Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na jakie parametry zwrocić uwage przy kupnie monitora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 novac78

novac78

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 04 01 2012 - 02:42

Witam ponownie dalej jak widać mecze temat monitorów. Tym razem chciałem się zapytać co ważniejsze w parametrach bo czytałem ostatnio na ten temat trochę i chciałem zaczerpnąć opinii. W poprzednim temacie poruszyłem kąty widzenia w monitorach, teraz chciałem się zapytać co ważniejsze matryca z szybkim czasem reakcji 2ms słabszą barwą kolorów i słabszymi kątami widzenia jak TN. Czytałem że nie ma efektu smużenia w grach i przy oglądaniu filmów przy tak niskim czasie reakcji 2ms ale czy ten efekt naprawdę jest tak zauważalny czy można go pominąć na rzecz np:6-8ms co da na lepsze barwy i kąty widzenia przy matrycy MVA. Szkoda że nie można połączyć tych 3 efektów w jedno 2ms, dobre kąty i barwy w monitorach większego typu 24-17". Taka anomalia pojawiła się w moim starym 19" BenQ FP93GX. jak dotąd nie znalazłem monitora z matrycą MVA 2ms 24" lub większy, może ktoś zna jakiś monitor to chętnie obczaję.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 01 2012 - 19:48

Kwestia zastosowań, osobiście do grafiki nie wyobrażam sobie pracować na zwykłym monitorze TN - dużo bogatsza jest barwa na IPS, który mogę tobie polecić. Niestety monitory w tej technologii są najdroższe, także pozostaje wybór pośredni - matryca z MVA lub S-PVA, ma ona gorszy czas reakcji, ale w nowszych monitorach jest on akceptowalny dla gracza. Różnice w jakości i kątach widzenia możesz sobie obejżeć na Youtube, tutaj wrzucam pierwszy wynik z brzegu:



  • 0

#3 novac78

novac78

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 05 01 2012 - 02:33

Faktycznie IPS jest najlepszy no i najdroższy z tego co sprawdzałem, wiadoma sprawa NEC i wszystko jasne :) czyli drugim w rankingu jakości jest S-PVA jak dobrze rozumiem, później MVA - czy to prawda że MVA ma najlepsze kąty widzenia i najlepszą barwę kolorów ze wszystkich matryc co kosztuje ją duży czas reakcji 8ms ??? Bo teraz ten filmik co mi zapodałeś trochę wytrącił mnie z równowagi, na nim widać że matryce IPS i PVA bija MVA i to znacznie,a gdzieś czytałem że MVA są najlepsze w kątach widzenia i kolorach, TN w czasie rekcji a IPS i P-PVA to łączą zalety MVA i TN ale nie są tak dobre w barwach jakie ma MVA i nie są tak szybkie jak TN.
Mi głównie chodzi o kąty widzenia i barwę kolorów, wcześniej miałem tz nadal mam BenQ z MVA i byłem zadowolony ale to 19" i teraz wymieniłem na nowy 27" samsung C27A550U i go zwracam bo matryca TN jest nie do przyjęcia co w zamian tego samsunga polecasz może być coś do 24" ale wolałbym 27" koszt do 2000-2500.
Czekam na sugestie dzięki POZDRO.

Użytkownik novac78 edytował ten post 05 01 2012 - 02:59

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych