Skocz do zawartości


Laptop [do 2500zł]


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 24 02 2013 - 23:22

Witam,
na wstępie – wiem, iż takich tematów jak mój na tym forum jest sporo, ale jedne są już trochę stare, zaś inne nie spełniają moich oczekiwań :E. Przymierzam się do kupna nowego laptopa do kwoty 2500 zł – jest to maksymalna kwota jaką mogę wydać na laptop, więc „dorzuć 200 zł do…” nie wchodzi w grę. Obecnie pracuję na Asus (SNSV jak kto woli) F3Tc z Vistą.
Do czego - szybkie i swobodne przeglądanie Internetu, oglądanie filmów oraz gry komputerowe.
Gdzie – większość czasu będzie używany w domu, ale od czasu do czasu na uczelni i działce.
Na jak długo - komputer chce kupić na min. 5 lat.
Moje minimalne wymagania – przekątna ekranu min. 15’ cali; przynajmniej 1 port USB 3.0; dysk twardy o pojemności 500GB wygodna klawiatura; praca na akumulatorze min. 3h (na 2 wykłady); karta graficzna, na której pogram w StarCraft 2: LoW na „full detalach” oraz Windows 8.
Od komputera wymagam minimum awaryjności i w miarę solidnego wykonania.

Mam swoje opcje, ale jestem otwarty na pozostałe propozycje:
1. Samsung NP350V5C
2. Lenovo G580
3. Lenovo Z580/Z580A
4. MSI CX 61
5. Dell Inspirion 15R 5520

Najbardziej skłaniam się do zakupu Samsunga ze względu na matowy ekran, gdyż często zamiast filmu widzę swoją piękną buzię, ale jednocześnie boje się AMD-owskiej kopii nvidia Optimus, która sprawia ponoć trochę kłopotów.
No i co myślicie ?

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 02 2013 - 00:05

Z podanych wyżej najlepiej wypadłoby MSI pod względem gier bo ma najwydajniejszą grafikę w tym budżecie. Dell ma tylko integre więc do pooglądania filmów i przeglądania internetu.
Więc jak nie chcesz matrycy "glare" to Samsung, jak chcesz wydajniejsze GPU to MSI.

  • 0

#3 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 25 02 2013 - 21:19

Dell ma tylko integre więc do pooglądania filmów i przeglądania internetu.
Więc jak nie chcesz matrycy "glare" to Samsung, jak chcesz wydajniejsze GPU to MSI.


Masz racę jeśli chodzi o tego Della, dlatego odpada.
Zastanawiam się między Lenovo Z580 a Samungiem. Jeśli mielibyście wybierać pomiędzy tymi 2 modelami, na który padł by wybór ?
A co możecie powiedziec o samej marce MSI - dobre jakościowo notebooki ?

Użytkownik newkarol edytował ten post 25 02 2013 - 21:19

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 02 2013 - 22:47

Marka to ostatnia rzecz na jaką zwracałbym uwagę przy kupnie czegokolwiek. Wyboru ty dokonujesz i wybierasz co ma dla ciebie większy priorytet - matryca czy GPU.
  • 0

#5 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 25 02 2013 - 23:07

czyli proponujesz mi wybór pomiędzy Samsungiem (matryca), a MSI (bebechy) .... :spiteful:
Może inaczej - napiszę co mnie przeraża w tych modelach:
1. Samsung - technologia AMD Catalyst i kiepskie materiały. Chciałbym tez popracować na Linuxie.
2. Lenovo - temperatura pracy.
3. MSI - ponoć hałasuje jak ŻUK przy 90km/h.

A może posępić na tego typu aukcjach ?
Laptop Lenovo IdeaPad Y580

Użytkownik newkarol edytował ten post 25 02 2013 - 23:10

  • 0

#6 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 26 02 2013 - 15:13

Aukcja z Lenovo Y580 jednak odpada...dochodzą do 3000 zł.
Doczytałem, że Samsung cierpi na Throttling spowodowany zastosowaniem zbyt słabego zasilacza :( za to MSI ponoć nie jet wcale taki głośny. Najgorsze jest to, że ile osób, tyle opinii i nie daje rady wyciągnąć z tego żadnego konstruktywnego wniosku.
W niedalekiej przyszłości będę chciał wyposażyć swój przyszły komputer w dysk SSD, ale nigdzie nie mogę znaleść informacji, czy te laptopy posiadają dodatkową kieszeń na taki dysk - nie będę wyjmował napędu....

viris33 jak Ty byś stał przed takim wyborem, to co byś wybrał ?
Samsung czy MSI ?

  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 02 2013 - 16:16

Popatrz na tego: HP ProBook 4540s i3-2370M 4GB 500GB HD7650M Win 7 (3029855012) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W niedalekiej przyszłości będę chciał wyposażyć swój przyszły komputer w dysk SSD, ale nigdzie nie mogę znaleść informacji, czy te laptopy posiadają dodatkową kieszeń na taki dysk - nie będę wyjmował napędu...

Jeden temat jedno pytanie, załóż osobny temat w odpowiednim dziale.

Do czego - szybkie i swobodne przeglądanie Internetu, oglądanie filmów oraz gry komputerowe.

Samsung odpada na tym laptopie nie pograsz bo jak widać ma zintegrowaną kartę graficzną. No i po co Ci aż by było 6GB ram? xD
Dwa które podałeś z lenovo nie są w sumie aż takie złe, sajsunga nie bierz. Zdecyduj się albo lenovo albo HP który podałem powyżej.

Użytkownik Qauke edytował ten post 26 02 2013 - 16:23

  • 0

#8 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 26 02 2013 - 16:58

Popatrz na tego: HP ProBook 4540s i3-2370M 4GB 500GB HD7650M Win 7 (3029855012) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


ok, spoko, poczytam, pooglądam. Póki co mogę tylko powiedzieć (po linku), że za te pieniądze mam i5 trzeciej generacji.

Jeden temat jedno pytanie, załóż osobny temat w odpowiednim dziale.


ciekawe....jeden temat, jedno pytanie :blink: po pierwsze - lepiej zadać chyba trzy pytania w jednym temacie, niż zaśmiecać forum trzema tematami po jednym pytaniu (logika), a po drugie - pytanie dotyczy laptopów które chce wybrać, a tym samym właśnie tego tematu.


Samsung odpada na tym laptopie nie pograsz bo jak widać ma zintegrowaną kartę graficzną.


Ojeju, jeju ;] , następnym razem podam link gdzie wszystko będzie "czarno na białym" bo widzę, że inaczej nie da rady. Radek 7670m jest kartą dedykowaną, a Samsung (nie ma tego na aukcji) posiada dodatkowo Intela HD 4000.

No i po co Ci aż by było 6GB ram? xD


Tak sprzedają w sklepie. Jak będę kupował lapka, to poproszę ich o wymontowanie 2GB i wyrzucenie ich do kosza.

Dwa które podałeś z lenovo nie są w sumie aż takie złe, sajsunga nie bierz. Zdecyduj się albo lenovo albo HP który podałem powyżej.


Czy mogę dostać jakąś sensowną argumentację za/przeciw, czy po prostu jest to "szajsung" i reszta dobrych laptopów ?

Użytkownik newkarol edytował ten post 26 02 2013 - 17:00

  • 0

#9 Linaxis

Linaxis

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 28 02 2013 - 00:51

ja bym wybrał lenowo pod względem graficznym bo ma dwie karty :) posiadam laptopa który ma tak samo jak w opisie lecz + Ge Force GT 640M 1GB i wszystkie gry jakie do tej pory są działają mi na maksymalnych detalach z directx11 " crysis 3 , far cry 3 , skyrim itp....
  • 0

#10 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 28 02 2013 - 15:28

ja bym wybrał lenowo pod względem graficznym bo ma dwie karty :) posiadam laptopa który ma tak samo jak w opisie lecz + Ge Force GT 640M 1GB i wszystkie gry jakie do tej pory są działają mi na maksymalnych detalach z directx11 " crysis 3 , far cry 3 , skyrim itp....

A jaki dokładnie model Lenovo posiadasz ? Przy okazji powiedz mi co Ci się w twoim kompie podoba, a co Cię denerwuje ?
Twoja opinia bedzie bardzo pomocna.
Który dokładnie model Lenovo byś mi polecał: G580 czy Z580 ?

Użytkownik newkarol edytował ten post 28 02 2013 - 15:45

  • 0

#11 Gość_newkarol_*

Gość_newkarol_*

Napisano 24 03 2013 - 16:54

WItam ponownie ;]
na wstępie chciałbym podziękować wszystkim user'om za pomoc w tym temacie, a zwłaszcza użytkownikowi viris33
Notebook został już zakupiony, a jest to MSI CX61 z Core i5 i GF GT450M.
Nie będę opisywał jego możliwości, wyglądu gdyż ten model doczekał się już całkiem sporej ilości recenzji.
Przy okazji potwierdzam, że laptop jest głośny przy sporym obciążeniu. Przy normalnym użytkowaniu praktycznie bezgłośny.
Jeszcz raz dziękuję i pozdrawiam

Użytkownik Qauke edytował ten post 24 03 2013 - 17:06

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: nowy laptop do 2500zł laptop od 2500 do 2999zł



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych