Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mini recenzja telefonu Sci phone i68+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 20 05 2009 - 15:23

Witam , zapraszam do przeczytania mojej mini recenzji na temat chińskiego telefonu marki Sci Phone i68+

recka jeszcze nie dokończona.


Telefon kupiłem z ciekawości na allegro za 399zł czyli 1/4 ceny iPhona. Na rynku jest bardzo dużo różnych kopi iPhona , ta którą posiadam jest jedną z lepszych wersji. Posiada pełne w 100% polskie menu , choć w moim egzemplarzu zapomnieli wgrać menu główne po polsku ale mi to osobiście nie przeszkadza. reszta jest po polsku. Wszystkie wyrazy są bardzo dobrze przetłumaczone. Większość telefonów na allegro posiada menu polskie ale tylko w 60% , czyli troche po polsku a trochę po angielsku.

Telefon nie posiada simlocka i obsługuje dwie karty sim , czego nie potrafią europejskie telefony. Mamy dwa numery aktywne w tym samym czasie.Można odbierać i wykonywać rozmowy z dwóch nr. Można korzystać z dwóch kart jednocześnie aktywnych lub z każdej z osobna.

Włączając telefon widzimy menu główne prawie identyczne tak jak w oryginale czyli iPhonie. Widzimy 12 ikonek menu. Po przejechaniu palcem w lewo możemy przewijać menu główne które ma aż 3 strony tak jak na zdjęciu:





Menu jest dość intuicyjne i proste w obsłudze , sam panel dotykowy działa bardzo dobrze , telefon działa szybko i nie \"myśli\" długo. Obsługa telefonu palcem jest oczywiście możliwa i da się nim obsługiwać wszystkie funkcje ale wygodniej jest używać rysika , zresztą w instrukcji pisze że telefon należy obsługiwać rysikiem a nie palcem.

Co do pisania SMS na dotykowej klawiaturze to zaskoczyło mnie to że da sie je pisac palcem , pomimo że pisze szybko nie wciskają się literki obok.

Jeśli chodzi o aparat fotograficzny to ma on niby rozdzielczość nominalna 1.3 Mpx , maksymalna rozdzielczość zdjęć: 640x480 (łącznie 4 formaty rozdzielczości), 3 tryby jakości zdjęcia, wybór sceny, trybu zdjęcia (noc, dzień) , format zapisu zdjęcia. Jednak sam aparat robi dosć słabe zdjęcia jak na dzisiejsze czasy , nie ma tu mowy o zdjęciach zbliżonych jakością do SE K800i czy Noki N73. Jest to jedna z wad tego telefonu , ale przecież telefon to nie aparat cyfrowy. Zresztą oryginał rewelacyjnego aparatu też nie posiada.

Co do jakości dzwonków/odtwarzania muzyki to jest dośc dobra jakośc , ale nie bardzo dobra. Telefon posiada wbudowane 3 głośniki. Odtwarza formaty (mp3, mp4, MIDI, wav, amr, wma ) Format dzwonków: polifoniczne mp3, jest możliwość wgrywania i użycia plików mp3, wav, midi jako dzwonki.

Co do kamery to rozdzielczość wynosi 0.3 Mpx, nagrywanie do formatu 3GP, kodowanie MP4 H.263. Funkcja nagrywania z dźwiękiem, ustawienia dodatkowe (balans bieli, tryb noc/dzień, kodowanie, czułość). Telefon odtwarza filmy 3GP/MP4 bez żadnych problemów , jakość nagrywanych filmików jest przeciętna.


Telefon obsługuje karty micro SD do 8GB w komplecie mamy 2GB , telefon może pracować jako dysk przenośny oraz kamera internetowa.
Podłączenia do komputera jest możliwe za pomocą kabla USB który pełni również funkcje ładowarki.

Mamy możliwość oddzielnego definiowania ustawień dla każdej karty SIM (dzwonki, sygnał SMS, włącznie/ukrywanie identyfikacji numeru telefonu)

Książka adresowa posiada 500 wpisów. Telefon posiada również mase funkcji typu: Zegar światowy, lista zadań, kalkulator, notes, stoper, bateria wibracyjna, kalendarz , alarm, funkcja 'power on/off' o zadanej godzinie , Radio.


Wyświetlacz jest bardzo dobrej jakości ma 3,2\" 260 tys. kolorów, 320x245px.

Ogólnie telefon jest dobrze wykonany , plastiki są dobrej jakości , nic nie trzeszczy i nie lata. Z tyłu widnieje wygrawerowany napis Sci phone i68+

-Wymiary 114mm x 60 mm x 10 mm

-Waga: 86 g , bardzo lekki.

Co do baterii to trzyma mi 3 dni , jak się dużo bawię to 2dni



Jeśli chodzi o akcesoria to trzeba uważać aby np przy wyciąganiu wtyczki z telefonu jej nie wyrwać , kabel może oderwać się od wtyczki. Trzeba też uważac jak wsadza się kabel do telefonu , nie można wsadzać go na siłę , niestety trochę ciężko go włożyć.


Telefon posiada kilka kompletnie nie przydatnych funkcji typu czujnik horyzontalny jeśli oglądamy np filmik i obrócimy telefon to obraz nam się zmienia. Możemy także zmieniac tapety potrząsając lekko telefonem - funkcja Shake


jakośc wykonania: 5/6
wyświetlacz: 5/6
obsługa panelu dotykowego: 5/6
aparat: 2,5/6
jakość dzwięku: 4,5/6
obsługa: 5/6




Podsumowując:

zalety:
dotykowy wyświetlacz
możliwośc pisania SMS palcem
dobre wykonanie telefonu
dwie karty sim
bogate menu , mnogość funkcji
poręczność


wady:
jakośc wykonania akcesoriów
kilka zbędnych funkcji typu: czujnik horyzontalny , funkcja Shake
słaby aparat
zbyt podobny do iPhona
słaba bateria
niemarkowość


Najważniejsza dla wielu będzie bezawaryjnośc telefonu , jak narazie telefon ani razu się nie zawiesił , ani długo nie \"myślał\". Telefon posiada technologie oryginalnego iPhona która jest troche zmieniona , chińczycy ją wykradli i stosują w swoich produktach , podobno telefon posiada nawet niektóre podzespoły z prawdziwego iPhona ale czy to prawda tego nie wiem , mam nadzieje ze będzie cały czas dobrze działał i się nie zepsuje. Choć sprzedawca daje gwarancje serwisową na okres 12miesięcy. Telefony są naprawiane tylko w jednym serwisie w Polsce. W normalnym serwisie nam go nie naprawią ze względu na brak oprogramowania i narzędzi specjanych do tego telefonu. Ogólnie telefon mnie zaskoczył nie spodziewałem się że będzie tak dopracowany. Dla wielu minusem będzie to że telefon pochodzi z chin ale i tak prawie wszystkie telefony są tam produkowane. Jednak chińczycy potrafią zrobić coś dobrego ;D

Zestaw zawiera.

Telefon
2x baterie li ion 1800mAh
ładowarka sieciowa+ ładowarka samochodowa
kabel USB do komputera/ ładowarki
karta pamięci Micro SD 2GB
słuchawki
płyta mini CD z ( sterownikami , oprogramowaniem , instrukcją PL , tapetami , grami JAVA , wygaszaczami )
skórzany futerał
pudełko
karta gwarancyjna + paragon
rozkładana mini instrukcja Angielsko/Chińska
kopia certyfikatu jakości/dopuszczenia do rynku.

( Akcesoria mogą się różnic w każdym zestawie )


Oto zdjęcia telefonu:

ABNOvErznI5jZKz.jpg



Wszelkie prawa zastrzeżone.
recenzja napisana przez jackass , kopiowanie i rozpowszechnianie artykułu bez zgody autora ZABRONIONE !



Użytkownik bipiw edytował ten post 19 05 2013 - 12:47

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 05 2009 - 11:39

Nie napisałeś ile czasu trzyma bateria i jak wyglada komunikacja z komputerem / wspierane technologie transferu. Niech mnie ktoś poprawi czy w telefonach czasem ilość megapikseli w aparacie i kamerce nie powinna być sobie równa, to by rozwiązywało problem słabej jakości zdjęć w tym modelu? -np. podawanie rozdzielczości inter polowej, klasyczny chwyt.

ps. poza tym nie powinienes umieszczać zdjęć ze swoim IMEI to nielegalne ponoć.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 05 2009 - 11:44

ps. poza tym nie powinienes umieszczać zdjęć ze swoim IMEI to nielegalne ponoć.


To nie jest raczej jego imei (na obrazku jest "best")


Niech mnie ktoś poprawi czy w telefonach czasem ilość megapikseli w aparacie
i kamerce nie powinna być sobie równa, to by rozwiązywało problem słabej jakości zdjęć w tym modelu
? -np. podawanie rozdzielczości
inter polowej, klasyczny chwyt.


Jeśli chodi o tylną kamerę to ,
zależy bo np. u mnie w n73 jest taka sama ale może Chińczycy się zbuntowali i pomniejszyli rozdzielczość video ;D

Ale ja myślę że jackowi chodzi o kamerę przednią , do videorozmowy.
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 24 05 2009 - 19:13

Z tym aparatem sam nie wiem ;D ale ma chyba 0,3mpx

bateria narazie jak się bawię trzyma mi 2 dni , jak poznam go dokładnie to napisze ile tak normalnie trzyma.

Co do współpracy z kompem to nie ma problemów , są sterowniki które się instaluje na kompie , jest też program PhoneSuite , podłączam kabel USB i komp wykrywa mi go jako dysk wchodze w niego i wgrywam pliki do folderów z video czy Mp3
  • 0

#5 jarecki_s

jarecki_s

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 07 2009 - 02:38

Jak telefon sie spisuje?? minęlo już kilka miesięcy od ukazania sie tej recenzji. ja wlasnie czekam na swoj egzemplarz. ciekawe czy sprosta moim niewysokim wymaganiom. wiele sie po nim nie spodziewam, ale w sumie nie uzywam telefonu ani do robienia zdjeć ani do zabawy, zalezy mi na dual sim i na mp3. no zeby mi sie nie zwieszał:)
Pozdrawiam
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 22 07 2010 - 09:48

Po ponad roku użytkowania mogę napisać że nadal działa :D Nic mi się w nim nie zepsuło ani nie zawiesiło itp. Jedyną wadą moge napisać że jest bateria bo trzyma mi 2 dni a nawet w 1 dzień można ją rozładować. Obudowa też jest dość dobrej jakości bo telefon nadal wygląda bardzo dobrze , jedynie kilka drobnych rysek.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych