Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja komputera (AMD) czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kredka94

Kredka94

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 02 2016 - 17:45

Witam (na wstępie zaznaczę , że nie jestem specem dlatego proszę o pomoc)
Obecnie posiadam :
Płyta: GigaByte GA-M52LT-D3
Procesor: AMD Athlon II X2 250 
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 430
Ram: 4x2GB GoodRam 1600
Zasilacz : Logic 400W

Co chciałabym zrobić? Wyrzucić procesor ,grafikę, (i może zasilacz?) ,dobrze by było dorzucić SSD ( włączenie komputera trochę zajmuje.... a nie zawsze jest czas czekać)
Potrzebuje komputera do użytku codziennego - prezentacje , internet , oglądanie filmów lubię też czasem pograć , aczkolwiek nie jestem strasznie wymagająca . Czasem chłopak robi jakieś prace w SolidWorsk - obecny zestaw o dziwo daje radę , więc po modernizacji powinien sobie radzić lepiej.

Do sedna - budżet jest strasznie ograniczony dlatego w grę wchodzą tylko używki.
Myślałam o GeForce GT 730 , AMD phenom ii x4 955 ?
Czy realne jest zamknięcie się w kwocie do 600zł za te 4 podzespoły?
Warto w ogóle zrobić to o czym pomyślałam czy lepiej trochę(3msc) poczekać i złożyć komputer za 1.5 tyś?
Czekam na ciekawe propozycje! 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 22 02 2016 - 21:48

Phenom X4 955 jest nieobsługiwany przez tę płytę. Max to Phenom II X4 945 95W. Kupno grafiki jest bez sensu bo nic nie zyskasz poza wydaną kasą, zamieniać kartę do wyświetlania pulpitu na to samo tylko nowsze to trochę kiepski biznes.

Zasilacz do śmieci, trzeba doliczyć 150 złociszy na używany dobrej klasy zasilacz. Brak SATA 3, więc SSD bedzie ograniczony, chociaż i tak będzie czuć różnicę po przesiadce z HDD. 

Generalnie najlepiej byłoby chyba sprzedać to, zostawić pamięci i dysk a za uzbierane pieniądze + 600zł kupić używane Core i3 III generacji, do tego płytę które mają już w standardzie USB 3.0/Sata 3, zasilacz i nowy SSD np Transcend 370. 



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych