Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lexmark x1250 nie drukuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Braveheart

Braveheart

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 10 2011 - 20:26

Witam!
Posiadam urzadzenie wielofunkcyjne Lexmark x1250. Uruchamiam tą drukarke po raz pierwszy i pojawil sie nastepujacy blad. Drukarka gdy zaczynam drukowac pobiera papier ale po zakonczonym drukowaniu okazuje sie ze kartka jest pusta. Dzieje sie tak samo gdy skanuje, pobiera kartke ale oddaje pusta. Jedyne co moge robic to uzywac skanera w ten spsoob ze widze na komputerze co bylo skanowane w skanerze. Bawilem sie w wielokrotne przeinstalowywanie sterownikow itp. ale to nic nie dalo. W opcjach drukarki pokazane mam ze tuszu kolorowego mam pelno a czarnego troche ponad polowe. Dostałem ta drukarke od znajomego a nie uzywal jej ze 2 miesiace. Co moze byc przyczyna tego ze drukuje mi puste kartki? Moze to byc ze tusze byly dlugo nieuzywane i sa do wyrzucenia?

Pozdrawiam Piotr

  • 0

#2 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 11 10 2011 - 06:31

Głowica do czyszczenia (spróbuj oprogramowaniem producenta bo powinieneś mieć taką funkcję, jeżeli nie to serwis), kartridże do wymiany. Jednym słowem kolega nie zadbał po skończeniu eksploatacji i wcisnął Ci szmelc :P Lepiej już kup sobie coś nowego :P

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 10 2011 - 17:40

Instrukcja instalacji sterowników do drukarek Lexmark :
Jeśli masz uruchomione jakieś programy to je wyłącz, tag że firewall-a (lecz nie koniecznie), podłączasz drukarkę do sieci i do komputera USB, drukarka musi być w stanie wyłączania. Następnie wkładasz płytę CD zamykasz szufladę od nagrywarki i włączasz drukarkę. Pojawi ci się kreator z systemu Windowsa to go anulujesz a korzystasz z kreatora firmowego Lexmarka. po instalacji sprawdź w opcji mój komputer czy pokazała się ikona skanera a w opcji drukarek ikona drukarki i czy ma zaznaczenie jako drukarka domyślna.
Następnie zresetuj komputer i dopiero teraz możesz korzystać z dobrodziejstw drukarki.
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 11 10 2011 - 17:43

brutus3 trzeźwy jesteś ??? :P Przeczytaj dokładnie post autora :P

Użytkownik Abback edytował ten post 11 10 2011 - 17:52

  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 10 2011 - 18:09

Wiem co napisałem może ty maSZ problem. Miałem też taką przygodę z swoim Lexmarkiem bo nie chciało mi zresetować komputera.
Ale przyznaje że nie musi być to jedyna przyczyna, bo wystarczy że kolega skorzystał z kreatora systemowego i będzie miał to samo.
A co do samych głowic nic prostego wyjąć je i potrzeć delikatnie głowicą od strony dysz po papierze i od razu widać będzie czy głowice są zapchane.

Użytkownik Abback edytował ten post 11 10 2011 - 18:13

  • 0

#6 Braveheart

Braveheart

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 10 2011 - 09:39

tzn nic prostrzego wyjac glowice?:( jestem zielony i prosze o jakas intrukcje co do tego
nie mialem dostepu do internetu dlatego tak dlugo nie odpisywalem
  • 0

#7 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 24 10 2011 - 16:26

Kolego sprawdź najpierw czy w oprogramowaniu dla tej drukarki nie ma takiej opcji jak "czyszczenie głowicy"/"wyczyść głowice" czy tym podobne :( Jeżeli to nic nie pomoże to pisz, a dalej poradzimy co z tym fantem zrobić :(
  • 0

#8 Braveheart

Braveheart

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 10 2011 - 18:03

jest taka opcja zeby wyczyscic dysze za pomoca wydrukowania kartki:P zrobilem to ale drukuje mi pusta kartke, a wiec co dalej?^^
  • 0

#9 Braveheart

Braveheart

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 11 2011 - 17:58

wiec co dalej moge zrobic?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych