Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam problem z sformatowaniem Windows'a Xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek5211

Wojtek5211

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 15 09 2011 - 07:39

Gdy włączam komputera normalnie bez niczego wyskakuje mi ze plik c;/windows/config (coś takiego nie powiem dokładnie bo nie pamiętam)jest uszkodzony.żeby naprawić każe mi włożyć płytę z Windows'em.Wkładam płytę i chcę sformatować system nie naprawiać i gdy już wybiorę ze chcę zainstalować Windows'a to instalacja zatrzymuje się na wyszukiwaniu wcześniejszych wersji Windows Microsoft. I nie wiem jak to zrobić żeby instalacja szła dalej może da się to jakoś ominąć ? I jak możecie piszcie w prostu sposób bo dla mnie to dopiero 2 raz kiedy formatuje Komputer także nie znam się za bardzo na tym.



Z Góry dziękuję Za pomoc !:P

  • 0

#2 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 15 09 2011 - 12:13

Czyli wyskakuje Ci okienko informujące iż na dysku jest zainstalowany system operacyjny i czy chcesz go naprawić ??? T tym momencie powinieneś nacisnąć klawisz "Esc" i powinno zacząć się instalowanie świeżego Windows-a XP :P

Użytkownik Abback edytował ten post 15 09 2011 - 12:18

  • 0

#3 Wojtek5211

Wojtek5211

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 15 09 2011 - 17:44

No muszę spróbować dam znać jak mi się uda

Nie pomogło instalacja zatrzymuje się na wyszukiwaniu wcześniejszych wersji Windows Microsoft
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 15 09 2011 - 18:54

Załatw sobie inną płytkę z Windows-em i zobacz czy masz to samo :P Może coś z tą płytką jest nie tak....
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 09 2011 - 20:35

Sformatuj partycję systemową programem GParted lub tym :SuperFdisk , robisz format partycji C i partycji wolnej free 8MB łączysz je i format pierwszy pod Linux-a potem powtarzasz operację tak samo tylko pod system Windowsa. W czasie instalacji systemu już wciskasz klawisz rezygnacji z formatowania bo już masz zrobiony format.
Jak by co to poniżej w masz podany temat optymalizacja i konserwacja komputera i zapoznaj się z tematem pierwszym .

Użytkownik brutus3 edytował ten post 15 09 2011 - 20:36

  • 2

#6 bierek1989

bierek1989

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 15 09 2011 - 21:06

sry ze off ale #brutus3 wiedziałem, że to napiszesz... Twoje posty zawsze wyglądają identycznie i na wszystko masz 1 rozwiązanie;)
  • 1

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 09 2011 - 08:14

Nie jest jeszcze jedno, grzebanie w rejestrach, lecz skąd ja mogę wiedzieć że dany gościu jest na tyle bystry że grzebiąc w rejestrach nie pogorszy sytuacji.
Po drugie jeśli już jest ktoś na takim poziomie że grzebiąc w rejestrach nie na rozrabia to nie pisze aby mu pomóc, tylko naprawia.
Osoby piszące o pomocy z reguły są zielone w pełnej obsłudze komputera bo nie wystarczy wiedzieć jak go się włącza, wyłącza, uruchamia programy i je obsługuje.
Taka obsługa to jest standard, podstawa, sprawa usuwania awarii jaka może wystąpić w czasie użytkowania komputera to już wyższy stopień jazdy.
I po trzecie przeciętnego użytkownika nie interesuje grzebanie w komputerze a zwłaszcza w oprogramowaniu, przeciętnego użytkownika interesuje jedno. Po włączeniu/uruchomieniu komputera ma on działać bez awaryjnie i nie zawsze mu się chce czy ma czas na grzebanie w oprogramowaniu czy komputerze by usunąć awarię.
Tym bardziej że to wymaga wpierw poznania oprogramowania.
Dlatego podaję najkrótszą drogę do usunięcia problemu i nie marnowania czasu na naukę.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 16 09 2011 - 08:15

  • 1

#8 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 16 09 2011 - 12:08

Nie zawsze proste sposoby, a zarazem bazujące na "programach" można rozwiązać. Czasem trzeba się napocić by jakieś rezultaty z naszej pracy były i tak jest ze wszystkim i wszędzie. Człowiek uczy się całe życie więc dla czego tutaj by tego nie miało być bo przecież również ku temu powstało to forum aby kształcić młodzież Polską ku lepszej przyszłości jaką jest szeroko pojęte słowo "Informatyka" :P
  • 0

#9 Wojtek5211

Wojtek5211

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 18 09 2011 - 20:55

ten błąd dokładnie nazywa się ze plik jest uszkodzony \windows\system32\config\system. System jest Windows Xp Professional a gdy nawet próbuję zainstalować Home Edition dzieje się to samo co z Professional ? Nie wiem co już można zrobić. :P
  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 18 09 2011 - 21:17

a mozesz uruchomic ten system w trybie awaryjnym? czy juz sformatowales? bo tak konkretnie to nie napisales..

jesli mozesz uruchomic system to mozesz sprobowac z wiersza polecen uruchomic komende:
sfc /scannow
i poczekac az process sie zakonczy po czym normalnie uruchomic komputer ponownie
  • 0

#11 Wojtek5211

Wojtek5211

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 22 09 2011 - 18:02

Dziękuję ci brutus3 pomogło SuperFdisk doskonale dopasował się do moich potrzeb dzięki wielkie wszystkim za poświęcony czas ;)

  • 0

#12 Sphere44

Sphere44

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 09 2011 - 09:52

uzyj Partition Magic do formatowania bardzo dobry program

  • 0

#13 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 09 2011 - 03:38

Partition Magic to program sprzed 8 lat!! W żadnym wypadku z niego nie korzystaj może uszkodzić tablicę plików szczególnie jak masz dysk z NCQ czy innymi technologiami, których PM w ogóle nie zna.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych