Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały problem z ikonami i widokiem folderów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 01 2008 - 19:26

Pare miesiecy temu miałam stawiany od nowa system. Od tamtego czasu są trzy rzeczy, któe mnie irytują. Są to drobnostki, ale irytujące.

Po pierwsze: ikonki na pulpicie (a raczej ich opis pod ikonką) mają tła jednokolorowe. Jako że sama tworzę sobie tapety, jestem zmuszona robić je proste, z jednokolorowym tłem. Jak zrobić by tła te były przeźroczyste? Przed stawianiem systemu miałam właśnie przeźroczyste.

EDIT: Po drugie: W folderach, gdy w menu WIDOK wybieram przezrocze, zamiast dużej fotki w górnej częsci okna i miniatur na dole, mam miniatury u góry i puste miejsce na dole okna. Przed stawieniem systemu wszysto było dobrze.


Z góry dziekuję za pomoc przy tych drobnostkach.

  • 0

#2 tyranka

tyranka

    Początkujący

  • 145 postów

Napisano 22 01 2008 - 20:10

Pare miesiecy temu miałam stawiany od nowa system. Od tamtego czasu są trzy rzeczy, któe mnie irytują. Są to drobnostki, ale irytujące.

Po pierwsze: ikonki na pulpicie (a raczej ich opis pod ikonką) mają tła jednokolorowe. Jako że sama tworzę sobie tapety, jestem zmuszona robić je proste, z jednokolorowym tłem. Jak zrobić by tła te były przeźroczyste? Przed stawianiem systemu miałam właśnie przeźroczyste.

Po drugie: W jednym z folderów przechowuję dość sporą ilość zdjęć. W folderze tym są następne foldery i tak dalej. Problem jest taki, że w ogóle nie widać podpisów pod folderami, co utrudnia przenoszenie tam zdjęć - nie widać od razu co zawier danym folder. Przed stawianiem systemu też był ten problem, ale wystarrczyło wejść w jeden z folderów i się cofnąć i było dobrze. Teraz już to nie działa. Problem z brakiem nazw jest tylko w widoku miniatur lub przezroczy. I tylko w tym jednym folderze. Dzieje się to też z fotkami w tymże folderze.

Po trzecie: W folderach, gdy w menu WIDOK wybieram przezrocze, zamiast dużej fotki w górnej częsci okna i miniatur na dole, mam miniatury u góry i puste miejsce na dole okna. Przed stawieniem systemu wszysto było dobrze.

a zmieniane bylo cos przez ciebie w rejestrze?

Z góry dziekuję za pomoc przy tych drobnostkach.


zo do pierwszego kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpiy/wlasciwosci. Wejdz w zakladke wyglad i tam w zaawansowane. Jest tam duzo do wyboru. Pewnie tam zostala przez ciebie zmieniona przezroczystsc.

  • 0

#3 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 01 2008 - 20:20

Ja nic nie zmieniałam ;) Weszłam... jest dużo opcji, tylko która odnosi się do tych teł pod ikonami na pulpicie? Zresztą, tam są do wyboru tylko koloru, nie widzę do wyboru przeźroczystości ;)
  • 0

#4 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 23 01 2008 - 22:17

Nikt więcej nie pomoże? ;)
  • 0

#5 molicer

molicer

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 01 2008 - 14:18

chodzi o to ze niemam ikon a istnieja pliki n apulpicie! gduy na nie naciskam pojawia sie otworz za pomoca zamiast samego otworz! a pozniej gdy wejde na otworz z apomoca jest komunikat z eprogram windows musi wiedzic w jakim programie ow plik zostal wykonany! po za tym nie d a sie wejsc w dodoaj usun programy! probowalem przywracanie systmu z akcesoria! udalo mi si wkoncu wejsc w konserwacje i wydajnosc , tam tez jest przywracanie systemu ale gdy go nacisne pojawia sie komunikat: ztym plikiem nie jest skojarzony program umozliwiajacy wykonanie tej czynnosci! skojazr odpowiedni program uzywahac apletu opcje folderow wpanelu sterowania! jak to zrobic? napomne tylko ze zikonami probowalem juz ustawien z narzdzi ale nic nie pomogly! prosze o pomoc!
  • 0

#6 tyranka

tyranka

    Początkujący

  • 145 postów

Napisano 24 01 2008 - 16:36

Przeskanuj lepiej komputer. Byc moze to jakis wirus, bo to co sie u ciebie to takie "zlosliwosc"
  • 0

#7 molicer

molicer

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 01 2008 - 22:39

skanowalem mks i nic nie znlazlo tka jakby wszytsko smigalo!

no pomozcie
  • 0

#8 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 01 2008 - 21:38

Proszę...pomóżcie :P
  • 0

#9 kazek700

kazek700

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 27 01 2008 - 22:05

pierwszy problem----to moze sie jakas strona wkradła......prawy myszy ----własciwosci---pulpit---dostosuj pulpit---siec web i powinno byc tak( obejrzyj)ioio.jpg
  • 0

#10 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 28 01 2008 - 09:51

Po pierwsze: ikonki na pulpicie (a raczej ich opis pod ikonką) mają tła jednokolorowe. Jako że sama tworzę sobie tapety, jestem zmuszona robić je proste, z jednokolorowym tłem. Jak zrobić by tła te były przeźroczyste? Przed stawianiem systemu miałam właśnie przeźroczyste.

PPM>Mój komputer>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność>Ustawienia - może to któraś z tych opcji
  • 0

#11 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 01 2008 - 16:55

PPM>Mój komputer>Właściwości>Zaawansowane>Wydajność>Ustawienia - może to któraś z tych opcji


Hmm..weszłam w te ustawienia, ale to nic nie daje xD

  • 0

#12 murderous

murderous

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 02 2008 - 17:36

Pomoże ktoś? Zależy mi...

  • 0

#13 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 10 02 2008 - 18:03

Po zaznaczeniu wszystkich pól wciąż to samo?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: miniatury wyświetlanie miniatur naprawa miniatur



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych