Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop odpowiedni w podróży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurcze9

kurcze9

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 01 2016 - 23:41

Czy moglibyście doradzić mi w sprawie kupna laptopa, który będzie odpowiadał mojemu podrożniczemu trybowi życia? Niestety nie znam się zbyt na komputerach/laptopach i nie wiem dokładnie na jakie szczególne paramatry powinnam zwarócić szczególną uwagę przy zakupie.

Wiem, że: szukam laptopa lekkiego, niewielkich gabarytów, stosunkowo wytrzymałego w podróży (czasami z plecakiem, wiec wytrzymały na wstrząsy), o dobrej żywotności baterii oraz ilości wbudowaniej pamięci, a co bardzo Ważne: aby istniała możliwość korzystania z internetu poprzez sieć komórkową czyli zakupioną lokalną karte SIM (czytałam że jest to możliwe gdy w laptopie jest specjalne miejsce na umieszczenie karty SIM i wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał sieci, albo można dokupić "taki odbiornik", włożyć do tego karte SIM i podłączyć do portu USB) - wiem że ten ostatni punkt nieco pokracznie opisałam ale nie wiem jak dokładnie to przedstawić. Taka opcja istnieje w tabletach i szczególnie jest to dla mnie ważne gdyż dużo podróżuje i często tam gdzie nie ma dostępu do internetu. 

Baardzo będę wdzieczna za wskazówki.

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 10 01 2016 - 00:49

O jakim budżecie rozmawiamy? Rozumiem że kupujesz 2 laptopy na raz, 1- wytrzymały, 2- lekki/niewielki no właśnie co znaczy niewielki, interesuje cię 15.6'', 13.3'' czy mniejszy? Mało konkretów podajesz.

Do opisu pasuje chyba tylko Macbook Air 13''.



  • 0

#3 kurcze9

kurcze9

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 01 2016 - 14:43

Rozmawiamy o budżecie do 4000 zł . Chcę kupić 1 laptop,najlepiej 13",  który charakteryzuje się wymienionymi parametrami. Nie znam sie na laptopach stąd nie wiele konkretów, ale liczę na waszą pomoc.


  • 0

#4 Gajwer

Gajwer

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 11 01 2016 - 21:47

Wymiennymi parametrami? To raczej Hyperbook lub Clevo.

 

Jak bym kupił jakis ultrabook. Do tego mobilny na USB modem i tyle.


  • 0

#5 kurcze9

kurcze9

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 01 2016 - 01:30

Dzięki za radę!


  • 0

#6 tal

tal

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 20 01 2016 - 08:47

Niekoniecznie musi byc to laptop. Czy zastanawiałeś się może nad tabletem z klawiaturą? Jest to tańsze urządzenie,znacznie wygodniejsze oraz przenośne. Obecnie na przykład w sklepie rtv Euro agd możesz kupic sobie model Asus Transformer o wiele taniej bo maja tam wyprzedaże. Tablet to koszt 1300 zł ( poza tym sklep daje możliwość wzięcia go na nieoprocentowane raty 0%).

 

Ewentualnie szukałbym czegoś z serii Dell Inspiron 11. Jest to juz większy koszt, ok 2000 zł ale również jest dobrze wykonany. 


  • 0

#7 nosweratu

nosweratu

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 23 01 2016 - 18:18

w  tych pieniądzach - MacBook Air 13.3" 


  • 0

#8 Zadowolenie.pl

Zadowolenie.pl

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 03 02 2016 - 23:02

Air ma taką sobie matrycę. Bardziej proponowałbym Zenbooka UX305.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych