Skocz do zawartości


Mateusz Kowalski

Rejestracja: 28 wrz 2014
OFFLINE Ostatnio: 23 10 2014 14:17
-----

Moje tematy

Bluescreen 116 win7x64 dxgkrnl.sys 5d140/Nie działający wentylator na karcie graficznej.

29 09 2014 - 00:10

A więc tak. Zacznę od wentylatora. W mojej Gigabyte gtx 560 Ti nie działa jeden z wentylatorów i nie wiem czym to jest spowodowane. W furmarku po chwili temperatura wzrasta do 104 C. Czy jest to uszkodzenie karty czy może jest jakiś inny tego powód. Po drugie podczas grania w skyrim po jakims czasie komputer się wyłącza i jest to spowodowane Bsodem 116. Sterowniki tyle razy przeinstalowywałem, że to już nie ma sensu. Kiedy sprawdziłem w bluescreen view tam na dole były trzy pliki systemowe na czerwono. Dxgkrnl+5d140 i chyba nvdmms1.sys+37f3c oraz tego juz nie pamiętam ale też coś z d na początku, a jego kod z kazdym bsodem byl troche inny. Jestem na telefonie wiec nie mam za bardzo jak to sprawdzic. Nastepnego dnia dam edit z tym plikiem. Czy moze to byc spowodowane wlasnie przegrzaniem karty? A moze uszkodzenie jakiegos innego podzespolu. Dodatkowo jak gram w mniej wymagajace gry to juz niczego takiego nie ma, a gdy w skyrimie zmniejszylem ustawuenia graficzne to tez prawde mowiac gralem z 10min i nic sie nie dziao. Plus czasem gralem 10min i bym bluescreen a czasem po 3 wiec nie wiem jak to z tym jest. Jutro podam te pliki wiec bedzie pewnie trkche prosciej. Sfc /scannow wykonalem i nic nie znalazlo. Mem testa nie wykonywalem. A moje dane techniczne to:
Intel core quad 2.33ghz 4 rdzenie
Gtx 560ti
4gb ramu
Zasilacz 530W markowy
Plyta glowna P5kpl am/ps