Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Revell

Revell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 01 2016 - 14:10

Witam,

Chciałbym zmodernizować swój komputer, ostatnimi czasy troszkę zwolnił, a zacząłem trochę bawić się montażem video itd. Również chciałbym osiągnąć lepsze rezultaty w fps w CS:GO ( relax po pracy ). smile.gif
Zacząłem czytać troszkę na temat podzespołów, okazało się że mój aktualny zasilacz jest "trefny"... trzeba wymienić na inny. Czy podzespoły które wybrałem byłyby dobre ? smile.gif I co mógłbym dołożyć? 
Myślałem również nad lekkim OC mojego procesora, czy warto i czy to bezpieczne ? Poniżej pełna specyfikacja mojego komputera smile.gif 

 

Na części mogę przeznaczyć 1000zł 

Zasilacz : Gembird CCC PSU8 600W 

http://valid.x86.fr/q3xbbv ( spokojnie to nie żaden Phishy Link tylko wygenerowana specyfikacja smile.gif ) 

Temperatury: 

http://zapodaj.net/8...2a9801.png.html

Komponenty które wybrałem:
Pamięć Patriot DDR3 8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)
Zasilacz Antec VP 500 - 500W

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Artur 



Użytkownik Revell edytował ten post 19 01 2016 - 14:11

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2016 - 14:42

Zasilacz na śmietnik na starcie. Widzę kolega ma w zasadzie tę samą płytę i procesor co ja, przez co można łatwo podnieść wydajność tego procesora. Problem w tym że przy takich temperaturach jak masz obecnie można zapomnieć o podkręcaniu, ten procesor już się przegrzewa a co dopiero po podniesieniu zegarów... A jak wiadomo OC wpływa dość znacznie na wzrost temperatur.

 

Co do wybranych części to jest OK, pytanie jaką masz obudowę - model? Przyda się też zdjęcie środka, jesteś pewien że Fera 2 zmieści ci się w budzie?

 

Karty nie zmieniasz? Bo seria HD4000 to już istny zabytek (brak DX11), warto byłoby wrzucić tu co najmniej radeona R7 250X lub GTX 750.

 

P.S Widzę że masz bardzo stary Bios. Warto zaktualizować Bios na płycie bo wersja F3 to chyba od nowości jest, najnowszy Bios to F9.



Użytkownik viris33 edytował ten post 19 01 2016 - 14:47

  • 1

#3 Revell

Revell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 01 2016 - 15:20

Witaj, 

Dziękuję za tak szybką odpowiedz ;) 

 

Zatem, co do obudowy to powiem szczerze jakaś no name, ale i tak mam aktualnie bok odkręcony, więc nie będzie problemu z wielkością coolera, a wkrótce mam zamiar wymienić bude na coś normalnego ;) 

Chyba że mógłbyś polecić jakiś cooler w rozsądnej cenie o mniejszych wymiarach :)  

 

Co do karty graficznej, zdaje sobie sprawę ze to przedpotopowe już ;) Czy jest sens inwestowania u np. używkę ? 

 

A jeśli chodzi o bios to czytałem ze bardzo problematyczne i awaryjne jest wgrywanie nowego biosu :) czy aktualizowałeś może swojego ? nie sprawiało to problemu ? ponieważ gdy pobrałem ze strony producenta ( z win aktualizacja) to wywala error ze system 64... Czy aktualizacja może jakoś znacząco wpłynąć na pracę komputera? :)

 

Pozdrawiam 


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2016 - 15:59

 

Chyba że mógłbyś polecić jakiś cooler w rozsądnej cenie o mniejszych wymiarach :)

Zmierz ile masz miejsca licząc od laminatu płyty do krawędzi obudowy. Fera 2 ma 152m. Niższe to już tylko na 92mm wentylatorze zatem i głośniejsze i mniej wydajne. Dodatkowo przy OC przydatne będą dodatkowe wentylatory w obudowie - minimum dwa.

P.S. Obudowa powinna być zamknięta dla prawidłowej cyrkulacji nie wiem czy o tym wiesz. Mimo wszystko wstaw zdjęcie środka na forum. 

 

 

Co do karty graficznej, zdaje sobie sprawę ze to przedpotopowe już ;) Czy jest sens inwestowania u np. używkę ? 

W używkach nie ma nic złego jeżeli tylko kupujesz sprawną i z pewnego źródła. Najlepiej oczywiście z gwarancją i/lub odbiorem osobistym jeżeli gdzieś w pobliżu znajdziesz. 

 

 

A jeśli chodzi o bios to czytałem ze bardzo problematyczne i awaryjne jest wgrywanie nowego biosu :) czy aktualizowałeś może swojego ? nie sprawiało to problemu ? ponieważ gdy pobrałem ze strony producenta ( z win aktualizacja) to wywala error ze system 64... Czy aktualizacja może jakoś znacząco wpłynąć na pracę komputera? :)

Problematyczne? Awaryjne? Głupoty gadasz. No jeżeli akurat w trakcie aktualizacji wyłączą prąd to będzie lipa i trzeba mieć naprawdę pecha. Szczęście że producenci stosują Dual Bios, więc jak uwalisz jeden to zostaje drugi do odratowania płyty. Takie zabezpieczenie dla ludzi z dwiema lewymi rękami.

 

Aktualizację wykonuj w trybie awaryjnym. Jeżeli instalator nadal pruje się że system jest 64 bitowy bla bla bla to zrób to z pendrive'a. Płyty Gigabyte'a mają prosto rozwiązaną sprawę aktualizacji. Rozpakowujesz ten pobrany plik exe z biosem F9. Kopiujesz plik p55ud3.f9 na pendrive. Uruchamiasz ponownie komputer, wciskasz klawisz End (Q-Flash) pojawia się okienko w którym wybierasz Keep DMI Data - Disabled oraz Update BIOS from drive. Wchodzi do pendriva i zaznaczasz plik z ww biosem. Enter, przechodzi aktualizację i restart. Ot cała filozofia.

Aktualizacja to ważne poprawki dla płyty, usunięte błędy, naprawa błędów, przydatne kody do prawidłowej pracy z nowymi kośćmi, procesorem, poprawiona stabilność np poprawia możliwości podkręcania itd. Tak czy siak lepiej mieć nowy niż stary bo po to oni to wydają. 


  • 1

#5 Revell

Revell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 01 2016 - 19:09

Nie taki BIOS straszny jak go malują  ...Zaktualizowany, dzięki serdeczne ;)

 

Mierzyłem od laminatu, niecałe 16 cm :) nawet gdyby nie wszedł to i tak zamierzam obudowę wymienić w niedługim czasie.  Okej zdjęcia z środka: 

 

http://zapodaj.net/0336a32123657.jpg.html

http://zapodaj.net/8f67f34076c83.jpg.html


Użytkownik Revell edytował ten post 19 01 2016 - 19:11

  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2016 - 19:23

Nie wiem kto ci montował te pamięci ale są źle włożone, nie wkłada się dwóch modułów obok siebie w przypadku 4 banków, z resztą widać to na poprzednich screenach że pamięci działają w single channel co mnie ździwiło. Włóż moduły do slotów parzystych czyli co drugi slot lub jak kto woli do gniazda DDR_4 i DDR_2. Wtedy będzie Dual i delikatnie zwiększy się wydajność.

Obudowa faktycznie jakiś staroć, ale ma dwa miejsca na zamontowanie wentylatorów z tyłu i z przodu. 


  • 1

#7 Revell

Revell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 01 2016 - 19:49

Zrobiłem tak jak mówiłeś, juz jest Dual Channel, kto montował... Panowie ze sklepu .... ;/ 

 

Czyli koszyk wygląda następująco:

 

http://www.morele.net/inventory/info/pI3maB/

 

I teraz pytanko, który zasilacz?

 

Zasilacz Antec VP 500 - 500W czy Thermaltake Smart SE Modular 530W  (czy mocna pomiędzy nimi różnica ? 60zł różnicy :)

+będę polował na jakieś GPU :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik Revell edytował ten post 19 01 2016 - 19:50

  • 0

#8 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2016 - 21:40

Thermaltake jest jednak klasę wyżej i ma odpinane kable, więc większy porządek będzie w obudowie. Pamięci możesz wziąć Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz - dadzą większy zapas przy OC bo podkręcając Lynnfielda przez BCLK podkręcasz też pamięci. Te szybsze i tak zwolnią do 1333MHz jednak można będzie je ciągnąć aż do 1600 czy wyżej. Sam żałuję że nie kupiłem szybszych jak była możliwość no ale zawsze zostaje regulacja w biosie. 


  • 1

#9 Revell

Revell

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 01 2016 - 22:17

Ok więc thermaltake fere i ramy już kupione :) w razie pytań z OC będę pisał w innym dziale ;) 

jeszcze tylko obudowę wymienię i GPU ;) 

Dzięki serdeczne za pomoc ;) 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych