Skocz do zawartości


Zdjęcie

Monitor CRT - jaki model?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 dziqs

dziqs

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 02 2010 - 19:32

witam, przymierzam sie do zakupu monitora CRT głownie do grania, duza role odgrywa odswiezanie bo w gre ktora gram 1 hz = 1 fps więc chcę jak najwiecej . Na allegro cena tych monitorów różni się kwotą 150 zł czyli HP P1120 - 199 z przesyłką. DELL P1130 najtaniej 355 z przesyłką, oba 21 cali. Z mojego punktu widzenia i opisach na aukcjach sa to takie same monitory..jednak wole zapytać was czy warto doplacac 150 zł ponad czy jednak wziac tego HP. Biore też pod uwage 19 cale, tyle ze na allegro nie wszedzie pisze jakie maja odswiezanie i w google tez nie wszystkie informacje moge znaleźc. Chyba że ktos z was mi cos poleci. LCD nie chce, mam aktualnie LG M197WD PZ - gra na tym w Counter-Strike'a to męczarnia nie przyjemnosc, dlatego szukam dobrego CRT'ka. Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Użytkownik Katarina edytował ten post 24 02 2010 - 19:53
ort

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 24 02 2010 - 19:59

gra na tym w Counter-Strike'a to męczarnia nie przyjemnosc

możesz tę myśl rozwinąć, tym bardziej że odświeżanie dell'a przy rozdziałce 1600x1200 to 75-85Hz i taka sama jest przy niższych. Takie odświeżanie jest osiągalne również przy LCD'kach, może pomyliło ci się z input lagiem, responsywnością? Ale od czego jest v-sync off.

  • 0

#3 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 24 02 2010 - 20:01

1 hz = 1 fps

To żart? FPS zależy od GPU/CPU itp. a nie od odświeżania monitora.
Podaj parametry kompa i grę, bo może jednak 19-21" są za duże i będą ci się gry cieły (zacznijmy od podstaw)

Użytkownik DoctorMofis edytował ten post 24 02 2010 - 20:02

  • 0

#4 dziqs

dziqs

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 02 2010 - 20:14

możesz tę myśl rozwinąć, tym bardziej że odświeżanie dell'a przy rozdziałce 1600x1200 to 75-85Hz i taka sama jest przy niższych. Takie odświeżanie jest osiągalne również przy LCD'kach, może pomyliło ci się z input lagiem, responsywnością? Ale od czego jest v-sync off.


kazdy gracz - przynajmniej wiekszosc ktora gra w ta gre co ja - counter-strike ma synchronizacje wylaczona. moj monitor ma max 70 hz w dodatku 16:9 poprostu nie komfortowo mi sie gra, jest to wsztstko rozsciagniete, tylko prosze nie mow dokup kabel DVI i zrob 4:3 - owszem mam taka mozliwosc w monitorze, ale wtedy bede malo widzial, poprostu lepiej mi sie gra na kwadracie.

To żart? FPS zależy od GPU/CPU itp. a nie od odświeżania monitora.
Podaj parametry kompa i grę, bo może jednak 19-21" są za duże i będą ci się gry cieły (zacznijmy od podstaw)


Nie, to nie żart :). Gra Counter-Strike, gram w nią już przeszło 5 lat, troche widziałem, Jasne że FPS zależy również od komputera, tak więc mój bez problemu wyciąga 100, problem tkwi tak jak pisze w monitorze gdyż max odswiezanie mam 70 hz, jadąc w dół stopniowo z odswiezaniem jakosc i plynnosc gry stale sie pogarsza co tylko potwierdza moja teorie - ale to nie jest tylko moja teoria - tak poprostu jest od dawien dawna, mozna poczytac na forach poswieconych tej grze - nie jest to najnowsza gra, gry mi nie tnie w zadnym wypadku, poprostu monitor nie nadaza mowiac w skrocie i nie jest to tak jak byc powinno, CS jest gra dynamiczna czesto i gesto trzeba szybko sie odwracac itd itp, tutaj odsiwezanie monitora to podstawa, monitor musi nadazac, dlatego kazdy Ci potwierdzi ze w CS'ie 1 hz - 1 fps. do tego dochodzi obraz 16:9 w ktorym mi sie bardzo źle gra, ogolnie gra chodzi plynnie, ale jestem juz uczulony na bodzce tej gry i wiem jak byc powinno a jak jest dlatego szukam CRT'ka z jak najlepszym odswiezaniem i dobrym kolorem.

edit. moze zle sie wyrazilem, gra chodzi plynnie - nic nie zacina, stale 100 fps, ale te 100 fps to wyciąga moj komputer a nie monitor, monitor wyciąga max 70 fps poniewaz maksymalne odswiezanie to wlasnie 70 hz. Cięzko to moze wam wytlumaczyc bo nie wiem czy wy graliscie w ta gre, ale jest to bardzo odczuwalne, grajac na monitorze z odswiezaniem 100 hz w danej rozdzielczosci gra ci płynie, grajac na monitorze 70 hz gra tez chodzi plynnie ale to juz zdecydowanie co innego. Masz wrazenie minimalnego klatkowania dzieki czemu niektore momenty w grze ci umykaja badz ciezko je zauwazyc szczegolnie z daleka gdzie wszystko jest małe.

Użytkownik dziqs edytował ten post 24 02 2010 - 20:21

  • 0

#5 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 24 02 2010 - 22:33

Powiedz mi na jakich monitorach graja mistrzowie świata w CS'a na każdych mistrzostwach? 70fps 100fps i takie tam, a oko ludzkie płynny obraz widzi już przy 25 fps i nie jest w stanie odróżnić czy to jest 30 czy 70 fps, dziwne? A tym bardziej 70 czy 100, więc napisz się czego tak naprawdę chcesz.
  • 0

#6 dziqs

dziqs

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 02 2010 - 22:42

napisalem ze aktualnie posiadam monitor lg m197wd pz obraz 16:9 dzieki czemu jest rozsciagniety obraz - nie pasuje mi to i chce wymienic na CRT'ka - dalem propozycje 2 modeli i oczekiwalem porady bo roznica cenowa to ponad 150 zl za te monitory ktore podalem, tyle ze tu chyba za bardzo nikt się na tym nie zna, a tlumaczenie ze nie ma roznicy kompletnie do mnie nie przemawia bo wiem jak sie grało na CRT - miałem, a jak się gra na terazniejszym moim. Bez porównania, więc? miał ktos z tymi modelami ktore podalem do czynienia? poleci któryś z nich?
  • 0

#7 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 24 02 2010 - 22:54

Nie masz opcji zmiany x:x? Albo rozciągania/rozszerzania ekranu w opcjach/na przyciskach? CRT to mają jako standard.
  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 25 02 2010 - 00:10

Kupiłeś tak naprawdę TV robiący za monitor i dziwisz się, że coś jest nie tak, w trybie PC masz wiele możliwości wyboru, ale nawet jak to Ci nie odpowiada, to taniej i oszczędniej będzie jakiś LCD 4:3 a te można już dostać w dobrej cenie.

tyle ze tu chyba za bardzo nikt się na tym nie zna

na czym tu się znać trzeba? Sam posiadasz aż taką wiedzę na temat kineskopów? Odświeżania? Na czym polega różnica między tymi dwiema technologiami? Szukaj takiego z maską szczelinową lub delta, z wyciętego walca, w miarę nie wypalony, dobrze by było jak najmłodszy, co by konwerter nie był zanadto zużyty (często są to monitory po tzw. tuningu) które długo nie pociągną, z marek polecam EIZO lub Mitsubishi z diamondtronem.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 25 02 2010 - 00:13

  • 0

#9 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 25 02 2010 - 08:46

Taki sam problem występuje w RTWC ET -gra nie obsługuje trybu 16:9 i jest rozciągnięta bez możliwości regulacji.CS jest starszą grą i na pewno ma ten sam problem ( potwierdzam, że irytujący). tutaj jest fajny monitor LCD : http://www.allegro.pl/item920884330_nowy_monitor_lcd_19_4_3_silver_tylko_269zl.html jeżeli koniecznie ma być CRT 21" to ten będzie też OK : http://www.allegro.pl/item932716686_dell_p1130_trinitron_crt_monitory_21_cali.html

Użytkownik sw29l edytował ten post 25 02 2010 - 08:51

  • 0

#10 dziqs

dziqs

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 02 2010 - 09:06

no wiadomo, sa też tansze DELL'e P1130 tyle ze to sa od osob prywatnych zadnej gwarancji kupujac go nie mam, wiec jak sie cos uszkodzi w trakcie transportu to kicha i tyle. Pozatym osoby prywatne kontaktujac sie z nimi nie bardzo skad maja wziac minipalete a w kartonie wiadomo jak to jest. mam na oku dwa
1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=926759781
2. http://www.allegro.pl/item930742661_dla_grafikow_monitor_21_sony_fd_trinitron_dell.html

ps. nie musi to byc koniecznie 21 " moze byc 19" zalezy mi poprostu aby ten monitor wyciagnal 100 hz odswiezania, pisalem do kupca wlasnie tego pierwszego ktorego podalem od tego samego sprzedawcy, mowi ze wyciąga bo pracuje na 100.

pytanie jak bardzo one sie roznia i czy jest sens doplacac ponad 150 zł do tego drugiego, ewentualnie jesli znacie jakies 19" ktore tez wyciagna 100 hz w rozdzielczosci 1280x1024 bo jesli w takiej wyciagnie, to w mniejszej tymbardziej wiec taki tez by mnie interesowal

Użytkownik dziqs edytował ten post 25 02 2010 - 09:09

  • 0

#11 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 25 02 2010 - 09:19

One niczym się nie różnią ( prócz firmy ), w obu jest kineskop sony trinitron o identycznych parametrach w HP i Dell'u. 200zł z przesyłką za tego HP to dobra cena.

  • 0

#12 dziqs

dziqs

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 02 2010 - 09:26

o taką odpowiedz mi chodziło, dzieki - niektorzy pomysla ze ten temat bez sensu ale uwierzcie ze jeszcze nie jeden gracz z niego skorzysta jesli tu trafi ;-) chyba ze dysponuje budzetem ~1000 zl na monitor

  • 0

#13 wsxxxx

wsxxxx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 04 2010 - 16:28

temat całkowicie z sensem, bardzo ciekawy jeśli ktoś szuka informacji zmierzających w tym kierunku.
Też właśnie poszukuje monitora crt 17' i zastanawiam się właśnie nad firmą Samsunga, tylko może polecacie jakieś konkretne modele do 150 zł? Monitor ma służyć głównie do gry cs.
  • 0

#14 Sani

Sani

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 20 04 2010 - 21:55

dla mnie zakup monitora CRT to cofnięcie się w tył. Ponad to szkoda oczu tylko po to aby pograć i nie mieć smużenia (którego i tak nie widziałem jeszcze w żadnym LCD)
  • 0

#15 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 20 04 2010 - 23:10

Temat jak najbardziej z sensem.

Skoro wszyscy uważają, ze monitory LCD są takie super, to dlaczego profesjonalne studia fotograficzne, do obróbki nadal używają monitorów CRT? Aj? ;) (co prawda takich za kilka tysięcy).
Bo LCD tej samej klasy kosztują 3 razy tyle.

Myślę, że jednak bądź co bądź CRT były szybsze, nie chodzi o fps ani ilość Hz, tylko o opóźnienie. Nawet najlepsze monitry LCD mają 2ms opóźnienia. A w CRT tego nie było.
I chyba o to chodziło autorowi...

Użytkownik Weksel edytował ten post 20 04 2010 - 23:11

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych