Skocz do zawartości


Zdjęcie

MSI GE70 20D-Laptop problem z FPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sitarek21

sitarek21

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 06 2016 - 00:38

Witam Serdecznie. 

Na głowiłem, na czytałem i na pociłem się już dużo przy moim problemie z fpsami w grze League of Legends(nie jest to dość wymagająca gra). 

Otóż laptopa mam juz od około 2 lat i w sumie to cały czas się z tym problemem borykam. Oto specyfikacja laptopa:

MSI Ge70 02D

i5-4200 2.5ghz

GeForce Gtx760m 2048 MB

8GB RAM

1000GB Dysk

Mój problem polega na tym że w grze League of Legends moje fps na poczatku gry są mniej wiecej po 120-100 lecz potem spadaja do 90-80 i przy sporej ilości różnych akcji w jednym czasie spada nawet do 40-50 a już na poziomie 80-90 są zauważalne spowlnienia i różnica w jakośći gry.

Oprócz tego występują takie całkowicie losowe spadki fps z np 120 do 60 czy nawet mniej bo np pojawi się napis "zabiłeś przeciwnika" "zniszczyłeś wieżę" czy np przy zdobywaniu LVL. Wszelkie nagle komunikaty czy coś w tym stylu powoduja takie 1sekundowe spadki fps. Czasami również widzę gołym okiem że moja postać wrecz idzie jak zardzewiała przez sec do 3 sec.

 

Może powiem co zrobiłem do tej pory: 

Wszystkie ustawienia w nvidi są poustawiane na max wydajność, w grze ustawione są ustawione są na średnie(ustawianie na niske nic nie zmienia)+cienie po wyłaczane, synchronizacja wyłaczona w grze jak i w nvidi. Ustawienia wizualne w windowsie ustawione są na max wydajność. Temperatury również są w normie bo juz ludzie na innych forach mówili że są w porzadku. Tutaj jeśli moge załączę screen z kikloma ustawieniami na moim komputerze. Komputer jest świeżo po formacie wiec zasyfienie nie wchodzi w grę. Za wszelkie próby pomocy z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

11jc175.jpg



Użytkownik sitarek21 edytował ten post 16 06 2016 - 00:39

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 16 06 2016 - 08:44

ekran ma odświeżanie 60Hz, czyli wyświetla inny obraz 60 razy na sekundę, jakim cudem możesz zobaczyć 120 obrazów na sekundę?

 

a co do spadku po pewnym czasie to normalne, laptop się nagrzewa, procesor i grafika uruchamiają thermal throttling (zwalnianie taktowania gdy jest zbyt ciepło). Jakaś podkładka chłodząca może coś dać, ale nie można tego zagwarantować. Laptopy po prostu nie nadają się do gier (chyba, że te 5kg potwory).



  • 0

#3 She_Said_She_Was_18

She_Said_She_Was_18

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 16 06 2016 - 13:24

Jak napisał poprzednik laptop wpada w throttling termiczny. Obniża zegary procesowa i grafiki celem ochrony przed przegrzaniem.

W tym modelu masz duży otwór serwisowy z łatwym dostępem do układu chłodzenia. Wystarczy odkręcić 5 śrub i powędrować na kompresor.

Są też kratki wentylacyjne więc koniecznie podkładka chłodząca. Dawka świeżego powietrza na pewno nie zaszkodzi.

Tylko nie podkładka z Tesco za 15 zł a coś solidniejszego. Zalman ZM-NC11 daje radę. Ma ogromny, wolnoobrotowy wentyl i całkiem przyzwoicie dmucha.


  • 0

#4 sitarek21

sitarek21

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 06 2016 - 13:50

No dobra a czym wytłumaczycie ten problem że minimalizowanie okien jest jakieś zamulone i spowolnione to samo przy przeciąganiu ich. Dodatkowo  przy 2 folderach zamazuja się/rozmazują a wygląda to tak: 23_1272027014.jpg

(screen jest tylko dla przykładu)

Z tym że ja mam u siebie oczywiście windows 7 ale problem jest ten sam. (system jest orginalny)


Użytkownik sitarek21 edytował ten post 16 06 2016 - 13:52

  • 0

#5 She_Said_She_Was_18

She_Said_She_Was_18

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 16 06 2016 - 16:52

Odpal Menedżer zadań i zobacz czy dysk lub procesor nie łoji na 100%.

Jeżeli tak to zazwyczaj przyczyny są dwie. Instalacja aktualizacji systemowych lur wirus który obciąża procka i dysk.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych