Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop HP 550 - samoczynnie się wyłącza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 LaBt3c

LaBt3c

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 23 04 2013 - 09:22

Witam, mam problem z laptopem.. To nie jest mój laptop tylko mojej dziewczyny, opiszę po krótce ocb. Kiedyś jak wyłączyli prąd to laptop zgasł (chodził na zasilaczu) i po tym zdarzeniu zaczął się wyłączać.
Gdy jestem w biosie to laptop chodzi nawet ponad godzinę bez żadnego problemu, jednak gdy próbuje wgrać system (bo nie ma, nie wiem czemu) to po kilku minutach wyłącza się...
Sprawdzałem ram i HDD w biosie - Wychodzi, że ok.
Laptop to HP 550

Użytkownik LaBt3c edytował ten post 23 04 2013 - 09:23

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 23 04 2013 - 20:23

Jak sprawdziłeś ram i dysk w Biosie? Ram sprawdza się programem Memtest, a dysk np programem MHDD. Dodatkowo przeczyść go, żeby wykluczyć przegrzewanie. Przydałoby się jeszcze sprawdzić czy na innym zasilaczu pójdzie, bo może to jego wina(jeśli np dostał po elementach przy tym wyłączaniu prądu).

Użytkownik bipiw edytował ten post 23 04 2013 - 21:06

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 04 2013 - 23:54

Witam, mam problem z laptopem.. To nie jest mój laptop tylko mojej dziewczyny, opiszę po krótce ocb. Kiedyś jak wyłączyli prąd to laptop zgasł (chodził na zasilaczu) i po tym zdarzeniu zaczął się wyłączać.

Włącz laptopa z baterii, jeżeli problem się pojawi to będziemy szukać przyczyny wyłączającego się laptopa.

Przydałoby się jeszcze sprawdzić czy na innym zasilaczu pójdzie, bo może to jego wina(jeśli np dostał po elementach przy tym wyłączaniu prądu).

Tylko nie podłączaj jakiegoś chińskiego zasilacza, bo to może zakończyć się tragicznie dla Twojego lapka.

Użytkownik Qauke edytował ten post 23 04 2013 - 23:57

  • 0

#4 LaBt3c

LaBt3c

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 24 04 2013 - 09:33

bibiw - w biosie w opcjach znalazłem coś takiego więc sprawdziłem. Dysk był sprawdzany przez godzinę, ram przez 2-3 minuty.

Mieszkam z dziewczyną w akademiku. Kupiliśmy po kilka piwek i zarwaliśmy przy nim nockę, ALE....
Udało nam się go uruchomic - wgralem system. Wylaczyl sie tylko 2 razy. Jednak temperatura procesora sięgała ok. 80 stopni podczas przeglądania internetu a płyty głównej oscylowała przy ok. 95 stopni. Moim zdaniem wiatrak od CPU szwankuje... jak go wyczyścic ?
  • 0

#5 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 24 04 2013 - 10:26

Parę sprostowań - komp na podtrzymanie pracy BIOSu zużywa tak mało energii, ze mógłby działać na bateryjce z latarki :)
Dopiero po załadowaniu sterowników systemu operacyjnego zmienia się zarządzanie energią.
Ale do tematu - wyczyszczenie laptopa do dość kłopotliwa sprawa i najlepiej to zrobić przedmuchując mu dziury. tylko uważaj aby nie dmuchać do środka, bo kurz zrobi ci pierzynkę na podzespołach, które usmażą się tego samego dnia. Wentylator laptopa zawsze ma 2 ujścia. Tylne i boczne, lub dolne. Jednak zawsze blisko siebie. Staraj się sprężonym powietrzem tak dmuchnąć aby wyleciało z 2giej strony. Sprężony gaz kupisz za parenaście zł w uczciwym sklepie lub 25 u ździerców. Możesz też użyć pompki do opon (mała wydajność), albo kompresora - ale tu uważaj by podmuch nie połamał łopatek wentylatora :D
  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 24 04 2013 - 11:42

Dla pewności możesz dmuchać wylotem(sprezone powietrze) i ciągnąć wlotem(np przy pomocy odkurzacza).
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 04 2013 - 10:31

Po tym wszystkim jesli nie znajdziesz przyczyny to rade uruchomic jakikolwiek system operacyjny w wersji livecd i sprawdzic temperatury urzadzenia.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych