Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modem ZXDSL852 - nie synchronizuje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 saviola15

saviola15

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 04 2010 - 17:52

Witam!

Mój problem jest nie typowy, nie wiedziałem jak nazwać ten topic ale jeżeli popełniłem błąd w nazwaniu tematu proszę mnie poprawić.

Co do problemu... Jestem użytkownikiem orange już 2 lata, wcześniej przez 3 lata byłem użytkownikiem neostrady i byłem z obu bardzo zadowolony.
Problem zaczął się od września zeszłego roku. pewnego dnia przerwało mi połączenie i nie chciało się synchronizować. zadzwoniłem więc do neostrady bo jestem na lini TP i to był podobno błąd lini telefonicznej. Przyjechali szanowni pracownicy telekomunikacyjny coś tam porobili i działało super przez jakieś 20 minut. Miałem tego dość i odkryłem, że da się połączyć ponownie do orange jeżeli włożysz kabel telefoniczny do telefonu i później do modemu to wtedy sie synchronizuje , tylko po jakiś 20 minutach a czasami po 30 sekundach czasami po 4 h zaś rozłączy :whistling: i trzeba tą niespotykaną operacje powtórzyć. Już się pogodziłem z tym i tak robiłem do Kwietnia!. W kwietniu kolega przyniósł swój komputer do naprawy. Naprawiłem go(błacha sprawa) I z ciekawości zainstalowałem modem orange i o dziwo synchronizuje bez zarzutu już 3 dni jadę na necie który się nie rozłącza.Naprawdę coś niesamowitego i nieznanego przez moją osobę. Za niedługo musze mu ten komputer oddać nie moge tak zwlekać i mówić, że jeszcze pare dni i naprawię;D. I teraz do was pytanie...
Co moze być nie tak ?
Oczywiście formatowałem mój dysk twardy i wgrałem ten sam xp jaki on miał i service packa ale nie pomogło :)
Macie jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ?
Podam jeszcze parametry mojego komputera i kolegi:
Mój:
-2,2 GHz Procesor intel Celeron
-Karta graficzna 64MB
-Ram 512 MB DDRAM
-Xp Professional Service Pack 2
-płyta główna ECS P4IBASD
Kolegi:
-2,4 GHz Procesor Intel Celeron
-Karta Graficzna 256 MB
-Ram 512 MB DDRAM
-Xp Professional Service Pack 2

Modem :
Orange ZXDSL 852
Z neostrady też instalowałem i też działa i na komputerze u kumpla ale niestety na moim jest ta sama sytuacja co z orange.Model : Speedtouch 330

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 08 04 2010 - 22:45

Problem musi być po stronie operatora. Dopóki serwisanci nic nie zrobią, w opcjach połączenia sieciowego ustaw automatyczne ponowne łączenie.

  • 0

#3 saviola15

saviola15

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 17 04 2010 - 14:20

Okey problem rozwiązany. Kupiłem nowy zasilacz (420W) i teraz modem śmiga aż miło dziękuje za pomoc ;). Temat do zamknięcia.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych