Skocz do zawartości


Zdjęcie

MOBO nie widzi dysku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 bobione

bobione

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 11 2013 - 08:09

Witam, na początek konkrety :

Win 7 x64
MOBO MSI H61M-P20
DYSK:


BIOS SATA na IDE (innych opcji nie znalazłem dot. SATA)
[URL=http://imgur.com/W1ji7BfW1ji7Bf.jpg
BIOS SATA na IDE (innych opcji nie znalazłem dot. SATA)
[URL=http://imgur.com/W1ji7BfW1ji7Bf.jpg[/URL]

 

Sprawa wyglądała następująco iż znajomy postawił Win7 na SSD, dysk później chciał podpiąć, podpiął no i go nie wykrywa.

Kolorowych slotów nie mam żadnych dysk wpięty jest 1 slot niżej od tego co SSD (są 2 pary SATA1,SATA2 SATA3,SATA4), dysk wpiąłem na SATA 3 lub 4.

Jeśli wybiorę opcję AHCI, to pod spodem mam :
SATA1 Enabled
SATA2 Enabled
SATA3 Enabled
SATA4 Enabled

DYSK SSD wykrywa, Win7 przy tej opcji nie startuje, wisi w pętli resetowania się do ekranu wyboru opcji trybu systemu operacyjnego.

 

 

Problem objawia się tym, iż MOBO nie widzi dysku SAMSUNG, myślałem, że to z powodu braku zworki ograniczającej przepustowość do 1.5Gbps, ale MOBO supportuje 3.0Gbps.. macie jakieś pomysły Panowie ?

 



  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 22 11 2013 - 09:30

Po pierwsze, skoro nie masz żadnych dysków wpiętych to pierwszy dysk zawsze wpinaj do pierwszego portu - w tym wypadku SATA1.

 

Po drugie, to najwyraźniej Twoja płyta główna wykrywya SSD, ale tylko w trybie AHCI - jednym słowem MOBO jest do bani, może w jakimś nowsyzm BIOSie to naprawią (może już naprawili). Ale najpierw patrz punkt wyżej.

 

Po trzecie, nigdy nie bierze się Windowsa zainstalowanego na innym sprzęcie (chyba, że konfig jest baaardzo zbliżony, ale tak czy siak nie polecam). Tylko się prosisz o konflikt sterowników/zasobów. Konsekwencją może być to np. jeśli kolega zainstalował tegoż Windowsa w trybie IDE (nie AHCI) to Ty mając do wyboru tylko AHCI nie dostaniesz się do systemu. Ale to tylko jedna z opcji, problemy mogą być gdzie indziej.

 

W ogóle o jakim dysku mowa? Model?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych