończą :)

pryszcz gorzej jeśli ktoś udostępni numer karty sieciowej, to nawet początkujący Hacker może to wykorzystać i jak wyłączysz swój komputer z sieci internetu

Mówisz o MAC, ale to jest nieprawdopodobne ;) Jedynie można w ten sposób uruchomić komputer, tylko że BIOSIE musi być włączona opcja Wake On LAN i nie wszystkie karty sieciowe to obsługują. Adres MAC można łatwo podmienić ;)

To inni na twoim numerze karty sieciowej mogą sobie serwować w internecie ba mało na twoje konto broić.

Możesz mi wyjaśnić co ma MAC do włamania, po pierwsze musisz mieć publiczne IP, oraz intruz musi znać Twój MAC, ale ok :D

masz stałe, przy zmiennym wystarczy zmienić Nick, Hasło i masz dalej dostęp do zamkniętego forum (na przykład dostałeś bana dożywotniego

Nie prawda :D Pod dany rejon przypada jakaś klasa IP np. 83.23.xx.xx ;) (TP taką praktykę stosuje )

nawet wymiana karty nie pomoże aby odblokować internet,

Jak używa filtrowania MAC, ale po co ma niby ISP banować Twoje IP?

Ogólnie IP można olać.

Tu się mylisz, operator ma obowiązek przechowywać log każdego klienta przez 6 lat wstecz, a w nich jest jakie IP miałeś (jak masz zmienne) ;)

  • 0

#13 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 08 06 2011 - 18:58

pechunio... urzekła mnie twoja historia
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 06 2011 - 08:53

Nie będę pisał nazw programów ale po pierwsze są ogólnie dostępne programy za pomocą których wyłapujesz z sieci WiFi jaki i kablowej wiele danych jak IP, MAC. Mając kartę WiFi możesz namierzyć wiele komputerów ale co będę się rozpisywał mój syn będąc w Anglii nie miał wykupionego internetu a mimo to co dzień przez Skype rozmawialiśmy mało tego spoko grał sobie w internecie o serfowaniu nie wspomnę. Drugi przykład przychodzi do mnie do domu z laptopem ma kartę WiFi ale bez anteny włącza laptopa i sieć i co łapie prawie wszystkie komputery w osiedlu i bez problemu może sobie podglądać co kto ma na komputerze co w danej chwili robi, i wiadomo IP oraz MAC.
Więc o czym tu mówimy, ponad połowa użytkowników komputerów nie korzysta z szyfrowania, nie ma zabezpieczenia antywirusowego.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 10 06 2011 - 08:55

  • 0

#15 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 10 06 2011 - 23:33

Właśnie, są to amatorzy, którzy tylko podepną router i myślą, że są cacy;]
  • 0

#16 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 11 06 2011 - 18:16

Do do znajdowania sieci WiFi to wystarczy zwykłe Windowsowskie narzędzie, brutus, zauważ że we Wrocławiu dużo jest niezabezpieczonych sieci WiFi :D
IP Komputera to można ustalić w prosty sposób, w sieciach wewnętrznych przeważnie są IP typu 192.168.xxx.xxx, wiem że w TP-Link DHCP rozdaje adresy w podsieci, 192.168.1.xx :D
W Edimaxie 192.168.2.xx w D-Linku 192.168.0.xx w Pentagramie 192.168.0.xx. Tak więc nie trzeba dużo się wysilić, Co do przeglądania plików, to zasada jest taka że jak zostawiasz domyślną grupę roboczą komputera i udostępniasz to się nie dziw. ;)
Co do włamywania do sieci można np użyć BackTrack osobiście próbowałem kiedyś łamać WPA/WPA2 i powiem że to czasochłonny proces jest, oraz trzeba mieć słownik, coś ok 30GB na torrencie można znaleźć :D

Użytkownik cabana edytował ten post 11 06 2011 - 18:17

  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 06 2011 - 19:48

Ja się w to nie bawię, ale jest to pole do popisu dla Hackerów zajmujących się ogólnie zabezpieczeniami. Wiem jedno parę lat temu może 5, na politechnice Wrocławskiej opracowano i i opatentowano, koszulki izolacyjne do przewodów przesyłu danych, które skutecznie ekranują i zapobiegają przedostawaniu się sygnałów poza przewód.
Bo wiadomo z elektroniki że każde urządzenie czy to wytwarzające elektryczność czy nadajnik fal elektromagnetycznych oraz odbiorniki tych fal np. radiostacje, komputery, promieniują falami elektromagnetycznymi o sile w zależności od mocy danego urządzenia. Nawet taka niewinna klawiatura a zwłaszcza ta bezprzewodowa, wystarczy mieć odpowiednio czuły odbiornik. Dlatego wszyscy zapomnieli lub jak ja machnęli na taką informację jak że w pomieszczeniu gdzie najwięcej przebywamy zwłaszcza w pomieszczeniu do odpoczynku (sypialnia) tam nie powinno się instalować komputera i jego używać.
Wyobraź sobie komputer pobierający średnio 200W energii, ta energia jest zmieniana na impulsy elektryczne, a te z kolei na fale elektromagnetyczne o różnej sile. W zależności od mocy wytwarzanej przez każdy z podzespołów, średnio niech będzie 50W (już tak zaniżyłem), to wyobraź sobie moc 50W działającą na twoje ciało, tym bardziej że to są fale o szerokim spektrum jeśli chodzi częstotliwość np. fale Ultra Krótkie, i mikro fale. To jest tak jak z słuchawkami maja określoną częstotliwość przenoszenia fal dźwiękowych a wiadomo najgorsze są fale o niskiej częstotliwości (tag zwane basy), takimi częstotliwościami o odpowiedniej mocy mury się rozwala. Ba nawet fala akustyczną w szerokim spektrum częstotliwości przy odpowiedniej mocy np.świeczkę się gasi.
Co do szyfrowania danych ogólne szyfrowanie może być złamane, aby w sieci ktoś był bezpieczny, musiał by mieć indywidualne szyfrowanie i dekodowanie danych.
Przecież wiadomo wysyłasz jakąś informację ty jesteś X a odbiorca info jest Y to wpierw wysyłany jest sygnał umożliwiający odbiorcy odkodowanie sygnału. Więc jeśli masz kogoś stale pod obserwacją to nie ma problemu aby i twój komputer odczytał wyłapane dane. Do oczywiście dotyczy szyfrowania jakiej jest ogólnie zainstalowane w naszych systemach. Dlatego nie ma problemu dla Hackera odczytanie twojej korespondencji, oraz wszystkich innych danych.
Najprostszy sposób pozamykać zbędne kanały komunikacyjne internetowe i mieć własny system szyfrowania i deszyfrowania oraz zastosować te kable z politechniki Wrocławskiej tylko że wtedy nikt nie odczyta twojej informacji, czyli sam na życzenie się odłączysz :D będąc nie czytelnym dla nikogo.
  • 0

#18 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 27 06 2011 - 22:04

Izolacje o których mówi Brutus są stosowane tylko w Wojsku, Kancelarii Prezydenta i Premiera u Nas w Kraju ^_^

Wracając do pytania, które padło na początku wg mnie nie będzie źle.

Kto da prokuratorski nakaz na namierzenie osobnika który wrzucił zdjęcie czyjegoś synka?

Gdybyś go jakoś perfidnie ośmieszył np wrzucając jego nagie zdjęcie to inna sprawa, ale tak to nie ma się czego bać :D

Temat nie potrzebnie się rozwija i wchodzi na złe tory.

Zamykam.




Mądry Polak po szkodzie ...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych