Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagrywarka LG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 18 07 2009 - 13:30

Witam,
Parę dni temu kupiłem nową nagrywarkę ze sklepu LG na SATA. Wszystko jest oki poza prędkością nagrywania - wszystkie płyty nagrywa z prędkością tylko 24x.
Rok temu miałem nagryware i ona była 52x, rok pozniej kupuje nową i ma tylko 24x?
Nagrywam Nero, a płytki z których korzystałem są albo 48x albo 52x


Pls o pomoc ;/

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 07 2009 - 14:49

Zobacz sobie na wykazie np. :

Prędkość zapisu 22x DVD±R
8x DVD+RW / 6x DVD-RW
16x DVD+R (DL)
12x DVD-R (DL)
12x DVD-RAM
48x CD-R
32x CD-RW
Jak widzisz zapis jest różny w zależności od rodzaju płyty CD lub DVD
Płyta mająca podaną prędkość zapisu np. 52x to prędkość maksymalna ale może być zapisywana z mniejszą prędkością co gwarantuje poprawny zapis, więc tym się nie przejmuj.

  • 0

#3 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 18 07 2009 - 15:01

Nagrywasz płyty CD czy DVD?

Bo np przy nagrywaniu DVD prędkość wynosi chyba x16 a transfer danych i tak jest dużo szybszy niż CD x52
  • 0

#4 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 18 07 2009 - 19:33

nagrywalem cd benq i verbartima.
Zawsze miałem full speed, a teraz patrze tylko 24x ;/
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 18 07 2009 - 20:34

LG to zły wybór. Wymieniłem moje Lite-Ona na LG i kicha! Po 2 miechach problemy. Zainteresowałem się tymi nagrywarkami - opinie o nich są po prostu złe!
Spróbuj uaktualnić firware, może pomoże...
  • 0

#6 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 18 07 2009 - 20:48

probowalem firmware, ale nie znalazł nic nowego ;/
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 07 2009 - 08:59

LG to zły wybór. Wymieniłem moje Lite-Ona na LG i kicha! Po 2 miechach problemy. Zainteresowałem się tymi nagrywarkami - opinie o nich są po prostu złe!
Spróbuj uaktualnić firware, może pomoże...

Zastanów się nad tym co piszesz, nagrywarki CD/DVD mają inne prędkości od nagrywarek CD. i tu święty nie pomoże i SanDiego nie rób żadnej wymiany sterowników do nagrywarki. Jeszcze raz, zobacz sobie na wykaz danych technicznych swojej nagrywarki i tak jak ma tam podane tak będzie nagrywała i odtwarzała. Pamiętaj wartość prędkości podana na płycie jest wartością maksymalną z jaką może odbyć się zapis na płycie, co nie znaczy że z taką prędkością musi być zapisana dana płyta. To że przedtem CD zapisywało ci z prędkością 52x na nagrywarce CD a na nagrywarkach DVD-RAM czy ROM nie uzyskasz takiej prędkości zapisu maks to 48x.
Dlatego nie słuchaj żadnych podszeptów o aktualizacji sterowników, jeśli używasz Nero jest tam pod program Nero Toolkit tam jest pod program Nero DriveSpeed za jego pomocą można ustawić prędkość odczytu jak i zapisu płyt czyli cichsza praca przy wolniejszym zapisie i głośna przy zapisie szybkim. Tylko tam można samemu manipulować nagrywarką.
  • 0

#8 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 19 07 2009 - 09:41

Weź pod uwagę jeszcze płyty na jakich nagrywasz. Sony i Verbatim to najlepsze marki. A reszta to szmelc. :)
  • 0

#9 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 19 07 2009 - 10:40

Zastanów się nad tym co piszesz, nagrywarki CD/DVD mają inne prędkości od nagrywarek CD. i tu święty nie pomoże i SanDiego nie rób żadnej wymiany sterowników do nagrywarki. Jeszcze raz, zobacz sobie na wykaz danych technicznych swojej nagrywarki i tak jak ma tam podane tak będzie nagrywała i odtwarzała. Pamiętaj wartość prędkości podana na płycie jest wartością maksymalną z jaką może odbyć się zapis na płycie, co nie znaczy że z taką prędkością musi być zapisana dana płyta. To że przedtem CD zapisywało ci z prędkością 52x na nagrywarce CD a na nagrywarkach DVD-RAM czy ROM nie uzyskasz takiej prędkości zapisu maks to 48x.
Dlatego nie słuchaj żadnych podszeptów o aktualizacji sterowników, jeśli używasz Nero jest tam pod program Nero Toolkit tam jest pod program Nero DriveSpeed za jego pomocą można ustawić prędkość odczytu jak i zapisu płyt czyli cichsza praca przy wolniejszym zapisie i głośna przy zapisie szybkim. Tylko tam można samemu manipulować nagrywarką.

Nagrywałem na nagrywarce CD/DVD od LG wcześniej ;/
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 07 2009 - 15:03

To jeszcze raz odsyłam cię do danych technicznych podanych na sprzęcie lub sprawdź przy pomocy Nero Toolkit, Nero Info Tool- tym sprawdzasz nagrywarkę i masz podane jej parametry techniczne oraz Nero Drive Speed- tym sprawdzasz płyty ich faktyczną prędkość zapisu/odczytu, ogólny stan płyty.
Po drugie mam wątpliwość abyś mógł w starszych wersjach nagrywarek DVD mógł zapisywać i odczytywać płyty CD z prędkością 52x. Taką prędkość miały nagrywarki CD z odczytem płyt DVD zwane jako nagrywarki Combo, one te ostatnie co schodziły z taśm produkcyjnych miały zapis i odczyt 52x.
  • 0

#11 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 19 07 2009 - 16:15

Nero czasem podaje zły wynik prędkości nagrywania
żeby zobaczyć real
wklej do notatnika

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder] 
"ShowSingleRecorderSpeed"=dword:00000001

Zapisz jako fix.reg
Dwuklik na niego i zgadasz się na dodanie do rejestru , restart.

  • 0

#12 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 19 07 2009 - 20:42

To jeszcze raz odsyłam cię do danych technicznych podanych na sprzęcie lub sprawdź przy pomocy Nero Toolkit, Nero Info Tool- tym sprawdzasz nagrywarkę i masz podane jej parametry techniczne oraz Nero Drive Speed- tym sprawdzasz płyty ich faktyczną prędkość zapisu/odczytu, ogólny stan płyty.
Po drugie mam wątpliwość abyś mógł w starszych wersjach nagrywarek DVD mógł zapisywać i odczytywać płyty CD z prędkością 52x. Taką prędkość miały nagrywarki CD z odczytem płyt DVD zwane jako nagrywarki Combo, one te ostatnie co schodziły z taśm produkcyjnych miały zapis i odczyt 52x.

Możliwe, po prostu taka prędkość podana była przy pasku nagrywania :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych