Skocz do zawartości


Zdjęcie

Logitech Z-5500 - smród satelit


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 21 03 2013 - 21:22

Witam,

kupiłem ten zestaw już jakieś 2 lata temu i powiem tak... Co do filmów i gier są naprawdę ok!! (stwierdziłem to dopiero po podłączeniu pod Asus Xonar DX i odpowiednim ustawieniu EQ) ale do muzyki to one się nadają jak piąta noga psu do d**py... No ale nie o tym temat.
Chodzi o to, że ja człowiek jeszcze mieszkający u rodziców w bloku (już niedługo... ) mam swój pokój który jest dosyć mały i moc zestawu Logitech nie jest wykorzystywana w 100%, zawsze wykorzystuje maksymalnie do 50% mocy. Jakie moje zaskoczenie gdy dzisiaj słuchając muzyczki postanowiłem dam im w p***iiip.. Przy około 3/4 mocy (Sub na 4/9, Center na 6/9 oraz Surround na 6/9) po przesłuchaniu 2 utworów, trwało to około 10-12minut zaczęło coś.... Nieeee, nie śmierdzieć.. Zaczęło WALIĆ na cały pokój. Momentalnie wyciszyłem chodząc i wąchając skąd to. Otóż nie subwoofer/radiator a satelity tak śmierdziały ;/ Czy ktoś kto ma ten zestaw mógłby potwierdzić też sprawdzając to u siebie?
Przecież to jest nie do pomyślenia żeby nie wykorzystując 100% mocy takie rzeczy miały miejsce... Powiem szczerze, że pierwszy raz mi się zdarzyło tak je wykorzstać (czy to przez to?! )
To wszystko na zintegrowanej karcie, jak i na analogowym połączeniu tak i przy optycznym dzieje się to samo ;/
Xonar którego już sprzedałem dawno dawał tym głośnikom lepsze pier**ęcie (sorry ale inaczej nie umiem tego nazwać bo naprawdę dostały wtedy kopa), aż się boję co by było przy 100% mocy na tym Xonarze ;/

Jeśli ktoś będzie tak łaskaw sprawdzić to u siebie i zdać relację to będę wdzięczny...
Pozdrawiam

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 21 03 2013 - 23:46

Kto słucha muzyki na zestawie komputerowym w dodatku 5.1 ? :E
Jak dałeś im po "garach" to pewnie dopiero "wygrzałeś" sprzęt więc teraz już będą grać tylko lepiej. A na poważnie te głośniczki widocznie nie nadają się do mocnego łupania bo i nie do tego zostały stworzone, puszczaj spokojnie muzykę to może się nie spalą.
Topiące się cewki mają charakterystyczny zapach kto raz się bawił starymi głośnikami i akumulatorem ten wie.
Jak miałeś ustawiony EQ ?

Użytkownik viris33 edytował ten post 22 03 2013 - 00:33

  • 0

#3 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 22 03 2013 - 00:45

EQ zawsze mam tak ustawiony a głośnością bassu steruje za pomocą sterownika Logitecha ;)
http://img706.imageshack.us/img706/6545/42772380.jpg
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2013 - 05:18

Wygrzej je do końca i smród minie, a dźwięk powinien się poprawić.Wygrzewanie trwa od 15 do 20h ciągłego odtwarzania muzyki.
  • 0

#5 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 22 03 2013 - 08:03

Wygrzewanie trwa od 15 do 20h ciągłego odtwarzania muzyki.

Chodzi Ci o głośne odtwarzanie muzyki? Wiem że słuchawki trzeba wygrzewać i o poprawie dźwięku wiem to z moich słuchawek Sennheiser HD205 :) Ale ni ewiedziałem że głośniki tyczy się to samo.
No i oczywiście nie są to nowe głośniki.. Trochę już u mnie grają.

Użytkownik wlodarq edytował ten post 22 03 2013 - 08:04

  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2013 - 08:56

Taak. Jak ktoś twierdzi inaczej, to albo kupił mantę w plastykowej budowie, albo nie wie o czym mówi. Wygrzej je głośno, na pewno nie zepsujesz jeśli o to pytasz ;)
  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 03 2013 - 09:36

Ten zestaw to syf jakich mało. Sam próbuję sprzedać swój z którym nigdy nie było żadnych problemów. Kupiłem go bodajże 4 lata temu.
Wygrzewanie tych głośników niczego nie da bo to nie jest sprzęt HIFI i ruchomy to jest tylko subwoofer. Satelity nigdy się nie dotrą bo
praktycznie są nieruchome i są to tylko badziewne plastiki. Powiem że podziwiam jak wyrabiasz 50% mocy tego zestawu bo ja ma zwykle 1/3 i to też na chwilę dosłownie.
Dodam że nie jesteś pierwszą osobą której się fajczą satelity przy bardzo głośnym słuchaniu w tym zestawie.
Sprzedaj to [beeep] i kup normalne HIFI ze wzmacniaczem. Ten zestaw to tylko do gier i filmów się nadaje.

Użytkownik Celdur edytował ten post 22 03 2013 - 09:38

  • 0

#8 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 22 03 2013 - 09:54

Satelity nigdy się nie dotrą bo praktycznie są nieruchome i są to tylko badziewne plastiki. Powiem że podziwiam jak wyrabiasz 50% mocy tego zestawu bo ja ma zwykle 1/3 i to też na chwilę dosłownie.

Rozkręcam je do połowy bo może już trochę jestem głuchy (praca jako dj niewątpliwie mi zepsuła narząd słuchu).
Jeśli chodzi o to że są nieruchome to się mylisz jednak. Rozkręć je mocno i sam zobacz :)
Dowiedziałem się że realna moc na kanał ze wzmacniacza to 30W a głośniki tam montowane mają 12W - ot odpowiedź na to czemu czasami je ''czuć''.
Jeśli chodzi o to żeby je sprzedać - to są głośniki komputerowe. Do nowego mieszkania pod TV na pewno działać nie będą a już lepiej by się komponawała tam jakaś Yamaha + dobry zestaw 5.1 :) Lub może nawet 5.0 :)
Co do muzyki to i tak wolę Sennheiser'y lub Technics które używam w klubie pod mikserem :)
  • 0

#9 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 22 03 2013 - 10:04

Ja mam je podpiete pod tv i kompa, jestem zadowolony (sąsiedzi niekoniecznie) z tego jak graja i powiem że często mam głośno odpalone i nic nie czuję
  • 0

#10 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 03 2013 - 10:07

wlodark ja wiem jak one się ruszają. Takimi ruchami to nawet kobiety byś nie zadowolił ;)
Satelity w tym zestawie się nie wygrzeją - koniec kropka. Nie dawaj mu dużo mocy
bo je spalisz na amen. To też może być wina trefnej sztuki.
Co do muzyki to tylko i wyłącznie Stereo. 5.1 jest do filmów / gier.
Ja obecnie przymierzam się do Dali Zensor 7 + Onkyo TX8030 lub HK3490 żeby w końcu słyszeć to czego na tym gniocie nie można ;]

Użytkownik Celdur edytował ten post 22 03 2013 - 10:14

  • 0

#11 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 22 03 2013 - 10:43

Do kobiet to trzeba z nieco innymi ruchami :D Ale nie o tym temat :D
Do muzyki daję tylko i wyłącznie Stereo. Do filmów jadę na optycznym a wtedy tylko dts :D

Na dosyć fajny zestawik się przymierzasz :) Też coś takiego będę kupował ale jeszcze nie teraz. Dopiero po zadomowieniu się :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych