Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ma Viste i jedną partycję 250Gb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morrigan

Morrigan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 04 2007 - 21:41

Kupiłem komputer z dyskiem 250Gb i Windowsem Vista.
Na Viscie malo zeczy jeszcze działa więc chce XP ale gdy włożę płytę od XP i chce zacząc instalacje to tam gdzie wybieram dysk na którym chce zainstalować wyswietla się komunikat "Nie ma partycji" czy coś w tym stylu. Jak teraz mam zainstalować XP?
Proszę o szybką pomoc! :)

I mam sprawe jak by się dało to żeby dało sie zachować dane z tego dysku!

  • 0

#2 McDuff

McDuff

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 04 2007 - 00:38

A nie masz czasem dysku na serial ATA?

XP posadzisz, ale wątpie, by dało się to zrobić na tej samej partycji, gdzie jest Vista. No i może być problem z bootloaderm. Nie testowałem tego rozwiązania u siebie (mam i Vistę i XP, ale XP był posadzony wcześniej na innej niż Vista partycji), więc więcej pomóc nie umiem.

  • 0

#3 Loyte

Loyte

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2007 - 01:18

przed wyswietleniem gdzie masz zainstalowac jest taka opcja usun partycje ! spróbuj usunąc i utwórz nową potem automatycznie wyskoczy zeby sformatowac ! nie wiem czy to zadziala na visvie ale mozna sprbowac ... a jak nie to podlacz dysk do innego kompa i tam sobie sformatuj i podziel na partycje Dołączona grafika jak chcesz zachowac dane to najlepiej podlacz do innego kompa zrob drugą partycje , przekopiuj dane a partycje z vistą do formatu Dołączona grafika
  • 0

#4 Morrigan

Morrigan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 04 2007 - 07:52

Juz mam dwie partycje jedna z vista a druga czysta na XP ale i tak nie widzi żadnego dysku. A dysk mam jakis SCSI to słyszałem że sterowniki na dyskietce potrzebuje ale ne mam stacji dyskietek. Mam tylko jeden naped CD DVD i karty SD MMC i inne A moze jakos przez Pen Draiva sie da to zrobić pomocy?!
  • 0

#5 Loyte

Loyte

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2007 - 09:34

wez dysk podlacz do innego kompa i zrob foramt partycji gdzie jest vista ... zainstaluj pierw xp a nastepnie jak chcesz to viste !
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 04 2007 - 09:49

Jak teraz mam zainstalować XP?

Witam.

Pierwsza rzecz to taka, że zasadą jest instalowanie systemów od starszego do nowszego. Jeśli chce już mieć Vistę to proponuje ściągnąć aplikację "gParted". Jest to wersja bootowalna więc wypal ją na płycie, odpal komputer z niej i jak załaduje się aplikacja to będziesz miał podgląd partycji. Kliknij PPM na tej z Vistą i daj "Format to / ntfs". Zatwierdź zmiany i wyjdź. Teraz odpal już komputer z płytki xp'ka, podziel sobie go na partycje a jeśli chcesz, to po skończonej instalacji połóż dodatkowo Vistę. Metoda sprawdzona i według mnie najlepsza :)


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 Morrigan

Morrigan

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 04 2007 - 15:13

Wielkie dzięki za pomoc! Ale co w przypadku gdy mam dysk SATA i do instalacji sa potrzebne stery a ja nie mam stacji dyskietak ani nLite nie działa bo gdy wypale plytke to jak uruchamiam instalatora to w momencie gdy powinny sie zaladowac wszystkie stery to komp wlacza sie od poczatku? Co mam w takim wypadku zrobic?? :)
  • 0

#8 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:04

Żeby system widział SATA to podczas instalacji - uruchamiania z płytki trzeba wybrać "sterowniki SCSI" (skajsi).
  • 0

#9 vista premium

vista premium

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 24 05 2007 - 21:22

ja tez potrrzebuje odpowiedzi na te pytanie .dzieki :)
  • 0

#10 xfm

xfm

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 01 2008 - 18:00

Kupiłem komputer z dyskiem 250Gb i Windowsem Vista.
Na Viscie malo zeczy jeszcze działa więc chce XP ale gdy włożę płytę od XP i chce zacząc instalacje to tam gdzie wybieram dysk na którym chce zainstalować wyswietla się komunikat "Nie ma partycji" czy coś w tym stylu. Jak teraz mam zainstalować XP?
Proszę o szybką pomoc! :banana:

I mam sprawe jak by się dało to żeby dało sie zachować dane z tego dysku!



W TAKIM PRZYPADKU MUSISZ W BIOSIE WYŁĄCZYĆ OBSŁUGE SERIAL-ATA, JESLI WOGOLE MASZ TAKA OPCJE W BIOSIE, JESLI NIE NAJLEPSZYM I NAJSZYBSZYM ROZWIAZANIEM JEST ZAINSTALOWANIE INNEGO BIOSA, TAK BY BYLA MOZLIWOSC WYLACZENIA OBSLUGO SERIAL ATA,
ja miałem tak w moim lapku, udalo mi sie zainstalowac xp, ale mysle nad powrotem do Visty. pzdr
  • 0

#11 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 15 01 2008 - 18:19

Archeolog na forum? Po co odkopywać tematy sprzed ponad pół roku?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych