Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop się do końca NIE wyłącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 07 2016 - 22:53

Dobry wieczór.

Przepraszam najmocniej, że przeszkadzam, jednak potrzebuję pomocy w związku z problemem, jaki napotkałem...

Otóż, jako, że mój laptop był już nieco "zabrudzony", postanowiłem go sformatować. Wszystko przebiegło bez większych problemów, jednak po zakończeniu całej zabawy nie wszystko jest tak, jak powinno:

- kiedy włączam laptopa, nie zawsze ładuje się system- staje dęba, gdy lata kółko "loadingu" (wtedy wyłączam z przycisku, startuję raz jeszcze- wtedy najpewniej już zadziała);

- kiedy chcę wyłączyć laptopa, procedura najpierw przebiega poprawnie, jednak gdy gaśnie ekran, laptop ZAWSZE nadal chodzi-przycisk oraz diody świecą, podzespoły pracują, ponieważ słychać szum;

 

Mogę napisać, jaki mam system (Win10), jednak nie może to być jego wina, ponieważ już kiedyś miałem ten problem (na Win7, również świeżo po formacie). Byłem jednak na tyle niemądry, że zapamiętałem co dziewiąte słowo serwisanta, przez co nie jestem w stanie samemu dojść do sedna sprawy. Jeżeli miałbym Wam dać jakiś punkt zaczepienia, to byłby to chyba BIOS. O ile dobrze pamiętam, serwisant mówił coś o "za nowej wersji" BIOSu po formacie, i że musiał zainstalować jego inną wersję... Coś takiego... Nie sugerujcie się szczegółami, ale że wina leży po stronie BIOSu, jestem niemal pewien.

Laptop Acer Aspire 5560

 

Z góry niezmiernie dziękuję za pomoc!!

 

Z poważaniem,

Liotr Pesiak



  • 0

#2 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 11 07 2016 - 20:55

Podaj aktualną wersje BIOS'a , screen dysku z CrystalDiskInfo i z HDTune skan z Error Scan.



Użytkownik BSKarting edytował ten post 11 07 2016 - 20:56

  • 0

#3 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2016 - 21:34

Wersja BIOS'a: Phoenix Technologies Ltd. v1.17, 09.04.2012

 

Screeny za momencik wrzucę (piszę na zaś, abyś nie odchodził od komputera :P )

 

PS

Proszę, abyście skupili się bardziej na opcjach związanych z BIOS'em. Jak wspomniałem, to na niego zrzucił winę serwisant. Wspomniał coś o tym, że chciał/musiał zrobić "downgrade"... Może coś mieszam w szczegółach, ale kluczem jest BIOS :P


Użytkownik Liotr Pesiak edytował ten post 11 07 2016 - 21:47

  • 0

#4 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 07 2016 - 23:21

Ok, zgodnie z obietnicą wrzucam screeny http://postimg.org/gallery/27pua8xo8/ .

Jednak bardziej martwiłbym się tym BIOS'em. Spróbowałbym zrobić downgrade, ale nie mam pojęcia jak oraz do jakiej wersji :/


  • 0

#5 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 11 07 2016 - 23:27

Czy mógłbyś zmienić wartość RAW w crystaldiskinfo? Funkcje-Funkcje Zaawansowane-Wartość RAW i tam ustaw na 10[DEC] samo. i Podeślij jeszcze raz z niego screena. Jak rozumiem niby serwisant zrobił downgrade biosu ?


Użytkownik BSKarting edytował ten post 11 07 2016 - 23:28

  • 0

#6 Liotr Pesiak

Liotr Pesiak

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 07 2016 - 13:13

Tak też zapamiętałem, ale pewności nie mam. Na pewno coś grzebał przy BIOS'ie :/ Screena wyślę przy okazji (oczywiście dzisiaj), jeśli jest tak istotny :)


  • 0

#7 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 13 07 2016 - 23:34

Wczoraj napisane że dzisiaj dostanę screena , a tu się okazuje że dopiero 14.07 go dostanę :) Ale nie będę się niecierpliwił. Widać że pan zapomniał :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych