Skocz do zawartości


Zdjęcie

MdM - warto korzystać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambrz

kambrz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 21 08 2014 - 05:33

Chodzi o program Mieszkanie dla Młodych który obwarowany jest kilkoma warunkami - m. in: mieszkanie musi być pierwze, w stanie deweloperskim, wiek nie przekraczać 35 lat itd itd. Generalnie sporo tego - czy warty jest tego poświęcenia?



  • 1

#2 PiterBenk

PiterBenk

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 21 08 2014 - 10:07

Sam program jest krokiem w dobrą stronę... ale tak jak napisałeś posiada sporo ograniczeń. Jeżeli kogoś stać to skorzysta i kupi mieszkanie o ile znajdzie takie z odpowiednimi limitami... A te nie są za wysokie czyt. doplatamdm.pl/limity/



  • 0

#3 MMsc

MMsc

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 21 08 2014 - 17:41

Porównując MdM oraz RnS która była wcześniej to ta druga chyba miała więcej zalet. No ale rząd na to sporo wydawał więc pewnie dlatego to zniesili.


  • 0

#4 com-batant

com-batant

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 09 09 2014 - 11:18

Fakt. Z analizy konkretnych kwot jasno wynika że Rodzina na swoim była bardziej opłacalna niż Mieszkanie dla Młodych, chociażby dlatego że obejmowała więcej mieszkań, które mogły załapać się na dopłaty. Mnie zastanawia co szykuje rząd po MdM o ile w ogóle coś planuje w tej kwestii...


Użytkownik com-batant edytował ten post 09 09 2014 - 11:18

  • 0

#5 CzarnaKawa

CzarnaKawa

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 09 2014 - 10:00

Siemka, ofertę trzeba bardzo dobrze sprawdzić: słyszałam, że ponoć trzeba mieć wkład własny ale nie ręczę czy to prawda. Kiedyś podobno program obejmował nawet mieszkania wtórne, dziś tak jak mówisz muszą być nowe i zawierać odpowiednie parametry;/ Decydując się-rozważ ile jest za i przeciw;] 


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 09 2014 - 12:48

Ale czy banki posiadają jeszcze takie oferty?
  • 0

#7 Sokhzyf

Sokhzyf

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 16 09 2014 - 15:59

Ten program to nabijanie kasy developerom i możliwość oszczedności dla ludzi, których i tak byłoby stać na mieszkanie. Proszę, powiedzcie mi co to za realny program wsparcia dla młodych skoro to musi być drogie nowe mieszaknie a nie z rynku wtórnego... masakra, kolejny przekręt a nie realne działania. I jeszcze ci powiedzą, że wspierają rodziny wielodzietne (samo w sobie to super) ale powiedzcie mi jaką młodą rodzinę z trójką dzieci stać na zakup nowego mieszkania? Jaka jest liczba takich osób? Znikoma.


  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 09 2014 - 16:10

I jeszcze ci powiedzą, że wspierają rodziny wielodzietne (samo w sobie to super) ale powiedzcie mi jaką młodą rodzinę z trójką dzieci stać na zakup nowego mieszkania? Znikoma.

Szczególnie ze banki żądają sobie podczas takie kredytu 5% wkładu własnego, a przy tak dużej rodzinie skąd wziąść taką kasę, szczególnie że wiemy jak jest w tym chorym kraju :-(

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 09 2014 - 16:12

  • 0

#9 jmroczko

jmroczko

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 02 07 2015 - 09:18

Szczególnie ze banki żądają sobie podczas takie kredytu 5% wkładu własnego, a przy tak dużej rodzinie skąd wziąść taką kasę, szczególnie że wiemy jak jest w tym chorym kraju :-(

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

 

Obecnie jest to trochę więcej . W tym roku jest to ponad 10%. Z drugiej strony dopłata z programu Mieszkanie dla Młodych to ponad 20% dla rodziny z 2 dzieci tak wiec dopłatą da sie pokryć wkład własny. Tak wiec jestem zdania,że warto jest sie starać. Może czynnosci formalne przy takim kredycie zajmą troche więcej czasu ale na pewno jest to opłacalne.

Odsyłam do strony, na której znajduje się dobry poradnik: www.kredyt-mieszkaniowy.info/porady/mieszkanie-dla-mlodych-kredyt-mieszkaniowy-z-doplata/

Możecie sobie tam poczyta jak się do niego przyłączyć. 


  • 0

#10 paulina888

paulina888

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 24 04 2017 - 13:34

Jasne, że warto. Myślę jednak, że z tego typu pytaniami lepiej udać się do doradcy kredytowego. Ze swojej strony mogę polecić Ci Kingę Jędrzejewską z Cofinance. Skontaktuj się z nią, a jestem pewien, że udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.


  • 0

#11 ilus

ilus

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 10 2017 - 12:55

Trzeba by tylko sprawdzić dokładnie jak to wygląda z kryteriami. Bo z tego co się orientuję to nie wszystkie mieszkania wchodzą w ten program. Niestety na pierwszy rzut oka wydaje się wszystko super ale jak się zagłębi w szczegóły to się okazuje że wszystko jest obwarowane jakimiś obostrzeniami zapisanymi drobnym druczkiem. Orientujecie się, czy można w tym programie kupować mieszkania takiej jak tutaj: http://berezynska46.pl albo podobne?



  • 0

#12 tal

tal

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 12 12 2017 - 15:00

Zdecydowanie warto. Nie wiem czy wiecie, ale jeszcze są pewne pieniadze na ten program w tym roku, jak również i na rok następny. Nie są to fundusze takie jak w latach poprzednich ale skoro jest opcja aby skorzystać to czemu by tego nie zrobić, prawda?

 

Jeśli nie załapiecie się już na MDM to poczytajcie sobie o mieszkaniu plus:

http://pzfd.pl/mieszkanie-plus/-  jest to również spoko opcja, szczególnie,że w duzych miastach buduje się takich mieszkań wiele. 



  • 0

#13 adam987

adam987

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 12 2017 - 16:30

Jeśli już ktoś się zdecyduje nabyć w ten sposób mieszkanie to polecam kredyt mieszkanie dla młodych w raiffeisen. Spłacając 2 razy w roku można mienić wysokość (zmniejszyć/zwiększyć) wysokośc raty a raz nawet wcale nie płacić.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych