Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marszobieg i inne sposoby uprawiania sportu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 02 05 2011 - 00:34

Ludzie chodzą na pielgrzymki do Częstochowy i jakoś się przygotowują. Nawet pewnie dzieci biegają tu i ówdzie i robią dłuższe spacery. No, ale czy biegają i maszerują inni ludzie, żeby się nie zmęczyć za bardzo? Idzie się przecież 40km dziennie przez bodajże 11 dni. Na razie to mam aerobik 2 razy dziennie po 1h i WF-y 4h lekcyjne no i robię też takie spacery do ośrodka kultury 3 razy (jeden raz na granie). One są szybkie. Dzisiaj dopiero drugi raz byłam na rowerze. Na razie będę robić tylko spacery, a z jazdą to pomyślę. W wakacje to pewnie będę robić sobie gimnastykę też. Gorzej to będzie z bieganiem, bo mogę tylko po szosie biegać. Na pewno mam schudnąć-to już sama sobie z tym poradzę, bo już mam plan działania. To teraz zadam pytania:
-Jak długie mogą być spacery (ile czasu, km na razie mnie nie interesują)?
-I jaką gimnastykę mam robić w wakacje i czy są jakieś też programy TV lub internetowe?
-Czy mam sobie odmierzyć 2000 kroków czy więcej do przebiegnięcia?

Użytkownik Jochnka edytował ten post 02 05 2011 - 00:35

  • 0

#2 DeckTone

DeckTone

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 02 05 2011 - 11:14

Im dłuższe spacery, tym lepsza kondycja i efekty :)
Możesz poćwiczyć gimnastykę wytrzymałościową
Bieg zależy od kondycji, czyli też od spacerów, ale od roweru także :)

  • 0

#3 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 03 05 2011 - 09:12

Wczoraj chodziłam na spacer. I mam dzisiaj jakieś zakwasy...?
  • 0

#4 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 03 05 2011 - 10:28

Hej. Ja biegam już 7 lat i mogę ci powiedzieć ze to co masz na drugi dzień to nie zakwasy. Zakwasy masz do 5 może 6 godzin o wysiłku. Na drugi dzień to najnormalniej w świecie bolą cie mięśnie ( zakończenia białkowe w mięśniach ). Żeby tego efektu nie było, to tuż przed samym spacerem czy biegiem a także po biegu ( to jest ważniejsze ) trzeba rozciągnąć mięśnie. Jeżeli dobrze to zrobisz, z głową i nie przesadzisz to kolejnego dnia już nic nie będziesz czuć. pozdrawiam
  • 0

#5 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 17 05 2011 - 16:54

Wczoraj miałam aerobik. A dzisiaj nie bolało mnie nic prawie. Ale biegłam dzisiaj 5 okrążeń na WF-ie, będę miała 4, czas:5:36. Ale raz przez chwilkę szłam, gdyż miałam nogi jak z waty. A teraz mnie mięśnie bolą. Starałam się oddychać nosem, wydychać ustami.
  • 0

#6 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 17 05 2011 - 23:18

Moją metodą jest głębokie oddychanie przed biegiem ( nie wolno przesadzić bo można stracić przytomność podczas biegu ) dodatkowo rytmiczny oddech podczas biegu. ja staram się utrzymywać tempo oddechu około 3 razy na min. nawet jak to jest początek biegu.
  • 0

#7 Jochnka

Jochnka

    Selfie

  • 356 postów

Napisano 21 06 2011 - 09:19

Ostatnio mnie ręce i nogi bolą. Od wczoraj. Czy może to byś spowodowane alergią? Bo i katar mam od dzisiaj. I krwiaki mam, ale mało bardzo. Może to być spowodowane też brakiem ruchu? Czytałam kiedyś o Aerobicznej 6 Weidera, ale będę stosować to dopiero od Września, bo trzeba w dzień w dzień to robić przez 6 tygodni, a zaraz będą wakacje i wyjazdy sie zaczną. To co polecacie? Ja pod wieczór chcę robić 50 brzuszków i 30 przysiadów. Ale co jeszcze?
Po za tym ostatnio mam chcę większą na słodycze. I np. zaraz idę po drożdżówkę. Ale to jest nie za dobrze. Trudno jest schudnąć, kiedy się zajada. Idę dzisiaj po raz ostatni, a potem coś trzeba opracować.

Użytkownik Jochnka edytował ten post 21 06 2011 - 09:36

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych