Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mnóstwo danych i nadal nie wiem co wybrać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 zoltodziub

zoltodziub

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 07 2012 - 08:45

Witam.
Zaczynając od początku. Przesiadam się z TN lg L227WT. Bardzo sobie go chwalę, wziąłbym go ponownie. Brak różnicy w kolorach (po ustawieniach) w porównaniu do starego CRT, bez smużenia i doskonałe skalowanie rozdzielczości innych od nominalnych.
Ponieważ mi padł po 3 latach, mam uraz do ponownego wydania 1000zł na monitor.
CENA: Max 550.
CEL: Internet, gry (jestem starym wyjadaczem cs'a) i filmy.

A teraz Idąc od końca. Najbardziej skusił mnie LG ips225v.
W którym dokładnie momencie poza kątami widzenia matryca e-ips (mocno okrojona wersja ips) jest lepszym wyborem?
Bo wiem, w którym jest gorszym - wady które nie są nawet za nie uznawane i nie stanowią podstawy zwrotu monitora, czyli glow i blacklight bleeding.

Proste 2 pytania.
1. Lepsza jest tańsza e-ips za 600zł czy TN za 600zł.
2. TN 22 cale będą bardziej wszechstronne niż 24 cale za tą samą cenę? (600zł) Co znaczy że bardziej, lepsze kolory, kąty widzenia?

Modele szczególnie polecane: (mój budżet lub zbliżony)
ips225v
E2410HDS-B1
S22A300B
E2281VR-BN
G2222HDL
G2420HDL
V243HAOBD (ten jako jedyny niepewny, ale atrakcyjny)

MNIEJ WAŻNE, ALE NADAL:
Wyłowione z sieci:
"IPSy są do grafiki i casual gamingu.
IPSy FullHD nie mają nigdy więcej niż 60hz
Nie wszystkie IPSy nadają się do grania
60hz jest dla casuali
Gdy chcesz pograć komfortowo w strzelanki, to nawet nie myślisz o IPS
Wszystkie LCD smużą
IPS smużą
Nawet TN 120hz SMUŻĄ !
Bleeding to losowa sprawa
Bleeding na IPSach to już nie losowa sprawa
Masz jakieś 10% szans, że bleeding na IPS będzie mały
I to stosunkowo
IPS nie jest do profesjonalnego grania
Jak chcesz grać komfortowo to kupujesz TN 120hz
I jeszcze raz czytaj linijkę wyżej
Jak nie chcesz 120hz to kupujesz IPSa
Tym samym masz o wiele gorsze wrażenie płynności
Tak, o wiele
TNek 120hz jest niewiele"

Na deser kilka opinii eksperta (niech stanowią podstawę dyskusji)
"Korporacyjne monitory z IPS nie są dobre w dynamicznych grach. Proponuję normalny TN. Szczególnie przy tym budżecie."

"Jeszcze jedno pytanie czy to prawda ze na monitorach ips lub va sa duzo lepsze kolory ( a moze czy ja to po prostu zobacze w grach?). ?
-ODP: Zależy co Pan rozumie jako "lepsze". Matryce PVA i IPS mają większe możliwości sterowania ekranem, przez to bardziej płynne przejścia tonalne i z mniejszymi defektami, lepsze blokowanie światła, lepsze kąty widzenia. Same nasycenia nie muszą być wyższe."

"LG Display zaczęła oferować okrojone IPS-y w cenach hurtowych nieco tylko wyższych niż TN, które są coraz gorzej odbierane na rynku. Oznaczone są e-IPS. Dobra renoma IPS robi resztę i pakuje się te matryce do sprzętu masowego. Jednak naiwni tylko myśleliby, że marketowe monitory w których zamieniono tylko TN na okrojonego IPS-a mają cokolwiek wspólnego z prawdziwymi monitorami profesjonalnymi. Wielu ludzi również nie zdaje sobie sprawy, że zawodowy monitor to i zawodowe wymagania. Postawienie takiego do domu poskutkuje pokazaniem przez monitor masy potwornych wad zamiast zalet. Takie monitory wymagają odpowiednio przygotowanego miejsca pracy. Do domu najlepiej stosować monitory na PVA. Mają 7 razy (!) lepszą czerń, nie mają takich plam i nie zmieniają kontrastu pod kątem. Wyższość IPS polega tylko na lepszej charakterystyce gammy w funkcji kontrastu. Za tą cechę graficy płacą spore pieniądze, ale zupełnie nie ma ona przełożenia na warunki i wymagania domowe."

Użytkownik zoltodziub edytował ten post 15 07 2012 - 08:53

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych