Skocz do zawartości


Mavercick

Rejestracja: 22 paź 2010
OFFLINE Ostatnio: 31 10 2010 17:05
-----

Moje tematy

Zacinanie się komputera

22 10 2010 - 14:11

Witam wszystkich !

Z góry chciałem przeprosić, gdyż nie wiem czy dany temat, który założyłem jest w odpowiednim dziale forum TWEAKS!. Mam taki problem że czasem, bo w niektóre dni, w każdym bądź razie nieczęsto, ale jednak, zdarzają się sytuację że ni z tego ni z owego ale jednak po jakimś czasie pracy (wystarczy 1h) komputer zaczyna "przycinać" i w czasie przycięć lampka użycia dysku twardego dłużej świeci. Poprzeglądałem sobie niektóre fora i zauważyłem że niektórzy zaznaczają, że to może być wina zasilacza albo karty graficznej. Proszę Was o pomoc, bo nie wiem co zrobić, a w takiej sytuacji po prostu nie da się z niego korzystać. Komputer nie jest nowy i każda z jego części ma swoje (parę co prawda) ale lat.
Piszcie co potrzebne do analizy.

PS. Zaobserwowałem dziwną sytuację. Nie mam żadnych procesów, które zajmują sporo ramu i powodują nadmierną pracę CPU ale w czasie tych "cięć" w okienku wydajności CPU występuje mały wzrost i tak w rytm tych zawiech. Sytuacja dziś się powtórzyła po oglądaniu koncertu z DVD.
To może być raczej powiązane, że czasem komp (ani bios ani win) nie wczytują napędów CD i DVD. Po ruszeniu/poprawieniu taśmy problem znika na tygodnie (sam problem niewczytywania CD i DVD). Jeżeli ktoś to potwierdzi to pewnie zasilacz do wymiany.

Co sądzicie ?

Pozdrawiam !
Marcin