Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monitory kąty widzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 novac78

novac78

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 02 01 2012 - 00:49

Witam mam taką zagwostkę a mianowicie kupiłem niedawno monitor samsung C27A550U i nie do konca jestem zadowolony z kątów widzenia. Patrząc pod kątem z prawej,lewej strony jest ok, patrząc z góry też widać dobrze jednak patrząc z dołu wszysko jest ciemniejsze. Np jak patrze z gory i stopniowo pochylam sie tz zmieniam kat patrzenia z gory na dół to wszystko zaczyna ciemniec. Czytajac opis produktu katy widzenia powinny byc identyczne jak bym patrzyl na wprost a tu lipa. Niewielka zmiana kata juz daje zauwazlane zacmienia u gory ekranu tak wiec nie wiem czy cos z matryca nie tak czy po prostu taka jest jej budowa. Wcześniej mialem 19" calowy monitor BenQ FP93G P i wszystko bylo cacy. Czy to jest uzaleznione od podswietlenia led?? bo samsung ma LEDY a benQ byl zwykły LCD a może benQ ma lepsza matryce.
Zastanawialem sie tez czy nie byłby lepszy telewizor np 27" calowy bo w tv nie ma problemu z katami widzenia i czy jest jakas roznica pomiedzy matryca telewizora a monitora, slyszalem ze monitory maja ostrzejszy obraz i daja bardziej wyraziste barwy clolrów.

Użytkownik novac78 edytował ten post 02 01 2012 - 00:54

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 02 01 2012 - 08:36

wszystko zalezy od zamontowanej matrycy

w Benq miales matryce MVA, a w Samsungu masz TN - krotko mowiac, MVA to duzo lepszy typ matrycy jesli chodzi o katy widzenia, a podswietlenie LED nieczego nie zmienia pod tym wzgledem, matryce TN juz takie sa i w TV bedziesz mial to samo

  • 0

#3 novac78

novac78

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 02 01 2012 - 14:45

Kolega ma TV LCD SAMSUNG LE37D550 i ma dobre kąty widzenia sprawdziłem to dokładnie, z resztą na żadnym telewizorze nie widziałem złych kątów widzenia. Wcześniej spotykałem się z tym tylko w laptopach a to że w monitorze tak jest to jestem zaskoczony. Wcześniej jak kupowałem tego benQ to nie mialem zielonego pojecia o jakichś kątach widzenia kolega mi coś tam mówił żebym zwrócił na to uwagę a w rzeczywistości kupiłem ten monitor za poleceniem sprzedawcy w sklepie hehe.
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 02 01 2012 - 20:41

widocznie te TV, ktore widziales sa zbudowane z takich matryc, ktorych katy widzenia nie daja sie tak we znaki
osobiscie nie widzialem (na zywo) jeszcze monitora czy TV, ktory by nie mial tej wady w ogole

najwidoczniej sprzedawca Ci podpowiedzial zwyczajnie to czego chcial sie pozbyc z magazynu :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych