Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały linux


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tormi

tormi

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 17 01 2012 - 20:14

Witam!
Od jakiegoś czasu poszukuje małego, prostego, szybkiego systemu operacyjnego na mój dosyć już stary komputer. Parametry tego sprzętu to:
Procesor: AMD 1,2 Ghz,
Ram: 256 MB
Dysk: 60GB.
Myślałem, że nie są to aż tak złe parametry i miałem nadzieje znaleźć jakiś system bez problemu. Jednak po zmarnowaniu ok 15 płyt na zapis .iso różnych i różnistych systemów jestem zmuszony zasięgnąć jakiejś porady. Miałem zainstalowany Puppy linux, ale zaczął mnie denerwować, więc chciałem go zmienić. Zaczynając od nowych Ubuntu, poprzez całą masę innych systemów doszedłem do VectorLinux, który to mimo że wymaga tylko 128MB Ramu nie chodzi płynnie. Jedyny system jaki mi się spodobał to xPud 0.9.5. Mały, prosty, przejrzysty i szybki. W tym momencie jedynie czego oczekuję od takiego systemu to tylko szybka przeglądarka internetowa, dlatego mi się tak spodobał. Jednak, pech chciał że nie mogę się przez niego połączyć z netem cały - cały czas jest status offline.
I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest jakiś system który spełniał by wspomniane wymagania, był szybki, prosty ( podobnie jak xPud tylko że działający), nie miałby zbędnych programów, śmieci itd.? Najlepiej po polsku, ale nie jest to wymagane. Proszę o pomoc. Mam nadzieje że nie muszę wracac do puppy'iego. :)Michał

p.s:Dobrze by było żeby był w miarę nowy, żeby mógł otwierać bez problemu filmy na youtube i innych takich serwisach.

Użytkownik tormi edytował ten post 17 01 2012 - 20:19

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 17 01 2012 - 23:15

moze sproboj LITE-owego Minta

http://linuxmint.pl/lista-artykuow/1-latest-news/296-lmde-lite-201111-wydane.html

  • 0

#3 Gość_.LiO_*

Gość_.LiO_*

Napisano 18 01 2012 - 00:24

Debian 6 + LXDE
  • 0

#4 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 19 01 2012 - 21:56

Debian + LXDE
Arch + LXDE
Slackware + LXDE
Lubunut (które ma tylko LXDE )

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych