Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop vs TV - co jest nie tak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dulazquez

dulazquez

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 03 2016 - 18:17

Witam serdecznie,
 
posiadam laptop Asus x54C z kartą graficzną Intel HD Graphics Family. Ostatnio nabyłam telewizor LG 43LF510V i chciałam go połączyć z laptopem kablem HDMI. Z początku nie działało nic, telewizor nie wykrywał laptopa, laptop telewizora. Próbowałam łączenia z projektorem, grzebania w panelu grafiki Intela, aż w końcu aktualizacji sterowników. Zaktualizowałam sterownik grafiki do najnowszej wersji i w połowie aktualizacji komputer magicznie połączył się z telewizorem. Wszystko działało idealnie do momentu ponownego uruchomienia laptopa ze względu na instalację nowych sterowników. System się uruchamiał (obraz był zarówno w laptopie jak i w TV), natomiast kiedy wyświetlił się ekran startowy, w telewizorze pojawił się "brak sygnału". Laptop działa bez zarzutu. 
 
Nie wiem co więcej mogę zrobić, mam wrażenie, jakby sterownik nie uruchamiał się wraz ze startem systemu, ale nie wiem gdzie ewentualnie mogę pogrzebać jeszcze, żeby wszystko działało jak należy. Nie uśmiecha mi się aktualizowanie sterownika za każdym uruchomieniem komputera.
 
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
Magda


  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 07 03 2016 - 23:50

Czy w tej chwili laptop wykrywa inne monitory(Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran\Rozdzielczość ekranu)? próbowałaś kliknąć Fn+F8?



Użytkownik bipiw edytował ten post 07 03 2016 - 23:51

  • 0

#3 dulazquez

dulazquez

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 03 2016 - 00:13

Czy w tej chwili laptop wykrywa inne monitory(Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran\Rozdzielczość ekranu)? próbowałaś kliknąć Fn+F8?

Laptop nie wykrywa niczego, ani w panelu grafiki, ani w ustawieniach ekranu, podobnie z głośnikami (są tylko systemowe, natomiast kiedy był podłączony do TV po instalacji sterowników widział i systemowe i telewizyjne). 
Próbowałam oczywiście Fn i F8, nie widzi kabla HDMI zupełnie (kiedy był podłączony do TV miałam możliwość wyboru wyświetlania, ale to chyba normalne; kiedy już go rozłączy, pojawia się tylko LCD).

Bonusik - po uśpieniu lapka i "obudzeniu" go, TV: brak sygnału.

 

I dodatkowo: to na pewno kwestia laptopa, z poprzednim telewizorem również miał taki problem.



Użytkownik dulazquez edytował ten post 08 03 2016 - 00:14

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych