Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagrywanie na DVD-R.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 04 04 2012 - 22:11

Witam.

Mam na dysku kilka filmów (ok. 700MB każdy) i chciałbym je zgrać na płytę DVD-R tak, żeby można je było odtwarzać na telewizorze z odtwarzaczem DVD.

Przeczytałem kilka porad w necie i za pomocą programu Freemake Video Converter przekonwertowałem jeden plik filmowy (.avi) na format DVD. Po 1h40min konwersji utworzył mi się nowy folder o nazwie FILM-pl z folderami AUDIO_TS (pusty) oraz VIDEO_TS z kilkoma plikami filmowymi w formacie MPEG file oraz dwoma plikami o rozszerzeniu .BUP.

Następnie otworzyłem program Ashampoo Burning Studio, wybrałem opcję "Nagraj filmy" - "Nagraj Video DVD z przygotowanego katalogu". Niestety po zaznaczeniu folderu z utworzonymi plikami wyświetlił mi się komunikat, że nie zawiera on wszystkich potrzebnych plików i przywrócił mnie do menu głównego.

Czy ktoś mógłby mnie pokierować w tym wszystkim, co tu zrobić, żeby to poprawnie działało?

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 04 04 2012 - 22:24

Ja polecam Ci nagranie programem Nero Vision. Bez problemu przekonwertuje Ci on film w .avi i nagra na płytę.

Jeśli nie masz Nero to możesz pobrać wersję trial stąd:

http://www.nero.com/plk/downloads-nero11-trial.php

  • 0

#3 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 04 2012 - 00:18

Ja polecam Ci nagranie programem Nero Vision. Bez problemu przekonwertuje Ci on film w .avi i nagra na płytę.

Jeśli nie masz Nero to możesz pobrać wersję trial stąd:

Nero - Free Trial Version - Nero 11


Poszedłem za radą i zainstalowałem Nero 11 - nie widzę tam opcji konwersji pliku na DVD. Zainstalowałem też Nero Vision (3 razy!) i za każdym razem nie mogłem dostać się nawet do menu, ponieważ moja wersja "wygasła"...

Może jakiś sprawdzony, domowy sposób od kogoś, kto już robił podobną rzecz? Bardzo mi zależy :E
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 05 04 2012 - 00:44

zamiast tworzenia kompilacji w katalogu wybierz w Freemake zeby konwertowal od razu do ISO i to nagraj na plyte

u mnie zadzialalo bez szwanku
  • 0

#5 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 04 2012 - 13:12

zamiast tworzenia kompilacji w katalogu wybierz w Freemake zeby konwertowal od razu do ISO i to nagraj na plyte

u mnie zadzialalo bez szwanku

Nie mam formatu .ISO w tym programie, teraz nie mam już pomysłu :E
***
***
Żeby nie spamować tematami, to zadam tu jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego nieszczęsnego Nero. Jak napisałem wcześniej, nie udało mi się nawet uruchomić Nero Vision, a Nero 11 w wersji trial nie ma opcji konwersji w kilku formatach (pojawia się odnośnik do zakupienia pełnej licencji). Pytanko to jak odinstalować ten programik, bo próbowałem już na multum sposobów. Zwykły reinstall nic nie daje, na koniec pojawia się błąd krytyczny i program dalej siedzi na dysku. Próbowałem usunąć pliki i wpisy rejestru przez kilka programów, np. jv16 Power Tools, ale to też nic nie dało. Przywracanie systemu (to była katorga) i próba usunięcia w trybie awaryjnym - to samo.
  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 05 04 2012 - 13:25

nie masz formatu ISO w Freemake Video Converter czy w Ashampoo?

w tym pierwszym musi byc, a jak nie to sciagnij najnowsza wersje

powinienes moc to zrobic tak jak tutaj:
How to Burn DVD Video Free - YouTube

w ok. 40 sec pokazane jest menu z wyborem "Create ISO..."

w Ashampoo tez nie widze problemu:
How to burn image file(.ISO,CUE/BIN) using ashampoo burning studio - YouTube
  • 1

#7 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 04 2012 - 14:14

nie masz formatu ISO w Freemake Video Converter czy w Ashampoo?

w tym pierwszym musi byc, a jak nie to sciagnij najnowsza wersje

powinienes moc to zrobic tak jak tutaj:
How to Burn DVD Video Free - YouTube

w ok. 40 sec pokazane jest menu z wyborem "Create ISO..."

w Ashampoo tez nie widze problemu:
How to burn image file(.ISO,CUE/BIN) using ashampoo burning studio - YouTube

To już moja ślepota, rzeczywiście jest ta opcja. Przekonwertuję filmy na .ISO we Freemake i wypalę na płycie w Ashampoo. Dzięki za rady, zobaczymy czy pomoże :E
***
***
Ponawiam jeszcze pytanie odnośnie Nero.
  • 0

#8 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 05 04 2012 - 14:52

Po wejściu w katalog zainstalowania Nero szukaj ikony Aplikacji Nero Vision. Otwórz i postępuj według instrukcji programu.
  • 0

#9 LeszekT

LeszekT

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 05 04 2012 - 17:33

Jestem w trakcie konwertowania plików filmowych na .ISO i trochę to trwa, więc zwrócę się jeszcze raz o pomoc w sprawie Nero.

kosa006 - niestety program stał się moim dzisiejszym utrapieniem :) jako że w międzyczasie dorwałem się do Freemake & Ashampoo, a Nero zajmuje sporo miejsca na dysku, pozwoliłem sobie go odinstalować.

Użytkownik kosa006 edytował ten post 07 06 2012 - 16:40

  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 04 2012 - 18:17

Może ja wytłumaczę, jak w prosty sposób nagrać filmy na nośnik DVD

1. Pobierz program •• Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced 9.24 - Download, Pobierz | Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced 9.24 - Download w Komputerswiat.pl | Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced 9.24 - Download, Pobierz
2. Po odpaleniu programu wsadź płytę do napędu---> wejdź w nagraj pliki i katalogi---> nagraj nową płytę cd/dvd/Blue-ray ----> Nowy katalog--->w razie potrzeby można w tym momencie zmienić nazwę folderu następnie --->Dodaj ----> znajdź plik gdzie znajdują się filmy , zaznacz je i kliknij na dodaj następnie zakończ--->dalej---> nagraj i to wszystko .

P.S. U siebie tak nagrywałem filmy na nośnik dvd i nie było żadnego problemu, i to nie ważne w jakim formacie były filmy .


Dodane przez: Kosa006
Temat zamykam. Jeśli zaistniałaby potrzeba otworzenia tematu proszę o kontakt na PW.


Użytkownik kosa006 edytował ten post 07 06 2012 - 16:44

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych