Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop - miganie ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 McVrax

McVrax

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 10 2015 - 22:46

 

Siema. Ostatnio kupilem lapka w x komie

 

http://www.x-kom.pl/p/254422-z51-70-i5-5200u-8gb-1000-dvd-rw-r9-m375.html?partnerid=100698762&sm12=NTY=&ts=1442759827&token=a75a7b8bb17ea51702260524908368f8

 

taka o to sztuke ;D

Laptop jest spoko wszystko dziala szybki dobra grafika fajna matryca ... ALE - ostatnio pogrywalem sobie w Lola (League Of Legends) no i po 2 gierkach zauwazylem ze lapek zaczyna mi raz za jakis czas migac - w sensie nie ze cos scinalo mi sie tylko takie migniecia w setnej sekundy - niby nie problem ale laptop ma dokladnie 8 dni i to mnie niepokoi bo skoro teraz mu sie takie cos zdarza to jesli efekt sie nasili moze nie byc zbyt przyjemnie ... do 14 dni moge go oddac i sie wlasnie chcialem zapytac czego moze byc to przyczyna ? Laptop byl nagrzany dosyc mocno z lewej strony tam gdzie trzymam reke i zastanawiam sie czy to moze bylo problemem - nie mam jeszcze do niego podkladki ale podobno tez duzo to nie daje :P Takze prosilbym o w miare szybka odpowiedz i z gory dziekuje ^^



  • 0

#2 McVrax

McVrax

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 10 2015 - 20:42

nikt nie wie o co chodzi ?



  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 09 10 2015 - 09:14

Sprawdź temperatury procesora i grafiki jak zauważysz to migotanie. Sprawdź gdzie od spodu są wloty powietrza i czy ich nie zasłaniasz - podkładki mają sens gdy np trzymasz lapka na kolanach, kocu itp. miękkich podłożach (wystarczy obrus, serweta na stole), która zatyka wloty powietrza. Stosowanie podkładek też musi być z głową - nie mają sensu jeżeli nie zwiększają prześwitu pod otworami wentylacyjnymi. Czasami wystarczy lekkie uniesienie lapka z tyłu - podłożyć pod tylne nóżki jakieś listewki np 10mm wysokie.

Pozdrawiam


  • 0

#4 McVrax

McVrax

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2015 - 11:29

Czyli ogolnie miganie moze zalezec od przegrzewania sie lapka tak ?


  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 09 10 2015 - 12:02

Ciężko tak stwierdzić na sucho xD. Może np. być tak że przy wzroście temperatury są wyłączane pewne funkcje grafiki, aby ją odciążyć i wtedy możliwy jest taki efekt. Ewentualnie może też przełączać grafiki z intela HD na Radeona lub na odwrót. Przyczyn może być dużo, dlatego warto sprawdzić temperatury, obieg powietrza, aby mieć pewność co do przyczyn.


  • 0

#6 McVrax

McVrax

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2015 - 19:08

Okay dobra zrobie tak bo teraz nie dam rady sie tym zajac do wtorku mam czas to ogarne co i jak jutro z tym lapkiem ... w poniedzialek skocze do x komu i sie dopytam w czym moze tkwic problem i na czym polega. Okay dzieki za podpowiedz :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych