Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monitor sie nie odpala


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stojanp

Stojanp

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 03 2009 - 19:33

Witam,
wczoraj zrobiłem mały upgrade mojego sprzętu, a mianowicie wymieniłem zasilacz ... miałem 400w a był troszke za słaby więc kupiłem
dobrą, firmową 650W. Podłączyłem wszystko, odpaliłem kompa i wiatraki się kręcą, lampki swiecą, a monitor sie nie włącza, tylko dioda mruga.
Byłem przekonany że to wina płyty głównej lub procesora (Wyczytałem to na różnych forach, że takie są objawy padnietej płyty). Wyskrobałem więc swoje ostatnie oszczędności i kupiłem nową płytę i procesor. Podłączyłem wszystko i problem mam nadal ten sam. Na nowej płycie mam zintegrowaną grafike, gdy wyciągam normalna karte graficzną i podłączam monitor pod zintegrowaną wszystko chodzi super, a gdy tylko włoże moją normalną karte graf. znowu to samo ... monitor milczy, kreca sie tylko wiatraki ...
Co to może być ? Proszę o pomoc :thumbsup:

Konfig Komputera :

Procesor - AMD Phenom 9850
Płyta Gł. - ASUS m3n78-em
4gb ramu kingstona w 2 kościach
Dysk 500gb Samsunga
Karta Graf. - Gigabyte 9800 GT 512 ddr3




acha, a zasilacz to Modecom Volcano 650W

http://www.agito.pl/zasilacze/modecom-volc...CFQwDGgodJTxgtw

//nie piszemy pomocy w nazwie tematu.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 30 03 2009 - 20:15

Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś na pytanie

gdy wyciągam normalna karte graficzną i podłączam monitor pod zintegrowaną wszystko chodzi super, a gdy tylko włoże moją normalną karte graf. znowu to samo


Podłączyłeś jakieś dodatkowe zasilanie pod grafę ??

Jeżeli już coś zepsute to Grafa ...

  • 0

#3 Konioklonio

Konioklonio

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 30 03 2009 - 20:57

No właśnie ta grafa potrzebuje dodatkowej wtyczki 6 pin. Podłączyłeś ja?
  • 0

#4 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 31 03 2009 - 14:08

Miałem tak już. Spalona karta graficzna i nic nie poradzisz. No może jeszcze to zasilanie nie podłączyłeś ale najprawdopodobniej karta do wyrzucenia.
  • 0

#5 swordfish

swordfish

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 07 04 2009 - 17:31

Miałem podobny numer, tylko że akurat u mnie złącze AGP było przylutowane dla picu, w biosie niby wszystko ok a płyta walnięta. Jednak u ciebie tego nie ma, próbowałeś sprawdzić ją w innym kompie ? Jak to nie sprawdzi się to grafa raczej do wywalenia.
  • 0

#6 Net

Net

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 24 06 2009 - 21:54

Jest też inna opcja... Monitor
Karta graficzna była u mnie sprawna chociaż tak jak ty wydałeś na płyte i procka to ja wydałem na kartę graficzną.
Jak to monitor LCD to mozesz sie do jakiegos kolegi przejsc i sprawdzic.
Co do CRT nie mam zdania bo u mnie chodzily bez awaryjnie oprocz jednego co sie spalil ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych