Skocz do zawartości


MrKejos

Rejestracja: 07 maj 2013
OFFLINE Ostatnio: 11 05 2013 11:26
-----

Moje tematy

Radeon HD 2600xt - piszczenie podczas grania.

07 05 2013 - 00:36

Cześć wszystkim. Jak pewnie zauważyliście, jestem tutaj nowy :) Założyłem temat na tym forum, ponieważ mam problem z piszczeniem karty graficznej. Otóż posiadam kartę o nazwie Radeon HD 2600xt z chłodzeniem pasywnym od firmy Gigabyte, który wygląda tak:
gigabyte-radeon-hd-2600-xt-256mb-128bit-

Jak widać, w radiatorze znajduje się luka w której widać cewkę, która jest obudowana, a z tego co mi wiadomo, owe piszczenie powodują cewki. Nie dość, że jest obudowana (czyli powinna być teoretycznie już unieruchomiona) to jeszcze ją próbowałem unieruchomić gorącym klejem z pistoletu, niestety operacja ta nic nie dała. A więc moje pytanie brzmi, co mógł bym zrobić, aby pozbyć się tych strasznych odgłosów?

Ciekawostka: Podczas przeglądania stron słychać coś w rodzaju skrobania, podczas oglądania filmu głośność tego zjawiska się powiększa, a podczas grania (w każdej grze odgłosy pojawiają się w innych momentach) w nowe, czy nawet stare gry pojawia się skrobanie na przemian z piszczeniem, które jest tak irytujące przez zmiany swojego natężenia i głośność, że odechciewa się grać w cokolwiek. Piski pojawiają się nawet przy ładowaniu (np. w grze Risen). 
Proszę o pomoc i pozdrawiam, Kejos.