Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lenovo y580 a monitor FULL HD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 10 10 2013 - 15:14

Witam, posiadam laptoga lenovo y580 i5 gtx 660m Win7 15'6 nominalna rozdzielczość 1366x768 i chciałbym sobie kupić do niego monitor 20-23 cale full HD który będę podpinał po przez HDMI. Tylko słyszałem że rozdzielczość full HD niestety zabije tą kartę graficzna i będzie się źle grało a zależy mi na wiekszym monitorze bo jednak 15'6 które ma laptop to mało. I teraz moje pytanie (trochę skretyniałe) czy jak będę miał monitor full HD to czy można na nin zmniejszyć rozdzielczość na mniejszą? np na tą nominalną laptopa czyli 1366x768 i w opcjach gry tez na taką i grać tą rozdzielczością na tym monitorze? czy będzie to musiała być full HD? Pytanie idiotyczne ale proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 10 2013 - 15:47

Hej!

Z ciekawości sprawdziłem ile mniej więcej ma jej desktopowy odpowiednik i wychodzi, że ta karta jest wolniejsza do 50% od GTX 660. Na pewno w full HD(1920x1080) i poziom detali: HIGH nie zagrasz w takie hity jak: Company of Heroes 2, Metro: Last Light, SimCity 2013, Crysis 3, Far Cry 3(?), Hitman Absolution, WoT v8(?), Ghost Recon: Future Soldier, The Witcher 2: Assassins of Kings, Max Payne 3. Reszta hitów powinna chodzić bez zarzutu. Tak więc dla tych gier ustawiasz mniejszą ilość detali(czasem wystarczy wyłączyć kilka efektów) lub zmniejszasz rozdzielczość(choć najlepiej gra wygląda w rozdzielczości natywnej monitora). Do gier używałbym po prostu tylko monitora jako obrazu wyjściowego, więc problem z rozdzielczością nie powinien występować.



  • 0

#3 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 10 10 2013 - 16:30

Tak tak wiem wlasnie ze na full hd będą lagi dlatego właśnie pytałem bo na 1366x768 pogram praktycznie we wszystko :-D .

Co ma znaczyc używanie monitora do obrazu wyjściowego?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 10 2013 - 16:10

Napisałem ci w jakie gry nie zagrasz na fulla w rozdzielczości HD, reszta powinna być OK(no może poza grami co wyjdą w tym półroczu). Tak czy inaczej w mniejszej rozdzielczości musisz używać anty-aliasingu, bo widać schodkowanie co przy większej rozdzielczości nie jest konieczne. Moim zdaniem, warto dokupić monitor to na pewno zdrowsze jest niż wpatrywanie się w mały ekranik no i więcej widzisz w grach ;)

 

Monitor jako obraz wyjściowy = podłączenie monitora do laptopa i wyłączenie ekranu wbudowanego na rzecz tego co jest przypięty.


  • 0

#5 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 13 10 2013 - 19:20

Ok dzięki za dobre wytłumaczenie.

hmm... tak się zastanawiam co się bardziej opłaca podczas gry jeśli chodzi o wrażenia wizualne, bo załóżmy ze nie dam rady grać w najwyższej rozdzielczości i na max detalach i co się bardziej opłaca, zostanie przy najwyższej rozdzielczości ale zmniejszenie trochę detali czy zejście z rozdzielczością stopień niżej ale za to na full detalach , co będzie lepsze jeśli chodzi o wrażenia wizualne?
  • 0

#6 Legolas85

Legolas85

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 04 12 2013 - 22:13

Od siebie polecam ci http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-23ea63v-p-promocja-lg-30-dni-gwarancji-lg-na-pikselsubpixel-2492-841193.html .  Ma naprawdę ładną jakość obrazu z idealnie odzwierciedlonymi kolorami. Do gier czy filmów jest idealny.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych