Skocz do zawartości


Zdjęcie

Logi - Zamulający i długo startujący laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devastor

Devastor

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 07 06 2013 - 10:30

Witam, temat kontynuowany z /Nowy-laptop-zamula-samsung-NP550P5C-t54495/

O to logi ze skanowania:

Z góry dzięki za sprawdzenie


Załączone pliki

  • Załączony plik  OTL.Txt   139,72 KB   264 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Extras.Txt   77,98 KB   268 Ilość pobrań

Użytkownik Devastor edytował ten post 07 06 2013 - 10:38

  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 07 06 2013 - 16:12

Cześć, 

Daj jeszcze log z programu autoruns -> /Optymalizacja-autostartu-czyli-program-Autoruns-t51856/



  • 0

#3 Devastor

Devastor

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 07 06 2013 - 22:26

Zrobiłem, Pozdrawiam

http://wklej.org/id/1060471/


  • 0

#4 andzia8167

andzia8167

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 29 08 2013 - 10:22

Witam

Chciałabym się dowiedzieć jak został rozwiązany problem i co jest jego przyczyną. Kilka dni temu też kupiłam tego laptopa o takich samych parametrach (tylko że ja mam 8 GB pamięci, a nie 6). Opinie na jego temat były super dlatego byłam bardzo zdziwiona.
Laptop bardzo długo się włącza, próbowałam zgrać zdjęcia z płyty, było ich może ponad 200, zgrywanie stało przez 10 minut na 0% więc zrezygnowałam, gra instalowała się ponad 30 minut, gdzie na starym laptopie była zainstalowana w 5.
Kiedy włącze menadżer zadań ( a włącza się po może 10 sekundach zamiast od razu) często pokazuje obciążenie procesora 40%, pamięci około 60%, a dysku 100% !

Nie znam się prawie w ogóle na komputerach więc nie wiem nawet co może być tego przyczyną. Jedyne co zrobiłam to wszystkie aktualizacje jakie były możliwe ( z resztą zajęło mi to ponad pół dnia :/).

 

 

Będę wdzięczna za pomoc, lub chociaż jakąś podpowiedź, gdzie szukać rozwiązania problemu. Wydaje mi się, że nowy laptop nie powinien się tak zachowywać biorąc pod uwagę, że mój dwuletni działał lepiej.


http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/high-performance/NP550P5C-S04PL


  • 0

#5 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 29 08 2013 - 16:42

U kolegi wyżej w zapisach dziennika zdarzeń widać sporo błędów związanych z VideoLAN\VLC\vlc.exe.

@andzia8167 Zrób może logi programem OTL i podaj je tutaj. Może coś one wyjaśnią. A w menadżerze zadań jakie procesy najbardziej obciążają pamięć/procesor. Najlepiej wrzuć screena. Spróbuj jeszcze czystego startu(win+r->msconfig->usługi->zaznacz ukryj usługi microsoft i wyłącz wszytkie->zakładka uruchamianie i wyłącz wszystkie->zastosuj i restart) daj znać czy uruchamia się bez nadmiernego mielenia. Później zobacz jak będzie przy starcie trybu awaryjnego i opisz sytuację.


Użytkownik bipiw edytował ten post 29 08 2013 - 16:56

  • 0

#6 andzia8167

andzia8167

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 08 2013 - 08:43

Przepraszam, że tak długo to trwało, wczoraj wróciłam z pracy dopiero po 20 i jak chciałam uruchomić ponownie laptopa po wyłączeniu usług microsoft to zaczeły ściągać sie aktualizacje, po dwóch godzinach (ciągle stało na "4 of 9") wyłączyłam kompa i poszłam spać  :confused:

 

Zrobiłam skan tym programem OTL, nie wiem czy to to czego oczekiwałeś, bo po prostu kliknęłam skan :) Jest w załączniku.
W menadżerze zadań główne procesy obciążające laptopa to : 

  • Windows Modules Instaler Worker (procesor)
  • System (procesor)
  • Absolute Reminder
  • Host usługi : system lokalny (dysk)
  • Symentec Service Framework

Podczas czystego startu nie zauważyłam zbyt wielkiej różnicy - system uruchamia się 1,05 min a normalnie 1,30. Po włączeniu komputera włącza się od razu wentylator, który jak wydaje mi się powinien pracować tylko przy jakimś nadmiernym wysiłku.

Przy starcie trybu awaryjnego też nic szczególnego nie zauważyłam. Zrobiłam tylko skan menadżera zadań.... :) Nie wiem z resztą na co powinnam zwrócić uwagę.

 

Jeżeli chodzi o załączniki:

1. OTL

2. Print Screen podczas włączonej tylko przeglądarki internetowej

3. Podczas przeglądania Facebooka...

4. Podczas Trybu awaryjnego

 

Mam nadzieje, że chociaż trochę wykonałam twoje polecenia. Dziękuję, za zainteresowanie i dotychczasową pomoc :)

Załączone miniatury

  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png

Załączone pliki

  • Załączony plik  OTL2.Txt   206,48 KB   282 Ilość pobrań

  • 0

#7 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 30 08 2013 - 10:14

OTL powinien stworzyć dwa pliki. Wrzuć jeszcze ten o nazwie Extras.txt.


  • 0

#8 andzia8167

andzia8167

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 30 08 2013 - 10:34

Mam ten plik tylko z wczorajszego skanu. Z dzisiejszego nie mogę nigdzie znaleźć. Więc przy okazji wrzucam też OTL wczorajszy

Załączone pliki

  • Załączony plik  Extras.Txt   60,14 KB   267 Ilość pobrań
  • Załączony plik  OTL.Txt   183,75 KB   242 Ilość pobrań

  • 0

#9 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 30 08 2013 - 20:42

Hym. No to po kolei.

1. zapewne masz wersję trial Norton Internet Security-> odinstaluj go, pobierz i wgraj sobie jakiegoś sensownego antywirusa.

2. To raczej też trial więc... norton online backup.

3. Jeśli adobe photoshop elements nie jest w wersji trial to może zostać(podstawowa obróbka zdjęć/obrazów)

4. wejdź w panel sterowania->dodaj usuń programy i powywalaj, których nie używasz(zawsze możesz odpalić jakiś i zobaczyć do czego służy):

Komponenty Windows Live
Windows Photo Galery 
Absolute Reminder
Bitcasa(to jakiś programik do 'internetowego dysku')
2x Cyberlink(wedle uznania)
E-pop
Help Desk
Plants vs Zombies
User Guide

5. Zaktualizuj sterowniki np przez program Support center(swoją drogą jeszcze support center FAQ możesz chyba przejrzeć i usunąć:).

6. Przy normalnym uruchamianiu systemu sporo zajmuje proces związany z aktualizowaniem Windowsa. Występował z tym jakiś błąd i MS wypuścił łatkę. Spróbuj ją zainstalować: http://support.microsoft.com/kb/2771431/pl-pl

7. Jeszcze bym wyrzucił  S Agent-> ściąga w tle aktualizacje oprogramowania samsungowego.

8. Daj znać jak to wszystko chodzi.


Użytkownik bipiw edytował ten post 30 08 2013 - 20:48

  • 0

#10 andzia8167

andzia8167

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 01 09 2013 - 12:27

Odinstalowałam prawie wszystkie programy. Łatki nie mogę zainstalować "Aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera". 

Sterowniki zaktualizowane.  Ściągnęłam też "Odkurzacz". Niestety, ale oprócz szybciej włączającego się laptopa nie wiele więcej się nie zmieniło. Zużycie dysku skacze od 60 do 100%. Zużycie procesora spadło. Teraz najwięcej jest 50%, ale to jak mam włączone dużo zakładek. Dziękuję za pomoc, spróbuję jutro zmienić system, może w tym leży problem.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych