Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lista programów Antywirusowych


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Inspektor-Miki

Inspektor-Miki

  Początkujący

 • 17 postów

Napisano 09 04 2011 - 18:53


Przedstawiam listę dosyć znanych programów pomagających zabezpieczyć nasz komputer:


Ad-Aware Free Antivirus+ - to darmowa odmiana programu zabezpieczającego przeznaczonego do ochrony komputera w czasie rzeczywistym przed róznego rodzaju wirusami, koniami trojańskimi, komponentami spyware, rootkit czy keylogger.

ArcaVir 2013 Antivirus Protection ( x86 32 – bity )
ArcaVir 2013 Antivirus Protection ( x64 64 – bity ) - to pakiet zabezpieczający na bieżąco komputer przed wszelkiego rodzaju infekcjami, wirusami, trojanami. Aplikacja chroni także przed kradzieżą poufnych danych, pozwala bezpiecznie korzystać z bankowości itp.

Ashampoo Anti-Malware - to oprogramowanie do zabezpieczania komputera i przechowywanych w nim danych przed szkodliwymi komponentami.

avast! Free antivirus - to oprogramowanie antywirusowe stworzone głównie z myślą o małych i średnich firmach, którego zadaniem jest zabezpieczanie komputera przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy...

AVG Anti-Virus Free Edition 2013 ( x86 32 - bity )
AVG Antivirus Free Edition 2013 ( x64 64 – bity ) - to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego stworzonego i rozwijanego przez Czechów. Jego główną zaletą jest skuteczna ochrona komputera przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem, również tym jeszcze nieznanym.

Avira AntiVir Personal 2013 - cieszący się sporą popularnością, bezpłatny (do zastosowań domowych) program antywirusowy. Avira AntiVir Personal - Free Antivirus (wcześniej znany jako AntiVir PersonalEdition Classic) charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością sygnatur.

BitDefender Antivirus Plus 2013 - to łatwy w obsłudze i skuteczny program antywirusowy o niskich wymaganiach sprzętowych. Za pomocą wyspecjalizowanych modułów BitDefender stale monitoruje systemy plików, rejestr oraz aktywność Internetu.

Comodo Antivirus - to bezpłatny ceniony przez miliony użytkowników na całym świecie Antivirus.

Dr.Web Antivirus ( x84 32 – bity ) Dr.Web Antivirus ( x64 64 – bity ) - program antywirusowy produkcji rosyjskiej. W skład programu wchodzą następujące składniki Dr.Web Scanner - skanujący na żądanie użytkownika wybrane obiekty, pamięć, pliki startowe i procesy.

Emsisoft Anti- Malware 7 - program antywirusowy, służący do wyszukiwania i usuwania koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.

ESET NOD32 ( x84 32 – bity )
ESET NOD32 ( x64 64 – bity ) - to program antywirusowy słowackiej firmy ESET charakteryzujący się bardzo szybkim silnikiem skanującym zasoby systemowe. NOD32 chroni przed różnego rodzaju wirusami, komponentami szpiegującymi (spyware), reklamowymi (adware) itp.

F-Secure Anti-Virus 2013 - nowoczesny program tego typu F-Secure Anti-Virus 2013 wyposażony jest w rezydentny silnik skanujący w czasie rzeczywistym pliki i pocztę e-mail w poszukiwaniu nie tylko klasycznych wirusów i robaków ale także komponentów szpiegujących (spyware) oraz tzw. rootkitów.

G DATA AntiVirus 2013 - to oprogramowanie antywirusowe zapewniające kompleksową ochronę podczas codziennej pracy z Internetem.

Ikarus anti.virus - to rozbudowany i skuteczny program antywirusowy, zapewniający pełne bezpieczeństwo komputerów stacjonarnych i przenośnych. Program wyszukuje i automatycznie likwiduje wszystkie zagrożenia z sieci.

Kaspersky Anti-Virus 2013 - to program antywirusowy kierowany do użytkowników domowych i małych firm.

Kingsoft Antivirus - to bezpłatny program antywirusowy chińskiej firmy Kingsoft, służący do ochrony systemu operacyjnego przed różnymi zagrożeniami z sieci. Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery.

Microsoft Security Essentials ( x86 32 – bity )
Microsoft Security Essentials ( x64 64 – bity ) - to bezpłatne narzędzie służące do zabezpieczania systemu Windows przez wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusy, rootkity, trojany i spyware. Program oferuje bardzo przyjazny i prosty w użyciu interfejs oraz wiele przydatnych opcji..

Norton AntiVirus 2013 - Program charakteryzuje wyjątkowo prosty interfejs, automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami wszystkich znanych wirusów, integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić, ochrona przez złośliwym apletami Java i ActiveX oraz oprogramowaniem szpiegującym (spyware).

Panda Antivirus Pro 2013 - to niezwykle łatwe w użyciu, intuicyjne zabezpieczenie komputera.

Panda Cloud Antivirus - to jeden z pierwszych programów antywirusowych wykorzystujących technologię pracy w tzw. chmurze obliczeniowej. Zapewnia on podstawową ochronę komputera przed wszelakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusami, rootkitami, komponentami spyware itp.

PC Tools AntiVirus Free Edition - to darmowa wersja w pełni funkcjonalnego programu antywirusowego przeznaczonego do ochrony komputera przed wirusami i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu (konie trojańskie, robaki).

Rising Antivirus Free Edition - to bezpłatny program antywirusowy przeznaczony do ochrony komputera przed wszelkimi zagrożeniami z Internetu. Aplikacja zabezpiecza system operacyjny przed groźnymi wirusami, rootkitami, koniami trojańskimi, robakami i innymi szkodliwymi aplikacjami.

Webroot SecureAnywhere Antivirus - to mały i lekki program antywirusowy do wykrywania oraz usuwania wirusów z systemu operacyjnego Windows.


Nieaktualne:

CA Anti-Virus - to, funkcjonujący wcześniej pod nazwą eTrust EZ Antivirus, program antywirusowy kierowany do użytkowników indywidualnych i niewielkich firm. Zabezpiecza pliki i pocztę przed wirusami, robakami, trojanami, aktywnymi kodami itp.

ClamWin Free Antivirus - jeden z nielicznych, całkowicie bezpłatnych programów antywirusowych, tworzony w oparciu o silnik open source'owego ClamAV. Program jest cały czas na etapie rozwoju i nie obsługuje jeszcze wszystkich funkcji pierwowzoru, stąd jego możliwości.


F-Secure Anti-Virus 2011 - program antywirusowy fińskiej firmy F-Secure, przeznaczonego do zastosowań domowych i małych firm. Jak każdy nowoczesny program tego typu F-Secure Anti-Virus 2011 wyposażony jest w rezydentny silnik skanujący w czasie rzeczywistym itp.

G DATA AntiVirus 2011 - to oprogramowanie antywirusowe zapewniające kompleksową ochronę podczas codziennej pracy z Internetem. Wykrywa i usuwa takie szkodliwe oprogramowanie jak wirusy, rootkity, robaki, spyware, trojany i backdoory, chroniąc przy...

Immunet Protect - to podstawowa wersja, tuż obok Panda Cloud Antivirus, jednego z najpopularniejszych obecnie programów antywirusowych, które działają w oparciu o model tzw. "chmury".

Kaspersky Anti-Virus 2011 - to program antywirusowy kierowany do użytkowników domowych i małych firm. Program zapewnia ochronę przed różnego rodzaju wirusami (polimorficznymi i samoczynnie szyfrującymi się, skryptowymi, makrowirusami itp.

McAfee AntiVirus Plus 2010 - najnowsza wersja oprogramowania antywirusowego firmy McAfee, głównego konkurenta Symanteca w Stanach Zjednoczonych. McAfee AntiVirus Plus chroni komputer przed takimi szkodnikami jak wirusy, makrowirusy, wirusy polimorficzne, robaki, trojany itp.

Iolo AntiVirus - to kolejny produkt autorów aplikacji System Mechanic, tym razem przeznaczony do zabezpieczenia komputera przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie, komponenty malware itp.

Norman Virus Control - program antywirusowy bardzo cenionej w świecie norweskiej firmy Norman ASA zajmującej się systemami zabezpieczeń. Podstawą programu Norman Virus Control jest wydajny motor skanujący Norman Scaning Engine (NSE) charakteryzujący się dużą szybkością.

Norton AntiVirus 2011 - to najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych programów antywirusowych na świecie. Program charakteryzuje wyjątkowo prosty interfejs, automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami...

Norton AntiVirus 2009 Gaming Edition - to specjalna edycja znanego oprogramowania antywirusowego. Została zaprojektowana tak, by jej wpływ na wydajność systemu był jak najmniejszy.

Panda Antivirus Pro 2011 - to niezwykle łatwe w użyciu, intuicyjne zabezpieczenie komputera. Wystarczy zainstalować program, aby zapomnieć o wirusach, programach szpiegujących, rootkitach, hakerach, oszustwach online oraz kradzieżach tożsamości.

ZenOK - jest darmowym programem antywirusowym, charakteryzującym się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Zapewnia kompleksową ochronę komputera podczas codziennej pracy - przeglądania stron internetowych, wykonywania przelewów bankowych przez internet.
Opisy zostały zaczerpnięte z: www.dobreprogramy.plUżytkownik pawel315 edytował ten post 29 01 2013 - 20:58
Aktualizacja

 • 3

#2 brutus3

brutus3

  Profesjonalista

 • 2 406 postów

Napisano 09 04 2011 - 20:34

Free Antivirus - darmowy do użytku domowego Najpopularniejszy darmowy program antywirusowy przeznaczony do domowego, niekomercyjnego użycia. Zarejestrowano już ponad 100 milionów użytkowników, z czego w Polsce ponad 4 miliony. Możesz pobrać avast! 6 Free Antivirus i używać go bezpłatnie przez 30 dni. Po tym okresie program trzeba zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna. Nie jest możliwe używanie avast! 6 Free Antivirus w instytucjach oświatowych, rządowych, samorządowych, non-profit oraz firmach i przedsiębiorstwach komercyjnych.
Kluczowe technologie
 • Silnik antywirusowy i anti-spyware
 • Osłona rezydentna,
 • Inteligentny Skaner avast!
 • Tryb Cichy / Grania,
 • Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym,
 • avast! Community IQ,
 • Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta,
Silnik antywirusowy i anti-spyware
Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.
avast! to pakiet aplikacji, których zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.
Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego avast!, program antywirusowy avast! 5.0 posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony, ale teraz szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolności wykrywania wirusów. Program zawiera kilka "Osłon" działających w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane. Program antywirusowy avast! 6.0 wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania. Wersja programu antywirusowego avast! Proantivirus 6.0 oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym osłonę przed skryptami oraz moduł wirtualizacji procesów, zaś pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security 6.0 wyposażono w filtr antyspamowy oraz wbudowaną zaporę ogniową. Po zainstalowaniu program avast! działa w tle i chroni komputer przed wszystkimi znanymi formami złośliwego oprogramowania. Użytkownik nie musi robić nic więcej. Wystarczy zainstalować i zapomnieć! Osłona Rezydentna
Monitoruje działalność na twoim komputerze używającym paru czujników (system pliku, rejestru i podstaw sieci) i raportując/blokując jakiekolwiek podejrzane zachowanie.
Osłony działające w czasie rzeczywistym stanowią najważniejszą część programu, ponieważ nieprzerwanie chronią komputer przed zarażeniem. Monitorują wszystkie działania komputera, sprawdzają wszystkie programy i pliki w czasie rzeczywistym, tj. w chwili uruchomienia programu i przy każdym otwarciu lub zamknięciu pliku.
Program antywirusowy avast! antivirus 5.0 wyposażono w następujące osłony działające w czasie rzeczywistym:
 • Osłona systemu plików - Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwarcia lub zamknięcia. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych.
 • Osłona poczty - Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe i zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem.
 • Osłona WWW - Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu, gdy plik dotrze do komputera.
 • Osłona P2P - Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.
 • Osłona komunikatorów - Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do "czatowania".
 • Osłona Sieciowa - Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!.
 • Monitorowanie zachowań - Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.
Inteligentny Skaner avast!
Może zredukować liczbę żądanych plików do skanowania nawet do 80% korzystając z białej listy sprawdzonych bezpiecznych programów. Pliki zidentyfikowane jako bezpieczne nie będą ponownie skanowane o ile nie zostanie zmieniony ich status bezpieczeństwa. Tryb Cichy/Grania
Nowy tryb cichego grania automatycznie wykrywa pełnoekranowe aplikacje i wyłącza okienka komunikacyjne oraz inne powiadomienia ekranowe bez powodowania obniżenia bezpieczeństwa. Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym
Wyjątkowa "dostępowa" technika sprawdzająca wszystkie sterowniki dla trybów jądra, które system operacyjny ładuje dla znaków z rootkit zachowanie. Umożliwia to rozpoznać i wykryć nieznane rootkit'y , które po wykrciu są zatrzymane wcześniej niż mogłyby zrobić jakiekolwiek uszkodzenie. avast! Community IQ Większość próbek przetwarzanych pochodzi z czujników rozlokowanych w całej społeczności avast!'a w osłonach tarczy jak i modułach anti-rootkit. To unikalne źródła danych są możliwe dzięki naszej olbrzymiej bazie klientów. Większość z zebranych próbek jest zanalizowana przez parę zautomatyzowanych procesów a jedynie mały ułamek próbek jest analizowany ręcznie przez naszych analityków wirusów. Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta
Czujniki programu avast! 6.0 identyfikują i monitorują podejrzaną działalność pliku na wybranych komputerach, automatycznie wysyłają pliki do Laboratorium Producenta w celu dodatkowej analizy. Systemy operacyjne:
Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 4
Microsoft Windows XP Service Pack 2 (32-bit i 64-bit) Microsoft Windows Vista (32-bit i 64-bit)
Microsoft Windows 7 (32-bit i 64-bit)

Opis z strony avast.pl
--------------------------------------------------------------------
Wersja Płatna :
Pro Antivirus – lepsza ochrona podczas surfowania w Internecie
W pełni funkcjonalne oprogramowanie antywirusowe. Lepsze niż nasz bezpłatny antywirus, ale niezawierające modułów zapory ogniowej i antyspamu wchodzących w skład produktu avast! Internet Security. Ten program jest polecany dla użytkowników, którzy chcieliby indywidualnie skonfigurować zabezpieczenia swoich systemów.

Kluczowe technologie
 • Silnik antywirusowy i anti-spyware
 • avast! Sandbox,
 • Osłona rezydentna,
 • Inteligentny Skaner avast!
 • Tryb Cichy / Grania,
 • Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym,
 • avast! Community IQ,
 • Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta,
 • Zielona informatyka,
 • avast! iTrack
Silnik antywirusowy i anti-spyware
Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.
avast! to pakiet aplikacji, których zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.
Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego avast!, program antywirusowy avast! 5.0 posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony, ale teraz szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolności wykrywania wirusów. Program zawiera kilka "Osłon" działających w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.
Program antywirusowy avast! 5.0 wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania. Wersja programu antywirusowego avast! Proantivirus 5.0 oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym osłonę przed skryptami oraz moduł wirtualizacji procesów, zaś pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security 5.0 wyposażono w filtr antyspamowy oraz wbudowaną zaporę ogniową. Po zainstalowaniu program avast! działa w tle i chroni komputer przed wszystkimi znanymi formami złośliwego oprogramowania. Użytkownik nie musi robić nic więcej. Wystarczy zainstalować i zapomnieć! avast! Sandbox - Strefa izolowana
Jest to całkowicie nowa funkcja programu antywirusowego avast! Pro oraz pakietu avast! Internet Security, umożliwiająca użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie bezpiecznym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania szczególnie ryzykownych stron, umyślnie lub przypadkiem, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox], co chroni przed uszkodzeniem komputera.
Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać. Osłona Rezydentna
Monitoruje działalność na twoim komputerze używającym paru czujników (system pliku, rejestru i podstaw sieci) i raportując/blokując jakiekolwiek podejrzane zachowanie.
Osłony działające w czasie rzeczywistym stanowią najważniejszą część programu, ponieważ nieprzerwanie chronią komputer przed zarażeniem. Monitorują wszystkie działania komputera, sprawdzają wszystkie programy i pliki w czasie rzeczywistym, tj. w chwili uruchomienia programu i przy każdym otwarciu lub zamknięciu pliku.
Program antywirusowy avast! antivirus 5.0 wyposażono w następujące osłony działające w czasie rzeczywistym:
 • Osłona systemu plików - Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwarcia lub zamknięcia. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych.
 • Osłona poczty - Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe i zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem.
 • Osłona WWW - Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu, gdy plik dotrze do komputera.
 • Osłona P2P - Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.
 • Osłona komunikatorów - Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do "czatowania".
 • Osłona Sieciowa - Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!.
 • Osłona przed skryptami - Tylko w wersjach avast! Pro antivirus oraz avast! Internet Security. Wykrywa złośliwe skrypty i zapobiega ich wykonywaniu. Osłona przed skryptami wykrywa i blokuje nie tylko złośliwe skrypty pochodzące z sieci (zagrożenia zewnętrzne), ale także skrypty pochodzące z innych źródeł, takich jak strony WWW zapisane na dysku lub przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, itd.
 • Monitorowanie zachowań - Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.
Inteligentny Skaner avast!
Może zredukować liczbę żądanych plików do skanowania nawet do 80% korzystając z białej listy sprawdzonych bezpiecznych programów. Pliki zidentyfikowane jako bezpieczne nie będą ponownie skanowane o ile nie zostanie zmieniony ich status bezpieczeństwa. Tryb Cichy/Grania
Nowy tryb cichego grania automatycznie wykrywa pełnoekranowe aplikacje i wyłącza okienka komunikacyjne oraz inne powiadomienia ekranowe bez powodowania obniżenia bezpieczeństwa. Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym
Wyjątkowa "dostępowa" technika sprawdzająca wszystkie sterowniki dla trybów jądra, które system operacyjny ładuje dla znaków z rootkit zachowanie. Umożliwia to rozpoznać i wykryć nieznane rootkit'y , które po wykrciu są zatrzymane wcześniej niż mogłyby zrobić jakiekolwiek uszkodzenie. avast! Community IQ Większość próbek przetwarzanych pochodzi z czujników rozlokowanych w całej społeczności avast!'a w osłonach tarczy jak i modułach anti-rootkit. To unikalne źródła danych są możliwe dzięki naszej olbrzymiej bazie klientów. Większość z zebranych próbek jest zanalizowana przez parę zautomatyzowanych procesów a jedynie mały ułamek próbek jest analizowany ręcznie przez naszych analityków wirusów. Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta
Czujniki programu avast! 5.0 identyfikują i monitorują podejrzaną działalność pliku na wybranych komputerach, automatycznie wysyłają pliki do Laboratorium Producenta w celu dodatkowej analizy. Zielona informatyka
Zredukowane żądania w stosunku do napędu dysku daje w wyniku niższe zużyciu energii. avast! iTrack
Graficzne przedstawienie raportów skanowania w czasie rzeczywistym.
Systemy operacyjne: Microsoft Windows XP Service Pack 2 (32-bit i 64-bit) Microsoft Windows Vista (32-bit i 64-bit)
Microsoft Windows 7 (32-bit i 64-bit)

Opis z str. avast.pl
---------------------------------------------------------------

Druga wersja płatna :

Internet Security – najlepszy wybór
Aktywni użytkownicy Internetu potrzebują wzmocnionej ochrony podczas zakupów i korzystania z bankowości elektronicznej. Aby zabezpieczyć użytkowników przed zainfekowanymi serwisami WWW i coraz większym ryzykiem kradzieży tożsamości, oprogramowanie avast! Internet Security zapewnia nieprzerwaną ochronę w swoich warstwach zabezpieczeń antywirusowych, antyspyware, antyrootkit, antyspamowych i zapory ogniowej.

Kluczowe technologie
 • Silnik antywirusowy i anti-spyware
 • avast! Sandbox,
 • Cichy Firewall,
 • Antyspam,
 • Osłona rezydentna,
 • Inteligentny Skaner avast!
 • Tryb Cichy / Grania,
 • Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym,
 • avast! Community IQ,
 • Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta,
 • Zielona informatyka,
 • avast! iTrack
Silnik antywirusowy i anti-spyware
Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.
avast! to pakiet aplikacji, których zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.
Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego avast!, program antywirusowy avast! 5.0 posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony, ale teraz szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolności wykrywania wirusów. Program zawiera kilka "Osłon" działających w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.
Program antywirusowy avast! 5.0 wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania. Wersja programu antywirusowego avast! Proantivirus 5.0 oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym osłonę przed skryptami oraz moduł wirtualizacji procesów, zaś pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security 5.0 wyposażono w filtr antyspamowy oraz wbudowaną zaporę ogniową. Po zainstalowaniu program avast! działa w tle i chroni komputer przed wszystkimi znanymi formami złośliwego oprogramowania. Użytkownik nie musi robić nic więcej. Wystarczy zainstalować i zapomnieć! avast! Sandbox - Strefa izolowana
Jest to całkowicie nowa funkcja programu antywirusowego avast! Pro oraz pakietu avast! Internet Security, umożliwiająca użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie bezpiecznym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania szczególnie ryzykownych stron, umyślnie lub przypadkiem, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox], co chroni przed uszkodzeniem komputera.
Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać.
Zapora ogniowa - Firewall Pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security wyposażono we w pełni zintegrowaną zaporę ogniową, którą można sterować bezpośrednio z interfejsu użytkownika programu avast!.
Zapora ogniowa monitoruje całą komunikację między komputerem i światem zewnętrznym i blokuje nieuprawnioną komunikację w oparciu o szereg reguł zezwalających lub dopuszczających. W ten sposób zapora ogniowa może zapobiec wyciekom danych poufnych i może też blokować próby ingerencji podejmowane z zewnątrz przez hakerów. Filtr antyspamowy avast!
Pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security wyposażono we wbudowany filtr antyspamowy, wykrywający niechcianą pocztę.
Spam doręczany do skrzynki pocztowej może ją szybko wypełnić, co prowadzi do sytuacji, gdy właściwa poczta może nie zostać odebrana. Może również niepotrzebnie zwiększyć obciążenie serwera pocztowego, połączenia sieciowego, sieci lokalnych, itd.
Filtr antyspamowy avast! analizuje wszystkie nadchodzące wiadomości w oparciu o szereg kryteriów w celu określenia, czy są to wiadomości dopuszczalne. Analiza ta opiera się częściowo o "czarną listę", zawierającą adresy nadawców, których wiadomości pocztowe zawsze powinny być oznaczane jako spam, oraz o "białą listę", która zawiera adresy znanych i zaufanych nadawców. Osłona Rezydentna
Monitoruje działalność na twoim komputerze używającym paru czujników (system pliku, rejestru i podstaw sieci) i raportując/blokując jakiekolwiek podejrzane zachowanie.
Osłony działające w czasie rzeczywistym stanowią najważniejszą część programu, ponieważ nieprzerwanie chronią komputer przed zarażeniem. Monitorują wszystkie działania komputera, sprawdzają wszystkie programy i pliki w czasie rzeczywistym, tj. w chwili uruchomienia programu i przy każdym otwarciu lub zamknięciu pliku.
Program antywirusowy avast! antivirus 5.0 wyposażono w następujące osłony działające w czasie rzeczywistym:
 • Osłona systemu plików - Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwarcia lub zamknięcia. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych.
 • Osłona poczty - Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe i zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem.
 • Osłona WWW - Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu, gdy plik dotrze do komputera.
 • Osłona P2P - Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.
 • Osłona komunikatorów - Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do "czatowania".
 • Osłona Sieciowa - Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!.
 • Osłona przed skryptami - Tylko w wersjach avast! Pro antivirus oraz avast! Internet Security. Wykrywa złośliwe skrypty i zapobiega ich wykonywaniu. Osłona przed skryptami wykrywa i blokuje nie tylko złośliwe skrypty pochodzące z sieci (zagrożenia zewnętrzne), ale także skrypty pochodzące z innych źródeł, takich jak strony WWW zapisane na dysku lub przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, itd.
 • Monitorowanie zachowań - Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.
Inteligentny Skaner avast!
Może zredukować liczbę żądanych plików do skanowania nawet do 80% korzystając z białej listy sprawdzonych bezpiecznych programów. Pliki zidentyfikowane jako bezpieczne nie będą ponownie skanowane o ile nie zostanie zmieniony ich status bezpieczeństwa. Tryb Cichy/Grania
Nowy tryb cichego grania automatycznie wykrywa pełnoekranowe aplikacje i wyłącza okienka komunikacyjne oraz inne powiadomienia ekranowe bez powodowania obniżenia bezpieczeństwa. Zabezpieczenie anti-rootkit w czasie rzeczywistym
Wyjątkowa "dostępowa" technika sprawdzająca wszystkie sterowniki dla trybów jądra, które system operacyjny ładuje dla znaków z rootkit zachowanie. Umożliwia to rozpoznać i wykryć nieznane rootkit'y , które po wykrciu są zatrzymane wcześniej niż mogłyby zrobić jakiekolwiek uszkodzenie. avast! Community IQ Większość próbek przetwarzanych pochodzi z czujników rozlokowanych w całej społeczności avast!'a w osłonach tarczy jak i modułach anti-rootkit. To unikalne źródła danych są możliwe dzięki naszej olbrzymiej bazie klientów. Większość z zebranych próbek jest zanalizowana przez parę zautomatyzowanych procesów a jedynie mały ułamek próbek jest analizowany ręcznie przez naszych analityków wirusów. Automatyczne wysyłanie podejrzanych plików do producenta
Czujniki programu avast! 5.0 identyfikują i monitorują podejrzaną działalność pliku na wybranych komputerach, automatycznie wysyłają pliki do Laboratorium Producenta w celu dodatkowej analizy. Zielona informatyka
Zredukowane żądania w stosunku do napędu dysku daje w wyniku niższe zużyciu energii. avast! iTrack
Graficzne przedstawienie raportów skanowania w czasie rzeczywistym.


Systemy operacyjne:
Microsoft Windows XP Service Pack 2 (32-bit i 64-bit) Microsoft Windows Vista (32-bit i 64-bit)
Microsoft Windows 7 (32-bit i 64-bit)

Opis z str. avast.pl

Dlaczego podałem wyżej wymienione opisy, aby przy ocenianiu nie mieszać możliwości avasta płatnego z bezpłatnym bo jak widać w opisie jest to wielka różnica.
To samo dotyczy innych programów, Antywirusowych, Firewalli, i innych

Użytkownik brutus3 edytował ten post 09 04 2011 - 20:36

 • 1

#3 FOR

FOR

  Prezes

 • 168 postów

Napisano 09 04 2011 - 20:34

Dzięki za szczegółowe dane dotyczące avasta.
 • 0

#4 brutus3

brutus3

  Profesjonalista

 • 2 406 postów

Napisano 10 04 2011 - 02:21

Spybot-Search&Destroy :
Program bezpłatny jest dostępny w dwóch wersjach jedna do zainstalowania na dysku twardym druga na CD live.
Bardzo skuteczny program Anty-Spyware świetny dodatek do bezpłatnej wersji Avasta świetnie z sobą współpracują i uzupełniają. Wersja CD-live to wersja umożliwiająca przeskanowanie i usuwanie wirusów nie dostępnych z poziomu systemu. Mając taką wersję wkładamy płytę do nagrywarki i starujemy z pod BIOS-a, system sam się uruchamia bez instalacji na dysku.
Obie wersie posiadają polski interfejs językowy tag że w opcji pomoc, program jest często aktualizowany co najważniejsze taki program sam używam od 4 lat i nie mam żadnego z nim problemu, w konfiguracji Avast Home, Pc Tools Firewal i S-S&Destroy.

Możliwości programu Odkurzacz 12

1. Cel programu

"Odkurzacz" umożliwia wyszukanie i rozpoznanie około 6000 zbędnych obiektów z ponad 400 aplikacji. Obiekty te zajmując cenne miejsce, powodują ogólne spowolnienie operacji na dysku (także przez zwiększoną fragmentację plików) i generują niepotrzebny bałagan w folderach. Pełna lista programów obsługiwana przez Odkurzacz dostępna jest na Forum programu. "Odkurzacz" rozpoznaje następujące typy zbędnych obiektów:Dołączona grafikaobiekty tymczasowo utworzone i nie usunięte (np.: przeglądarek internetowych),
Dołączona grafikatymczasowe kopie zapasowe plików i rejestru (nigdy obrazy systemu),
Dołączona grafikaprzypadkowo zdublowane kopie plików z tego samego folderu,
Dołączona grafikaobiekty historii tworzone przez aplikacje,
Dołączona grafika raporty pracy i dzienniki błędów aplikacji,
Dołączona grafika obce pliki językowe (np.: koreański, japoński, chiński; nigdy polski lub angielski),
Dołączona grafika przykładowe pliki multimedialne aplikacji (nigdy użytkownika),
Dołączona grafika obiekty ze zbędnymi informacjami (np.: nowości w programie),
Dołączona grafika zrzuty pamięci do pliku w wyniku błędów aplikacji,
Dołączona grafika obiekty niecenzuralne (będące nieodpowiednie dla Twojego dziecka).


2. Bezpieczeństwo czyszczenia

Odkurzacz posiada szczegółowo opracowaną bazę sygnatur, która zawiera filtry szukające zbędne pliki, filtry wykluczające (wyjątki) oraz opisy zbędnych plików. Podczas przeszukiwania zdefiniowanych miejsc, każdy potencjalnie zbędny plik jest szczegółowo analizowany zanim zostanie przekazany do listy wyników. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, iż Odkurzacz odnajdzie ważny plik i oznaczy go zbędnym. Do programu dostarczane są przez internet uaktualnienia bazy sygnatur. Zapewnia to wykrywanie nowych zbędnych obiektów, a także aktualizację wyjątków.

Dodatkowo, przed rozpoczęciem usuwania obiektów z dysku, tworzona jest ich kopia bezpieczeństwa do jednego skompresowanego pliku.

3. Dodatkowe moduły

"Szybkie Czyszczenie Dysku"
Przeprowadza czyszczenie tylko określonych miejsc, gdzie zawsze przechowywane są tymczasowe obiekty: Temp, Kosz, przeglądarki "Microsoft Internet Explorer", "Mozilla FireFox", "Opera", "Apple Safari", "Google Chrome", "Adobe Flash Player" i innych. Umożliwia także zdefiniowanie własnych folderów do czyszczenia.

"Monitor Porzuconych Folderów"
Przeprowadza analizę folderów utworzonych przez zainstalowane aplikacje. Oznacza foldery porzucone lub utworzone przez szkodliwe oprogramowanie.

"Monitor Czystości Dysku"
Okresowo w tle przeprowadza analizę dysku i informuje o stopniu zaśmiecenia. Umożliwia przekazanie wyników do Odkurzacza, skąd użytkownik dokonuje usuwania znalezionych zbędnych plików.

"Menedżer Rejestru" (nie aktualizowany)
Przeprowadza analizę zbędności wpisów w rejestrze dla konkretnej kategorii, np.: zainstalowanych programów, konfiguracji programów, autostartu, czy menu kontekstowego.

"Usuwanie Zablokowanych Plików" (nie aktualizowany)
Umożliwia usunięcie zablokowanych plików (nie dających się usunąć standardowo) oraz pozwala na trwałe usunięcie plików bez możliwości ich odzyskania.

"Monitor Instalacji Oprogramowania" (nie aktualizowany)
Monitoruje proces instalacji dowolnego oprogramowania tworząc bazę powstałych plików i folderów, dzięki czemu ułatwia późniejsze dokładne odinstalowanie.4. Podsumowanie zalet

Dołączona grafikanajwiększa baza rozpoznawalnych zbędnych plików,
Dołączona grafikacomiesięczna bezpłatna aktualizacja bazy sygnatur przez Internet,
Dołączona grafikaautomatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa usuwanych obiektów,
Dołączona grafika zaawansowane wykluczenia z możliwością definiowania własnych wyjątków,
Dołączona grafikaszczegółowy opis przydatności i użycia każdego znalezionego pliku,
Dołączona grafika analizowanie folderów pod kątem ich porzucenia przez odinstalowane aplikacje,
Dołączona grafika wstępne czyszczenie folderów przechowujących tymczasowe obiekty,
Dołączona grafika dodatkowe moduły (opcja) "Menedżer Rejestru", "Usuwanie Zablokowanych Plików", "Monitor Instalacji Oprogramowania",
Dołączona grafika szczegółowy podręcznik użytkownika po polsku,
Dołączona grafika bezpłatny (Freeware).

Opis zaczerpnięty z oficjalnej str. programu.
Program ten polecam jako obecnie jedyny program którym można bezpiecznie oczyścić komputer z zbędnych śmieci a oczyszczenie komputera jest całkowicie pewne że nie pozostaną żadne luki gdzie jakiś wirus mógłby się schować. Używam go już od ponad trzech lat i jeszcze mnie nie zawiódł.
Odkurzacz 12 jest programem optymalizującym ale i umożliwiającym w ten sposób zabezpieczyć komputer jest uzupełnieniem pakietu bezpieczeństwa.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 10 04 2011 - 02:21

 • 0

#5 Kris_V

Kris_V

  Nowy

 • 4 postów

Napisano 29 09 2011 - 12:24

Zapomniał kolega dodać jeszcze o:

eScan Internet Security Suite jest kompleksowym oprogramowaniem zabezpieczającym dla komputerów stacjonarnych, notebooków, laptopów. Oferuje zaawansowane wykrywanie wszystkich typów wirusów. Wykrywa programy typu spyware, adware oraz dodatkowo posiada funkcje niedostępne u innych producentów oprogramowania antywirusowego, takie jak pełen conntent filtering (filtrowanie treści) poczty wychodzącej oraz przychodzącej. Dodatkowo posiada także ochronę antyspamową, skaner www, ochronę prywatności, czyszczenie rejestrów, zabezpieczanie rejestrów, zaawansowany Firewall oraz wiele innych.
Dzięki powyższym funkcjom oprogramowanie eScan Internet Security Suite łączy w sobie cechy programu antywirusowego, z rozwiązaniami pozwalającymi na skuteczną ochronę kompterów przed wirusami, oraz programami typu: Spyaware, Adware, Malware, Keylogger i exploitom, spamem, phishingiem, groźnymi załącznikami oraz wielu innymi zagrożeniami.

Więcej info na stronie.
 • 0

#6 Alternative

Alternative

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 03 06 2012 - 23:33

Jak lista antywirusów. To w takim raziem zapytam jak Wam się podobał MKS_vir? Ja mam do tego antywira sentyment Wciąż pamiętam aktualizacje na dyskietkach ale muszę przyznać że dawał radę. Teraz jego twórcy tworzą nowy produkt Filemedic. Beta dostępna do testów. Jes5tem ciekawa jak będzie wyglądał koniec prac.Póki co nie sugeruję się tym bo to beta ale jestem ciekawa co o tym sądzicie?
 • 0

#7 -AssassiN-

-AssassiN-

  Profesjonalista

 • 1 322 postów

Napisano 04 06 2012 - 15:04

Ostatnio dobrze prezentuje się firma BitDefender, Eset się troszkę pogorszył poza tym nic nowego. A i z nowości to jeszcze TrustPort w polskiej dystrybucji :E
 • 0

#8 pawel315

pawel315

  Uzależniony od forum

 • 1 553 postów

Napisano 01 11 2012 - 19:12

Myślę że warto wspomnieć chińskim Kingsofcie

Kingsoft Antivirus2012 SP5.3

Kingsoft Antivirus oparty został na technologii Cloud (tzw. chmura) co oznacza, że niemal wszystkie jego procesy, zasoby i inne elementy przeniesione są na zewnętrzne serwery. W tym wypadku program antywirusowy zużywa niewielką ilość pamięci i mocy obliczeniowej, powodując wzrost szybkości jego funkcjonowania.

Czyli podsumowując niskie zużycie zasobów ( nie przymula ) posiada dwa silniki, co czyni go programem o dużej wykrywalności, po zainstalowaniu nie trzeba nic konfigurować, ma wiele modułów ( nie tylko antyvirus ).
 • 0

#9 jugginator

jugginator

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 03 11 2012 - 21:27

Ja na przykład od niedawna jestem całkiem zadowolony z FileMedica... Po ostatnich aktualkach naprawdę "sprzyzwoiciał", mnej obciąża procka i poprawili szkielety skryptów...
 • 0

#10 pawel315

pawel315

  Uzależniony od forum

 • 1 553 postów

Napisano 04 11 2012 - 20:21

a to ciekawe nie długo rozpocznę serię testów AV więc sprawdzę tego polskiego filemedica
 • 0

#11 CarlTheCrack

CarlTheCrack

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 03 12 2012 - 19:51

Ten Kingsoft faktycznie ciekawie wygląda... Ale pewnie dopóki mi się nie skończy darmowa licencja na filemedica, to nie będę się rozglądał za innymi antywirami. Po updacie faktycznie się poprawił, więc na razie przy nim obstaję.

 • 0

#12 HalinA12

HalinA12

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 01 04 2015 - 13:16

Ja mam darmowego AVASTA i jestem naprawdę zadowolona z niego :D • 0

#13 Qauke

Qauke

  Expert

 • 5 156 postów

Napisano 01 04 2015 - 16:06

To przeskanuj system np: AVG to się zdziwisz ;)
 • 0

#14 Zenjo

Zenjo

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 02 11 2015 - 17:58

Ja mam darmowego AVASTA i jestem naprawdę zadowolona z niego :D

Też byłem zadowolony... dopuki nie siciągnołem AVG i zobaczyłem ile AVAST przepuszcza dziadostwa.


 • 1

#15 panterada

panterada

  Początkujący

 • 23 postów

Napisano 04 02 2016 - 01:14

Też mam tego avasta ale u mnie na razie wszystko w porządku jest ale dopiero od kilku miesięcy go mam więc zobaczymy po czasie. Ale nie mogę narzekać.


 • 0

#16 lagatto

lagatto

  Początkujący

 • 23 postów

Napisano 31 10 2016 - 01:19

Też mam tego avasta ale u mnie na razie wszystko w porządku jest ale dopiero od kilku miesięcy go mam więc zobaczymy po czasie. Ale nie mogę narzekać.

 

wywaliłem i zainwestowałem w Bitdefender Total Security. Bez porównania.


 • 0

#17 Ernestyna

Ernestyna

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 06 10 2017 - 10:51

wywaliłem i zainwestowałem w Bitdefender Total Security. Bez porównania.

 

Czyli jak to jest z tymi antywirusami, warto korzystać z darmowych, czy lepiej od razu kupić płatną wersje? 


 • 0

#18 szotgun

szotgun

  Początkujący

 • 12 postów

Napisano 09 10 2017 - 20:21

Płatna pewnie lepsza, ja w każdym bądź razie jestem skąpy i korzystam z darmowej wersji.


 • 0

#19 Ernestyna

Ernestyna

  Obserwator

 • 8 postów

Napisano 10 10 2017 - 09:33

Ale przecież antywirus i licencja na rok to nie jest jakiś wielki wydatek, a logując się np. do banku przez źle, albo wcale zabezpieczony komputer to igranie z ogniem. A sam mówisz, że darmowa wersja jest uboga co może oznaczać, że nie na każde zagrożenie zareaguje.


 • 0

#20 szotgun

szotgun

  Początkujący

 • 12 postów

Napisano 10 10 2017 - 10:08

Najzwyczajniej w świecie nie miałem czasu ani głowy do licencji, ciągle o tym zapominam i odstawiam na inny termin bo to, bo tamto... ;) • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: skaner antywirusowy program antywirusowy ESET Smart Security ArcaVir McAfee NOD32 Avira AVG G data Norton AntiVirusUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych