Skocz do zawartości


Marek_Bielecki

Rejestracja: 12 paź 2007
OFFLINE Ostatnio: 18 10 2007 12:26
-----

Moje posty

W temacie: [inne]Logika rozmyta i schematy blokowe

18 10 2007 - 12:25

Hm osobiście dopiero zaczynam poznawać tego typu zagadnienia, ale chyba dość dobrym językiem do realizacji logiki romzytej byłby Prolog - minimalizuje konieczność implementacji sterowania programem na rzecz skupienia się na samej logice i zwiąkach między wprowadzonymi danymi a wynikami.

wielkie dzięki ale czy schemat blokowy jest taki jak przy innych językach?

W temacie: [excel]Problem komiwojażera

16 10 2007 - 05:36

Kilka osób, kilka forów - nikt nie potrafi tego zadania rozwiązać. Sam próbowałem, na zerach i jedynkach (dodatkowe tabele), Solverem, makrami - niestety pożądanego skutku nie osiągnąłem. Chodzi o tak zwany problem komiwojażera, czyli najkrótszą drogę. Mam 10 miast i muszę przez wszystkie tylko raz przejechać, a zarazem droga którą przebędę ma być najkrótsza. Zaczynam od miasta pierwszego i nie muszę do niego na końcu wracać. Wystarczy, że przebrnę przez wszystkie miasta w jak najkrótszej drodze. Zadanko jak już wspomniałem jest do zrobienia w Excelu. Można używać wszystkiego co wbudowane. Formuł, pisać makra, czy używać Solvera. I proszę mnie nie odsyłać do wikipedii, czy algorytmów Dijkstry. Przerobiłem to wszystko. Problem w tym, że implementacja tego w C, czy PHP to nie problem. Z Excelem jest już większy. Prosiłbym o pomoc, sugestie, może być nawet gotowiec. Liczę na jakiekolwiek rady.
Z góry dziękuje
Kai

pogadaj z AM w Lublinie kupili ode mnie tablice znaczników w excelu, problem był co prawda inny ale chyba przyda ci sie ona

W temacie: Przywitaj się Archiwum 2007 rok

14 10 2007 - 21:12

informatyką zajmuję sie od 1983 roku, obecnie fascynuje mnie excel oprócz tego lubię pływanie i taniec

W temacie: [Excel] pętla w "jeżeli"

12 10 2007 - 21:39

pętla musi sie kiedyś skończyć bo maszyna nie może pracować wiecznie

W temacie: [excel]Problem komiwojażera

12 10 2007 - 21:25

to może tak
=Jeżeli(a1<a2;b1=a1;b1=a2)
.............................
=Jeżeli(a9<a10;b9=a9;b9=a10)