Skocz do zawartości


Zdjęcie

NIeprawidłowy plik boot.ini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 21 11 2008 - 20:07

Witam, mam dysk twardy w laptopie 120 GB podzielony na 3 partycje. Jedna 20 GB partycja NTFS na której mam Windows. Druga partycja, ext3 dla Ubuntu i trzecia wspólna NTFS na muzykę i filmy.
Pewnego pięknego dnia chciałem odpalić sobie Windowsa (co robię raczej rzadko ;p ) no i co mi pokazuje:
"Nieprawidłowy plik boot.ini"
a następny komunikat:
"Rozpoczyna się standardowy rozruch z C:\Windows"
i ostatni:
"Nie można uruchomić systemu bo nie znaleziono C:\Windows\System32\hal.dll"

I teraz tak:
1. Plik hal.dll jest na C i ma się dobrze
2. polecenie fixboot nie wiem czemu nie działa, tzn niby jest napisane, że operacja się powiodła, ale zawartość pliku pozostaje niezmieniona, co więcej, usunąłem plik boot.ini i kurcze po poleceniu fixboot (który niby mi przywrócił plik boot) pliku boot nie ma ;/


Ktos ma jakies pomysły jak się z tym uporać? Nie chcę używać polecenia fixmbr, bo to usunie mi GRUBa a ciężko jest go potem przywrócić.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 21 11 2008 - 20:10

skorzystaj z konsoli odzyskiwania
http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

  • 0

#3 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 22 11 2008 - 12:53

Ok, odpaliłem konsole odzyskiwania i co ciekawe, instalacje systemu windows wykryło mi na dysku D a nie na C. Niby nic (w windowsie litery dysków się zmieniają) ale po poleceniu bootcfg /rebuild plik boot.ini został stworzony na dysku D:, czyli na tym, na którym mam muzyke i filmy. A jak chce odpalić windows wyskakuje komunikat po angielsku że nie ma pliku NTLDR. No to dawaj jeszcze raz do konsoli i kopiuje plik z płyty, zgodnie z instrukcją która jest na stronie, co mi podałeś (copy e:\i386\ntldr), jest napisane, że spoiowano 1 plik, ale Windows dalej się nie chce uruchomić (dalej brakuje pliku NTLDR).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: MBR naprawa MBR sektor rozruchowy fixboot



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych