Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kropka na ekranie po zmywaczu do paznokci - Acetonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sheszi

sheszi

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 05 2012 - 18:18

Witajcie.
Dotknęłam ekranu laptopa niedoschniętym pomalowanym paznokciem, reakcja była zbyt szybka, odruchowo sięgnęłam po leżący wacik nasączony zmywaczem do paznokci i wytarłam plamę. Zapomniałam, że acetom prowadzi do matowienia różnych powłok, w tym ekranów. Powstała mała plamka po przetarciu zmywaczem, czy coś mogę z tym zrobić?
Podobnie kiedyś stało mi się z obudową, zmywacz pozostawił białą plamę, jednakże po jakimś czasie zniknęła i obudowa w tym miejscu wróciła do swojego koloru, ale ekran to ekran, można jakoś na niego zadziałać by wrócił do stanu sprzed?
pozdrawiam
Patrycja

Użytkownik kosa006 edytował ten post 02 06 2012 - 13:40

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 05 2012 - 18:57

Obawiam się, że jesteś w sytuacji patowej. Choć w małych ilościach aceton potrafi być dobrym rozpuszczalnikiem różnych innych chemikaliów na ekranie to jednak sam w sobie nie wyczyszczony odpowiednio szybko wchodzi w reakcję z powłoką ochronną matrycy, dlatego nie jest polecany przy czyszczeniu ekranów. Niestety nie ma rady na twój problem, a zakup jakichś środków usuwających rysy może jeszcze bardziej pogłębić stan rzeczy. Jak plamka jest w mało widocznym miejscu lepiej zostawić ją w spokoju - to efekt reakcji chemicznej nieodwracalnej.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych