Skocz do zawartości


Zdjęcie

LG Optimus GT540 czy Samsung i5500 Europa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który telefon byście wybrali? (3 użytkowników oddało głos)

LG Optimus GT540 czy Samsung i5500 Europa?

  1. LG Optimus GT540 (2 głosów [66.67%])

    Procent z głosów: 66.67%

  2. Samsung i5500 Europa (1 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 25 12 2010 - 20:00

Witam, za dwa lub trzy dni planuje zakup nowego telefonu. Nie mogę się zdecydować pomiędzy LG Optimus GT540 czy Samsung i5500 Europa? Tak wiem że Europa ma nowszego Androida ale jednak coś mnie ciągnie do Optimusa... Poradźcie który wybrać? Nie szukam porad "za tą samą cenę można kupić coś lepszego..." chce wypowidzi na temat tych dwóch telefonów.

  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 25 12 2010 - 21:14

Wg mnie bezsprzecznie wygrywa GT540. Ma lepszy ekran, bo 2.8" 320x240 i5500 to męka. Niestety ma ekran oporowy, wiec nie ma MT, ale za to można go obsługiwać palcem lub patykiem co dla niektórych jest zaletą. Ma lepszy aparat. I subiektywnie mówiąc: jest po prostu ładniejszy.

Co do androida. Optimus ma już cyanogenmoda 6.1 czyli androida 2.2.1, więc nie widzę tu problemu. Ma on też o wiele większe wsparcie społeczności niż niechciany przez nikogo Samsung i5500.

Dla mnie wybór między tymi dwoma modelami jest jasny: GT540 optimus/swift.

  • 0

#3 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 25 12 2010 - 23:23

No ja właśnie znalazłem na stronie LG oficjalny update z Androida 1.6 do 2.1, oczywiste że biore LG. Obejżałem kilka filmików na YouTube z LG i z Samsungiem i to widać że LG jest lepszy... Dzieki za wasze głosy (Haha tylko 2).

Strona LG z update: http://wwwstg.lg.com/uk/android/index.jsp
  • 0

#4 mmrozek

mmrozek

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 26 12 2010 - 00:00

Ja też wolałbym Swifta. Ten nowy Galaxy mi się nie podoba. Jest robiony chyba troszkę na siłę i wg mnie wygląda troszkę tandetnie. Polecam się zastanowić nad Samsung Wave S533. Ma klawiaturę QWERTY, ale za to BADA OS. Co kto lubi...
  • 0

#5 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 26 12 2010 - 18:41

Właśnie wróciłem do domu z moim nowym telefonem :D Wziołem LG Optimus GT540 :) Dzięki że się udzielaliście. A teraz mam inne pytanie... Polecicie jakieś darmowe aplikacje na Androida? Mam już Advanced Task Killer i eBuddy.
  • 0

#6 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 26 12 2010 - 19:34

Taks killer od razu wywal. Marnujesz sobie nim baterie, dlaczego? Oto cały proces:
1. Telefon otwiera sobie aplikacje - zjada energie.
2. Aplikacja jest minimalizowana i prawie nic nie zjada, jak i przywrócenie jej.
2b. Ty ją sztucznie zamykasz i nic nie zjada, ale jak chcesz ją znowu włączyć to zjada dużo energi.
Wniosek: wywal taskkiller.

Polecane przeze mnie aplikacje:
klient gg/tlen: vCommunicator
przeglądarka www: UC Browser
kalkulator: RealCalc
do patrzenia co w telefonie piszczy/zamknięcia nieposłusznej aplikacji: System Monitor
klient wiadomości: HandCent SMS
słownik pl-en en-pl offline: Collins Polish English Dictionary
manager plików: OI File Manager
notatnik: AK Notepad
aplikacja Facebook
GPS offline: Sygnic Mobile Maps 10
backup aplikacji: ASTRO file manager
SUPER WIDGET: Extended Controls
inne: super compas, unrar free, tłumacz google, Programoid(program telewizyjny), Tapatalk (do przeglądania niektórych for), TubeMate(do ściągania z YT)
super klawiatura: Better Keyboard ze skinem iPhone white
office: Documents to go
i to w sumie wszystko czego potrzeba.

SUPER GRY: Slot machine, dead runner, fruit ninja, mini gore (nie wiem czy ci będzie działać bez mt), paper toss

Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy związanej z androidem pisz na GG.

Użytkownik Krzychu25 edytował ten post 26 12 2010 - 19:38

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych