Skocz do zawartości


Kuubaalaa

Rejestracja: 09 kwi 2010
OFFLINE Ostatnio: 14 04 2010 18:38
-----

Moje posty

W temacie: Dzielenie partycji i jego skutki(?)

11 04 2010 - 10:24

Tamten temat również dotyczył tego komputera. Okej, przyznaję się popełniłem błąd tworząc nowy temat. Kiedy wciskam delete próbując wejść do biosu wyświetla się coś w stylu ' opening bios ' lecz zanim się otworzy to wyskakuje następny komunikat, który wymieniłem w pierwszym poście. Na internecie znalazłem instrukcje (również wymieniona wyżej) lecz nie bardzo wiem co mam dokładnie zrobić. Gdyby ktoś wyjaśnił mi krok po kroku co mam zrobić to bedę bardzo wdzięczny. Przepraszam bardzo, że tak wam zawracam głowę, lecz sam sobie nie poradzę.
Ps.: Nie grzebałem się w biosie. Tak jak napisałem powyżej problemy zaczęły się od użycia Partition Magica. Od tamtej chwili nie mogę włączyć tamtego komputera (włączyć w sumie mogę, lecz kończy się na komunikacie w biosie).

W temacie: Dzielenie partycji i jego skutki(?)

10 04 2010 - 20:48

Niestety plomby są.
PS. Masz na mysli ze kupujac pc'ta w salonie komputerowym popelnilem blad?

W temacie: Dzielenie partycji i jego skutki(?)

10 04 2010 - 18:28

Moja płyta głowna to: Gigabyte S-Series Motherboard GA-H55M-S2H

W temacie: Dzielenie partycji i jego skutki(?)

10 04 2010 - 18:22

Witam niedawno założyłem temat mówiący o moim problemie z Biosem. Znalazłem odpowiedź po angielsku, która nie jest dla mnie zbyt jasna. Moglibyście napisać mi po polsku krok po kroku co mam zrobić według tej instrukcji?

Default Serial ATA AHCI BIOS, Version iSrc 1.20E code 23 hang SOLUTION

Serial ATA AHCI BIOS, Version iSrc 1.20E
Copyright © 2003-2008 Intel Corporation 23
** This version supports only Hard Disk and CDROM drives **
Please wait. This will take few seconds.

If your Gigabyte BIOS hangs at this message after you change to AHCI mode, then this solution worked for me


1) take a system backup (including system image) of your boot O.S. with windows backup
2) create a system repair disk (DVD) with windows backup
3) reformat (quick) then delete the partitions on your boot drive (not sure if this is necessary)
4) boot to the repair dvd, follow instructions to restore latest system image
5) reboot, change BIOS settings to AHCI, reboot and all should be just fine.

For some reason the 1.20E AHCI BIOS just does not like to go past a disk that has a win 7 x64 IDE operating system on it, and restoring the image to the same drive seems to fix the problem.

Jeltz


W temacie: Dzielenie partycji i jego skutki(?)

10 04 2010 - 13:34

Więc pozostaje tylko zaniesienie kompa do serwisu? Nie ma innej opcji zresetowania tego biosu?