Skocz do zawartości


Które spośród czterech modeli?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Qlczyk87_*

Gość_Qlczyk87_*

Napisano 06 03 2007 - 16:00

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy i nie za bardzo sie znam na sprzęcie komputerowym. Chciałbym sobie kupić głośniczki 5+1 tak do okolo 270zł. Wiele czytałem, przeglądałem na ten temat i spośród wielu modeli wybrałem 4 które MOIM zdaniem są najlepsze w tej cenie. A mianowicie mam tu ma myśli zestawy takie jak: Creative 6100/6060, Modecom 5030, Logi Tech x530 oraz Easy Touch 678 5.1 MADNESS. I nie wiem na które sie zdecydować... Wiem jedynie ze należy zwracać uwage na to z jakiego materiłu są głośniki wykonane, jakie mają pasmo przenoszenia i stosunek szumów... No ale są to jedynie suche dane, a wiadomo że w rzeczywistości może być różnie... Wiec jeśli ktos zna te głośniki to prosze o radę które z nich wybrac... Osobiscie bym się skłaniał ku Easy Touch, ale jak już mówiłem jestem zielony jesli chodzi znajomosc głośników...

A może zna ktoś jeszcze jakieś inne głosniki, które mogą być lepsze ale mniej więcej w tej canie co podałem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

  • 0

#2 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 06 03 2007 - 18:09

Często ludzie myślą, że tym więcej głośników tym lepiej, ale to to nie prawda, ponieważ, aby w pełni wykorzystać tyle głośników trzeba mieć 1. dobrą kartę muzyczną 2. co odtwarzać - muzyka, filmy itp. zazwyczaj są przystosowane do stereo, a nie 5:1. W związku z powyższymi argumentami proponuję Ci kupić głośniki w systemi 2:1. Za cene kiepskiego zestawu 5:1 można kupić naprawdę pożądny zestaw 2:1. Polceam Creative Inspire T3030. Kupisz je za około 170zł, a jakość dźwięku powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Ale gdybyś postanowił mnie nie posłuchać :) to w systemie 5:1 to do najlepeszych należą Logitech Z-5500 5.1 THX / 500W RMS, ale ponieważ ich cena jest straszna to podam Ci też coś innego: Creative 6060, o którym mówiłeś jest niezły.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 03 2007 - 20:03

Za cene kiepskiego zestawu 5:1 można kupić naprawdę pożądny zestaw 2:1.

ja proponuję Ci poRZądnie zainstalować Mozille 2.0 :) z opcją spr. błędów ortograficznych. Z mojego doświadczenia wynika, że do gier zestaw 5.1 dowolnej marki nadaje się całkiem fajnie, ja np. modowałem (na ile mi się chciało) zestaw 5.1 Manta, plastik dopełniłem gabką i dźwięk był mniej "syntetyczny" :)) i grało się naprawdę przyjemnie. Do muzyki preferuję swoje tylnie głośniki AIWA :) z nimi żaden zestaw komputerowy 5.1 się nie równa, ale jeśli uważasz że ma to służyć tylko do gier to bierz byle co, jesli do muzyki i gier to tylko sprawdzone modele Creative bądź Logitech.
  • 0

#4 Gość_Qlczyk87_*

Gość_Qlczyk87_*

Napisano 06 03 2007 - 23:39

Właśnie chodziło mi o ogłośniki nie tyle do gier, co do słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Chciałbym aby ten dźwięk był czysty ale jednocześnie mocny. A z tego co się dowiedziałem to czysty dźwięk wydobywa się ze sprzętu z drewnianymi obudowami.
Jednak ja znawcą nie jestem i musze zaufac Waszym opinią. Dziękuje za porady i czekam na więcej wypowiedzi na ten temat.
  • 0

#5 zboj87

zboj87

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 03 2007 - 01:36

W temacie audio już siedzę od bardzo dawna i...

1. "[...] czysty dźwięk wydobywa się ze sprzętu z drewnianymi obudowami.". Nieprawda, czysty dźwięk wydobywa się z głośników, a raczej kolumn głośnikowych dobrej jakości, wzmacniacza/amplitunera wysokiej klasy i odtwarzacza CD, bądź DVD.

2. "Chciałbym aby ten dźwięk był czysty ale jednocześnie mocny.". Każdy by chciał za 270zł :rolleyes: Niestety na te warunki musisz się zadowolić produktami proponowanymi przez przedmówców :)

3. "[...] zaufac Waszym opinią.". opiniOM :)

4. "Za cene kiepskiego zestawu 5:1 można kupić naprawdę pożądny zestaw 2:1.". Z tym się zgadzam, tylko i wyłącznie, jesli mieć na uwadze osobno wzmacniacze; stereo i do subwoofera. Niestety jednak, przekroczy to 270zł.

Miałem okazję przesłuchiwać zestaw Creative 2.1 (dokładnie nie pamiętam) i... ...no brzmi to zupełnie inaczej, jak masz osobne wzmocnienie. Gra w miarę czysto, lecz są pewne 'dziury' w paśmie częstotliwości. Dokładnie chodzi mi o kiepskie wysokie dźwięki. Nie wspominając o 'wymuszonym' bass-ie, wydobywającym się z 10cm głośniczka.

Jeśli będziesz już wybierać proponuję zestaw 5.1, ponieważ klasa sprzętu jest podobna, niewielka różnica cenowa oraz jako taki uzyskany efekt przestrzenny.

Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych