Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monitor do gier i filmów do 900 zł ~22 cale. Asus MX239H ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 nemesis2

nemesis2

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 19 07 2014 - 13:31

Witam, wraz z zakupem nowego zestawu komputerowego (GF 760 i i5 4590 3.3) planuję także wymienić monitor. Używany będzie zarówno do gier jak i filmów w proporcjach równych, budżet jakim dysponuję to maksymalnie 900 zł. Wielkość jaka mnie interesuje to około 21-23 cale. Sporą wagę przywiązuję też do designu monitora, chciałbym ekran smukły, z cienką ramą ( co eliminuje większość produktów Della która wyglądają jak wyniesiona z biura).  Co sądzicie o tym Asusie z matrycą AH-IPS ? http://www.morele.net/monitor-led-asus-mx239h-ips-full-hd-5ms-80-mln-1-dvi-hdmi-539875/

 



  • 0

#2 stoik

stoik

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 07 2014 - 09:55

Wygląda nieźle. Ja bym też polecił pod rozwagę LG. Sam niedawno kupiłem model 22EA63V i sprawuje się świetnie. Obraz nie jest zamazany przy dynamicznych scenach akcji, kolory ma przepiękne, szczególnie czernie pozytywnie mnie zaskoczyły, do tego dochodzi matryca IPS. I nie jest drogi.



  • 0

#3 rysiek_mela

rysiek_mela

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 08 2014 - 12:50

A co powiesz na della u2412m? Na chwilę obecną nic lepszego w tej cenie się nie kupi. Do użytku domowego i pracy idealny sprzęt. Dla profesjonalistów są na pewno lepsze propozycje ale cena też jest już z innej bajki. Miałem doczynienia z różnymi monitorami LCD i zazwyczaj problem był w tym, iż strasznie świeciły po oczach a próby zmniejszenia jasności czy kontrastu skutkowały utratą jakości obrazu. Jest to pierwszy monitor przy którym możemy pracować w nocy bez efektu olśnienia. Spokojnie można zjechać z jasnością nawet do 0 i wszystko wygląda normalnie . Wielkie brawa dla Dell'a tym bardziej, że nawet znacznie droższe modele mają z tym spore problemy.


  • 0

#4 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 11 08 2014 - 13:38

Zwróć uwagę na model LG 23MA73, ma cal, więcej, ale przez cieniutką ramke zajmuje miejsca nie wiele więcej od 22".
W standardzie masz już matryce IPS, tuner telewizyjny wbudowane głośniki, jak mnie pamięć nie myli to 2xHDMI + RGB.
Argumentem ostatecznym jak dla mnie będzie gwarancja na martwe piksele, ok 2 tygodni od zakupu.


  • 0

#5 MMsc

MMsc

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 08 2014 - 13:48

Każdy byleby posiadał IPS - jakościowo różnica jest widoczna gołym okiem.

Mi także do gier służy  Dell P2314H

Udało mi się go kupić w jakieś super ofercie za niecałe 600 - ale z tego co widzę na Skąpcu to jego cena chyba skoczyła http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8088718

Jak dla mnie optymalny.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych