Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lenovo t440p - załączający wentylator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 barcelonowa07

barcelonowa07

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 03 2023 - 15:51

Dzień dobry,
Mam problem z moim laptoptem Lenovo Thinkpad T440p. Początkowo myślałam, że problemem jest uszkodzony układ chłodzenia, ale został on wymieniony. Tak samo zostały wymienione pasty termoprzewodzące. Problem dot. wzrastających temperatur w momencie, kiedy włączam przeglądarkę Firefox, ale przy operze i chrome też ten problem istnieje. Nawet w przypadku dwóch ostatnich temperatury są jeszcze wyższe.
Bez włączonej przeglądarki cpu (mierzone w hwinfo) są w granicach 44-48 stopni, a po włączeniu przeglądarki następują skoki od 56 i nawet osiągają do 70. Zaczyna się włączać wiatrak (chyba ten od chłodzenia - aż tak się nie znam) i temperatury spadają. I tak ciągle.
Posiadam w laptopie 8gb ramu i płytę główną - Intel Core i5-4300M. Posiadam dysk ssd. Nie wiem, co jeszcze mam podać. Jeśli potrzebujecie, jakieś dodatkowe parametry, to powiedzcie.
Wiem, że laptop nie jest najnowszy, ale problem istnieje od ok. dwóch miesięcy. Wcześniej nie było tego problemu, żeby wentylator załączał się, co chwilę i temperatury przy włączonej przeglądarce tak skakały. Nie gram w gry, a jednie mam włączone max. trzy karty (np. google, facebook i twitter i temperatury szaleję. Temperatury skaczą, a nie są stałe.

Za mało pamięci ram lub uszkodzony procesor? A może coś całkowicie innego... Jakie macie pomysły, co może być przyczyną?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych