Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój komputer zachowuje się dziwacznie..:(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dragonstorm

Dragonstorm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 13 11 2008 - 12:32

Witam, mam dość dziwaczny problem...
Zacznę od początku:
Miałem remont i siłą rzeczy komputer się zakurzył. Postanowiłem więc go wyczyścić w miarę możliwości...Przedmuchałem wiatraki, ten w zasilaczu i ten na procku. Wiatrak na karcie graficznej Nvdia Geforce 7300 GT przestał działać...zatarł się, zaniosłem do fachowców i mi go nasmarowali (zaniosłem samą kartę), następnie zamontowałem wszystko tak jak było, poprzypinałem wszystkie wtyki tam gdzie miały być (gdzie były uprzednio) łącznie z wtyką zasilacz-płyta głowna.
I tu rozpoczeły się dziwne rzeczy...
Komputer chodzi wyraźnie wolniej...o grach, które mi śmigały mogę zapomnieć, bo po odpaleniu takiego zwykłego Warcraft 3...po chwili albo wychodzi mi do windowsa z krytycznym errorem, albo komp się wyłącza i pojawia się taki niebieski ekran zapisany białymi literkami, gdzie m.in pisze że jeśli widze ten ekran poraz 1 to mam dać reset itd...
Ściągnołem sobie Everesta żeby posprawdzać dokładniej czy może temperatury za wysokie czy coś...ale nie...temperaturki wporząsiu(napiszę dokładnie poniżej)...a problem jest...
Pomyślałem: może źle lub niedokładnie coś podpiołem...wiec na nowo podociskałem wtyki, w tym tę łącząca zasilacz z płyta głowną...i odpalam sobie komputer...a tu monitor się nie chce załączyć...wchodzi w stan wstrzymania i nic...powtórzyłem operacje z powtykaniem wszystkich wtyczek na nowo i odpalił już normalnie...ale nadal jest ten sam problem z żółwim pracowaniem kompa i z tymi niebieskimi ekranami i z wywalaniem z gry z errorem krytycznym...
Dzisiaj nawet podczas skanowania antywirusem, komp się wyłączył do tego niebieskiego ekranu...
Ma ktoś jakikolwiek pomysł na to co zchrzaniłem.,.albo co nagle się z tym moim kompem dzieje....który przez dobre 5 latek przed remontem pracował wporządeczku??

Podaje parametry kompa: (na podst. Everesta)

Typ procesora AMD Athlon XP, 1250 MHz (12.5 x 100)
Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A
Pamięć fizyczna 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (05/16/03)
Karta wideo NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)
Monitor Lite-On/Litronic e1770NSL/T [17" CRT] (339352989)
Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Dysk fizyczny WDC WD2500JB-00REA0 (232 GB, IDE)

Temperatury:
Płyta główna 30 °C (86 °F)
Procesor 35 °C (95 °F)
Procesor graficzny 39 °C (102 °F)
WDC WD2500JB-00REA0 34 °C (93 °F)

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 1.60 V
+3.3 V 3.30 V
+5 V 4.97 V
+12 V 12.04 V
-12 V -11.95 V
-5 V -5.10 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V
VBAT baterii CMOS 3.44 V

Pełniejszy raport w załączniku
Gdyby jeszcze coś trzeba było to napiszcie, dorzuce...

Załączone pliki

  • Załączony plik  Report.txt   17,25 KB   177 Ilość pobrań

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2008 - 13:09

Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś a mimo to masz problem z kartą to podejrzewam że karta jest uszkodzona a dokładnie któryś z układów. Trudno orzec tak na odległość, ale w czasie wyjmowania czy konserwacji mogło nastąpić wyładowanie elektrostatyczne i uszkodziło częściowo jakiś układ. Dla pewności daj komputer do serwisu, podejrzewam że nie zachowano
odpowiednich środków ostrożności i nie zabezpieczono się przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

  • 0

#3 Dragonstorm

Dragonstorm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 13 11 2008 - 13:23

Jeśli wszystko dobrze podłączyłeś a mimo to masz problem z kartą to podejrzewam że karta jest uszkodzona a dokładnie któryś z układów.

Ehmmm tzn że czeka mnie zakup nowej karty graficznej?Dołączona grafika? Ta ma dopiero 13miesięcy :) :)

Pewnie gdybym nie ruszał nic...zostawił drania zakurzonego to chodziłby wporządku...chce się dobrze a wychodzi jak zawsze :)
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2008 - 14:19

Dla pewności może masz możliwość poryczenia od kogoś karty graficznej, to sprawdził byś czy to dzieje się z powodu karty.
  • 0

#5 Dragonstorm

Dragonstorm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 13 11 2008 - 23:05

Dla pewności może masz możliwość poryczenia od kogoś karty graficznej, to sprawdził byś czy to dzieje się z powodu karty.



Ok wygrzebałem z rupieci mojego starego Geforce'a 4 :P i podpiołem...teraz czas pokaże....z jednej strony, żal że to może być z winy karty graf. i że bedzie trzeba inwestować w nową...ale z drugiej strony wolałbym już znać przyczynę...bo jeśli nadal będzie to samo...to będzie trzeba szukać igły w stogu siana...


Hmm co prawda komputer się nie zrestartował ale ze wspomnianego Warcrafta po jakichś 30-40minutach gry wywaliło mi do Windowsa z krytycznym błędem...tak jak to było przedtem...no chyba że ten stary GF 4 jest również w nienajlepszej kondycji...
Już sam nie wiem...nie wiem co mam robić...chyba pozostaje jeszcze opcja z serwisem...tylko żeby tak znaleźć jakiś kompetentny...bo zazwyczaj to oni formatują dysk, wgrywają na nowo sterowniki i myślą ze to załatwi sprawe...bynajmniej już wiele takich przypadków widziałem...

No chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co jest nie takz tym moim kompem...i może znacie jakieś lekarstwo?? ;]
Wiem że to tak trudno na odległość doradzić...ale "łapie się każdej deski" byle doprowadzić mój komp do stanu zprzed paru dni..tym bardziej, że jak pisałem w 1 poście przez 5 latek nie zrobił mi żadnej, ale to żadnej niemiłej niespodzianki...a bywało że śmigał i 7dni bez restartowania :P
  • 0

#6 Dragonstorm

Dragonstorm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 11 2008 - 10:27

Ok wczoraj ów restart z niebieskim ekranem pojawił się przy zwykłym załączeniu E-mula.... więc zdaje się że to nie jest karta graficzna....czy możliwe że to coś z płytą główną albo z prockiem?!? Mogło to ulec uszkodzeniu od zwykłego czyszczenia sprężonym powietrzem!?!?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych