Skocz do zawartości


MasterX

Rejestracja: 15 lis 2008
OFFLINE Ostatnio: 19 01 2009 01:50
*****

Moje posty

W temacie: Co sądzicie o tym zestawie ?

19 01 2009 - 01:32

Jak już kiedyś wspomniałem problem większości jak i Twój polega na tym, że prawdopodobnie nigdy nie miałeś do czynienia z tymi pamięciami w praktyce, więc jeśli przeczytanie dwóch zdań z egiełdy (gdzie testujący pisze, że chyba testował jakieś 1066) formułuje Twoją opinię o danym producencie to szczerze współczuję i wątpię w Twój ogrom doświadczenia, którym niestety dzielisz się z innymi.
Jak już wspomniałem trzy komplety bezproblemowo pracujących pamięci A-DATA miałem w rękach i na tej podstawie mówię, że stosunek cena/możliwości jest dobry.
Poza tym myślę, że jeśli ktoś przedstawi testy 10 kompletów i powie, że czterech z nich nie dało się wcale poruszyć to będą dopiero realne testy i wtedy zastanowię się jeszcze raz nad moim zdaniem w tym temacie. Póki co mam tylko dobre doświadczenia z tymi pamiątkami.
Podsumowując nie chcę nikogo krytykować ale Ty krytykując dobrego producenta pamięci wywarłeś we mnie pasję sprostowania tematu.
W każdym razie nie będę się zabijał o a-datę ale moje ostatnie doświadczenia z adatą, tj. grudzień oraz styczeń br. potwierdzają, że za taką cenę to najlepszy wybór pamięci w stosunku cena/możliwości. Myślę, że jeśli wrzuciłbyś do swojego sprzętu 800 CL4 EE to zrobienie stabilnych ~900 nie będzie żadnym problemem, więc jeśli masz możliwość zapożyczyć gdzieś te pamięci to spróbuj. Wiem, że nie są to wygórowane osiągi ale jak wspomniałem cena/możliwości = dobry zakup. Ostatnio testowałem je na Neo3-FR i takim samym procku, wypowiadam się tutaj rzadko ale gdy już piszę to wiem co chcę napisać a moje wypowiedzi podpieram praktyką, więc postaraj się nie zarzucać mi pisania bzdur ;)

Wracając do tematu, jeśli zainteresowany zastanawia się nad OCZ lub Geil'em bo to ma do wyboru w sklepie to ja brałbym oczywiście OCZ, jeśli chodzi o płytę to asus jest bardzo dobry a jeśli chcesz zaoszczędzić to jak wspomnieli przedmówcy zmień sklep.

W temacie: Używany komputer

18 01 2009 - 17:14

SOdpalić to pewnie odpalisz ale czy pograsz w miarę płynnie przy niskiej rozdzielczości to nie wiem.

W temacie: Obudowa Cooler Master Elite 331

18 01 2009 - 16:47

Te budy mają chyba dwie wersje zatrzasków. Nowsze mają taką dźwignię na całości, którą wystarczy unieść do góry i przesunąć jak ta na stronie producenta z niebieskim uchwytem. tutaj Starsze mają takie fioletowe plastiki osobne do każdego slotu. Ten plastik, który zatrzaskuje grafikę musisz nacisnąć przy samej ściance obudowy od wewnątrz i wtedy jego część wyjdzie na zewnątrz, żeby wcisnąć musisz pchać aż poczujesz, że zaskoczył.
W Sumie to banalnie proste i nic nie połamiesz, ewentualnie jeśli pchniesz za mocno to bolce tego plastiku wyskoczą z dziurek i będziesz musiał włożyć z powrotem. Najlepiej jak chcesz mieć solidnie proponuję od razu wyciągnąć i przykręcić śledź śrubką to będziesz miał pewność, że nie wyleci.

W temacie: Używany komputer

18 01 2009 - 16:28

Jak będzie kosztował max 150zł to warto zakładając, że głośniki są nowe i niezniszczone, resztę będziesz mógł sprzedać za 80zł, więc zrobisz dobry interes kupując tanio porządne głośniki:) Całkiem poważnie to naprawdę staaary sprzęt i jeśli dobrze widzę na tej niewyraźnej fotce to są wsadzone dwie kości, więc nic raczej nie dołożysz.

W temacie: Co sądzicie o tym zestawie ?

18 01 2009 - 16:14

RAMów nie bierz A-DAT to teraz jest badziewie


Ciekaw jestem na jakiej podstawie piszesz, że a-data to teraz badziewie, jeśli nie masz pewności lub pewnych informacji to nie pisz bzdur bo ludzi zniechęcasz do dobrych pamięci. Mam przynajmniej trzech znajomych na osiedlu, którzy kupili ostatnio pamiątki A-DATA, dwa kompy były z 800 CL4 Extreme Edition a jeden wymienił swoje GM na adata 1066MHz CL5 EE i wszyscy chwalą i zero problemów z nimi, więc jeśli piszesz, że są badziewne podaj przykład lub powiedz jaki masz z nimi problem to może będę w stanie pomóc.
Dodam, że może mówisz o serii Gaming ale z nimi nie miałem do czynienia, w każdym razie wspominane tutaj często A-DATA Extreme Edition to jedne z pamięci, które aktualnie mają największe możliwości OC i najlepszą cenę.