Skocz do zawartości


Zdjęcie

Media Markt ''tylko dla idiotów'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wozo13

wozo13

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 23 11 2006 - 17:01

Witam..Jestem nowy na forum...Chciałbym ostrzec wszystkich przed zakupami w Media Markt!!!Wczoraj kupiłem telewizor LCD Funai 32''w promocji za 1999pln...przyjechałem do domku,odpaliłem...Super!!!Choć obraz nie był super wyraźny(posiadam cyfrowy polsat)ale spoko...tak sobie siedziałem patrzyłem i się dopatrzyłem...uszkodzonego piksela na matrycy :angry2: :angry2: Dołączona grafika!Dołączona grafika!!Szok!!!Jeden piksel...drugi piksel...trzeci...czwarty!!!Chyba ze siedem się ich nazbierało.O tyle ciekawe,że te piksele nie były wypalone tylko uszkodzone!Sprawdzałem matrycę na ciemnym ekranie na wypadek wypalonych,ale było oki... Dołączona grafika Trzeba było sprawdzić na jasnym ekranie...bo dopiero wtedy je widać...nie wiedziałem,ponieważ nigdy się z tym nie spotkałem...uszkodzone piksele przetwarzają ciemne kolory np.czerń czy granat,ale nie radzą sobie z jasnymi barwami...i tam najlepiej je dostrzec!Po prostu fajne zielone i czewone kwadraciki na niebie,heh ;) Dziś byłem w Media go reklamować...gościu przytargał drugi do sprawdzenia,włączył...to samo,potem przytargał trzeci...właczył...i znów takie same fajne kwadraciki...hehehe ;) chcieli przynieść czwarty,ale poprosiłem o zwrot kasy!!!Dlatego odradzam zakupy w MM,szczególnie takiego sprzętu jak LCD...nie wiem skąd oni to zwożą,ale znajomy który ma sklep RTV mówi,że zciągają stare modele z niemiec z magazynów...zrobią przecenę z 12tyś. na 4tyś.a potencjalny klient myśli,że zrobił wielki interes...lepiej dołożyć i kupić coś nowego...i sprawdzić datę produkcji LCD-ka,bo ja nie mogłem się dowiedzieć kiedy mój były Funai został poczęty xD Pozdrawiam wszystkich xD ;) ;)

  • 0

#2 pisarz

pisarz

    Komornik

  • 690 postów

Napisano 23 11 2006 - 17:04

no no, niezle. Ale zwrocili Ci w koncu pieniadze?

  • 0

#3 wozo13

wozo13

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 23 11 2006 - 17:13

no no, niezle. Ale zwrocili Ci w koncu pieniadze?

No,kaskę oddali nie mieli chyba wyjścia...ale proponowali,że jak chcę to mogą sprawdzić wszystkie,które są na sklepie...koniecznie chcieli mi go wcisnąć...heh...Media Markt ''tylko dla idiotów!Dołączona grafika'' ;)
  • 0

#4 pisarz

pisarz

    Komornik

  • 690 postów

Napisano 23 11 2006 - 17:16

Trzeba było sprawdzic wszystkie a potem grzecznie stwierdzic ze i tak Ci sie to nie podoba, wiec chcesz pieniedzy. By sie zdenerwowali, ale i tak by nie mieli nic do powiedzenia, hehe.
  • 0

#5 Firekage

Firekage

    Stały użytkownik

  • 379 postów

Napisano 23 11 2006 - 18:59

Zacznijmy od tego , ze BAD Pixele to "technologia" nie tylko znana w TV ale i LCD monitorach. Ponadto sama technologia powoduje , ze przyjelo sie , iz do ilus tam pixeli nie ma gwarancji (lepsze firmy uznaja od 3)...A to , ze w MM ci sie zdazylo to zadne szok bo i w zwyklym sklepie to mogles miec. Zreszta IIYama sprzedaje monitory 17 i 19 calowe , z fakturami , noweczki wypas nie smigane i za 200-300 zl bo maja 1 bad pixel. Sam mam takiego i w niczym mi to nie przeszkadza...a bez tego laza za ponad 1000>>>tego nie widac , tylko na bialym tle i po pokazaniu komus gdzie to...
  • 0

#6 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 04 12 2006 - 19:49

Plus dla media Markt, że oddali kasę. jakby nie oddali to masz prawo do odzyskania pieniędzy. Zgodnie z prawem można oddać towar do 7dni bez podania przyczyny :(

Media Markt czy naprawdę tak tanio i okazyjnie ? Nie wiem, nie które rzeczy tak, ale są też takie, że taniej kupisz gdzieś indziej. Czasem jest drożej niż we zwykłym sklepie RTV/AGD. Najbardziej mnie denerwują oszustwa na komputerach i to nie tylko w Media Markt. Przychodzi laik
kupic komputer i czyta:

"PD 2x 2,80GHz = 5,60GHz Dołączona grafika
512RAM 533MHz
Seagate 250GB
Grafika 256RAM, 256Bit
DVD
I inne bebechy, w stylu obudowa, zasilacz itd"

Załózmy przykładową cenę komputera 1999zł

Cena bardzo okazyjna laik widzi taki komputer i jest gotów go kupić, b jest taki, a z tego co pisze ulotka to wypas.

Po pierwsze nie jest tak, że procesor dwurdzeniowy np PD 2,80GHz mnoży się x2 co daje 5,60GHz. Mnżzy się tylko pamięć cache 2x2 lub 2x1MB cache.

Sprawa Ramu, nie ma firmy, ale to mało istotne. Dysk również mało istotny zgadza się z prawdą różnica może być tylko, że to np ATA, a nie SATA

teraz sprawa grafiki, widząc grafikę na której pisze 256MB, praktycznie każdy się na niż rzuci. I tutaj jest zonk, nie liczy się pamięć niema podanego modelu karty, niema taktów karty. Zwykle sa to karty za 150 - 200zł. Na takiej karcie praktycznie nie pogramy.

Nie wspomnę już o płycie głównej, zero informacji.

Reasumując, ktoś kto niema zeielonego pojęcie to n atakim kompie nie pogra w nowości. Po pierwsze 512 RAM to takie minimum w dzisiejszych czasach czasem nawet za mało, grafika taka daremna, że nic lepszego nie pójdzie, jedyne co dobre to procek i dysk. Taki komputer idealnie nadaje sie do pracy biurowej.

Za 1999zł można sobie samemu dużo lepszy kofng złożyć wg uznania, można wziąć gorszy procesor, a zdecydowanie lepszą grafikę, żeby sobie pograć

Wkurzają mnie ulotki z hiper marketów i z innych sklepów RTV/AGD nie mogę przełknąć tego jaką ciemnotę wciskają tym ludziom i, że takie daremne zestawy składają pisząc że to super maszyna.
  • 0

#7 Pecet

Pecet

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 25 12 2006 - 17:28

No tak, Twój przypadek to potwierdził.
Media Markt to miejsce, gdzie można wyrzucić pieniądze w błoto.
  • 0

#8 Partyzant80

Partyzant80

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 12 12 2007 - 19:35

>MediaMarkt - powinni tego zabronić<

Dołączona grafika Kupiłem Komputer w MM który po tygodniu użytkowania zepsuł się,oddałem go więc do reklamacji.Powiedziano mi że po 14 dniach komputer będzie już naprawiony.Zadzwoniłem do sklepu,a tam Pan mi powiedział że jeszcze go nie dostali z serwisu.Pan podał mi nr tel.do serwisu.Zadzwoniłem tam i okazało się,że w ogóle nie otrzymali mojego komputera. ;) Zadzwoniłem znowu do MM i tam Pan oznajmił mi że to nie możliwe,potem że kurier go nie zabrał. Dzwoniłem na zmianę i do serwisu i do MM aby ustalić gdzie jest mój komputer. Panowie z serwisu poprosili mnie o nr listu przewozowego. Zadzwoniłem w tej sprawi po raz kolejny do MM, Pan tam pracujący oznajmił mi że nie może podać mi nr ponieważ go nie nie ma, znowu zwalił winę na biednego kuriera,na wszelki wypadek poszedł sprawdzić w magazynie i okazało się że :P MóJ KOMPUTER NADAL-PO 14 DNIACH - leży u nich w magazynie. Bardzo zdenerwowany tą całą sytuacją oznajmiłem mu że przyjeżdżam po sprzęt i sam go wyśle do serwisu, oczywiście na ich koszt.Wtedy to Pan powiedział że przed sekundą kurier już zabrał komputer.Poprosiłem jeszcze raz o numer list przewozowego i cala sytuacja zaczęła się od początku. Pan się rozłączył i poszedł na magazyn sprawdzić czy kurier już go zabrał-mimo że przed chwilą powiedział iż mój sprzęt już pojechał do serwisu.Miał do mnie oddzwonić i oczywiście tego nie zrobił. Sam musiałem wykonać kolejny telefon. Rozmawiałem już wtedy z innym Panem, który w końcu łaskawie podał mi ten nr. Ta cała sytuacja to była jedna wielka parodia. Po dwóch tygodniach komputer dopiero wysłano do naprawy- ciekawe jak długo będę czekał na jego odbiór...
Pomimo tego że mają duży wybór asortymentu to jednak współczuję ludziom którzy po zakupie muszą lub będą musieli oddać go do reklamacji. Obsługa jest fatalna, w ogóle są nie kompetentne osoby, które nie mają zielonego pojęcia o tym co robią. NIKOMU NIE POLECAM ZAKUPÓW W TYM SKLEPIE
  • 0

#9 LukaS_bn

LukaS_bn

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 13 12 2007 - 00:58

zgadzam sie z niektórymi osobami,ale pozwole sobie coś dodac od siebie....

pare lat wstecz chcialem bynajmniej bylem zainteresowany kupnem kompa,wtedy sie nie znalem na rzeczy,zupelnie bylem zielony w te sprawy,no wiec pojechalem na media i chcialem tam kupic monitor,no wiec ze nie wiedzialem o co chodzi wiec podszedlem do kolesia tego dzialu i pytam tak "dzien dobry,mam takie pytanko,poniewaz nie mam bladego pojecia na temat sprzetu chcialbym kupic monitor o przekatnej 17",czy moglby mi pan cos doradzic,jakis z "wyzszej pólki" " ? no to koles do mnie z hasłem "tam wszystko pisze , prosze sobie poczytac" (chodzilo o ulotke przy monitorach)...

...no to ja wqrr.. a maxa obrócilem sie i powiedzialem , dziekuje za taką rade i mnie juz tam nie zobaczyli wiecej.
Jesli chodzi o personel media to koszmar.Nie powiem ale nie ktore rzeczy mozna taniej wyrwac
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 12 2007 - 21:28

Radzę omijać markety jako miejsca zakupów komputerów, a już szczególnie promocje takiego sprzętu. Sprawa ma się tak, że otrzymują towar z trafnej partii, bądź taki który zaginął i się odnalazł po latach, a potem otrzymują ciągi od klientów, którym to sprzęt w jakiś sposób padł. Małe sieci nie mogą sobie pozwolić na takie przygody, bo by straciły na opinii a duże sklepy oczywiście. Daleko nie patrzeć, najwięcej komputerów i innego sprzętu serwisowanego przeze mnie pochodziło właśnie z promocji w markecie. Jakby mało tego było to ostatnio rodzice padli ofiarą takich bubli jakie sprzedają w MM, mianowicie kupili pralkę w promocji, która pochodziła troszkę dłużej niż gwarancja.. oczywiście naprawa przerasta koszt zakupu nowej. Nie generalizuję tutaj, niestety takie są prawa rynku i zbytu :rolleyes:
  • 0

#11 Jose

Jose

    Początkujący

  • 74 postów

Napisano 18 12 2007 - 17:06

E... tam prawie sam sh*t sprzedają. Ja nigdy tam nie zamierzam żadnego sprzętu kupować, już lepiej w Vobisie...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych