Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop za 8 / 9 tysięcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gmiliq

gmiliq

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 03 2015 - 13:23

Witam,

 

Mieszkam w UK ale ceny sprzętu są tam dość drogie dlatego zakup laptopa prawdobonie przeprowadzę w Polsce.

 

Jak dużo pieniędzy mam przeznaczonych na ten cel:

Kwota jaką mam na to przeznaczone to jakieś 8-9 tysięcy złotych

 

Do czego będę używał:

Jestem profesjonalnym pokerzystą. Chcę mieć możliwość gry na 20 poker roomach, z programami które trakują moje rozdania (używającymi mysql) i odpalonymi dwioma serwerami wirtualnymi, do tego będą dołączone 4 programy do konwersacji rąk, mniejszy program do trakowania, muzyka i parę innych rzeczy, które pomogą mi grać.


Gram na 2 monitorach (Laptop + zewnętrzny) ale możwliość do podpięcia dwóch monitorów również by się przydała.

 

Podróżuję po świecie więc niestety opcja destkopa odpada. Laptopa nie będę używał do gier komputerowych więc nie zależy mi dobrej karcie graficznej.

 

Czego Potrzebuję:

32gb Ram – 24 by prawdopobonie wystarczyły ale nie chcę mieć potem problemów z podpięciem pamięci ram. W obecnym laptopie niby mogę to zrobić ale próbowałem z 4 kostkami pamięcie i dalej nic nie dizała. Windows 8 blokuje mi dostęp do biosu i nie mogę sprawdzić czy mogę to jakoś aktywowaoc.

Bardzo dobry procesor – Moje programy nie wymagają dużo pamięci jako takiej ale jest ich bardzo dużo więc procesor musi być bardoz dobry.

SSD 256GB – Mam taki dysk na moim obecnym Laptopie ale chcę mieć po prostu wszystko zainstalowane za wczasu, nie chcę mieć ciągle problemów że coś nie działa, wszystko musi być bardzo stabilne, bo każde zacięcie się komputera kosztuje mnie pieniądze.

Zainstalowany Windows 8 – tak jak wyżej

Możliwość podpięcia dwóch monitorów zewnętrznych – bez różnicy czy VGA i HDMI czy 2x HDMI.

Bardzo dobrej karty sieciowej – Każde rozłączenie mnie z internetem kosztuje mnie pieniądze, karta musi być bardzo dobra abym nie miał zrywów internetu w krajach gdzie nie mają tak dobrej infrastruktury jak w UK czy Polsce.

 

Co by się przydało ale nie jest konieczne:

Bardzo dobry ekran na Laptopie – Dużo czasu dziennie spędzam patrząc w monitor, więc dobrze by było jakby laptop montior laptopa był dobrej jakości.

 

Wyższa jakość obrazu niż Full HD na ekranach zewnętrznych – Jestem gotowy zapłącić za to dodatkowe pieniądze, chciałbym wiedzieć tylko ile.

 

Czego nie potrzebuję:

Świętnej karty graficznej – Komputera będę używał tylko i wyłącznie do pracy.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, pozdrawiam Michał.



  • 0

#2 FxJ

FxJ

    Początkujący

  • 66 postów

Napisano 19 03 2015 - 13:30

17,3" :: MSI :: GT72 Dominator Pro i7/32GB/256+1000/Win8X GTX880M
 

HDMI - 1 szt. (HDMI jest słabsze od DVI)
Mini Display Port - 2 szt.

Ostatni ktoś na innym forum kupował to tego celu TV 4K UHD (40") w celu jednoczesnej gry na wielu stołach na raz
 

Wyższa jakość obrazu niż Full HD na ekranach zewnętrznych

Tutaj nic więcej nie potrzebujesz po DisplayPort nawet 4K spokojnie obsłuży 
 

Bardzo dobrej karty sieciowej – Każde rozłączenie mnie z internetem kosztuje mnie pieniądze, karta musi być bardzo dobra abym nie miał zrywów internetu w krajach gdzie nie mają tak dobrej infrastruktury jak w UK czy Polsce.

Wiesz co to jest redundancja ? Musisz mieć zawsze dodatkową kartę 3G/4G wpiętą która przejmie połączenie w razie rozłączenia połączenia z routera.

Użytkownik FxJ edytował ten post 19 03 2015 - 13:36


#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 19 03 2015 - 17:51

http://asus.strefamarek.allegro.pl/laptop-asus-g750jz-t4030-i7-32gb-1tb-960ssd-g880.html

 

http://allegro.pl/laptop-asus-rog-g751-i7-32gb-1tb-ssd-gtx860m-widi-i5171310927.html


  • 0

#4 starmilk

starmilk

    Początkujący

  • 73 postów

Napisano 24 04 2015 - 06:35

Wow fundusze naprawdę imponujące.

 

Proponuję zastanowić się nad tą maszyną:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11306824

Asus 17 cali

 

Ewentualnie Świetny jest jeszcze ten Dell:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/11613133

 

Oba mają procesory i7, grafikę ge force gtx880 oraz windows 8 w komplecie



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych