Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korzystanie z torrentów a działanie przeglądarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 20:55

Od czasu kiedy zmieniłem kompa i nie używam już osobnej karty sieciowej tylko zintegrowanej z płytą główną (NVIDIA nForce Networking Controller), zauważyłem, że podczas ściągania czegokolwiek (osobiście zawsze używałem uTorrent'a) strony z FireFox'ie otwierają się i działają strasznie wolno. Nawet jak transfer mam 2 kb/s to i tak jest tak samo, jakby coś przycinało mi net. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, stąd moje pytanie. Czy ktoś może się orientuje? Ja pierwszy raz w życiu mam zintegrowaną kartę i taki problem więc się nie znam, no ale czy to by było przez to?

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 06 04 2008 - 21:01

A ja nigdy w życiu nie miałem karty sieciowej osobno - zawsze zintegrowaną. I nigdy takich problemów. Karta nie ma nic do tego.
Sprawdź firewalle i ustawienia sieci. Ogranicz w toorencie tranfer na np. 70% prędkości łącza.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 04 2008 - 21:04

No ale po co mam ograniczać skoro wykorzystuje mi namiastkę mojego łącza. Powiedzmy leci z prędkością 30-100kbps i już strony działają , no źle.. Firewall'a mam tego samego co na tamtym kompie, w ustawieniach nic się nie zmieniło. Więc naprawdę nie mam pojęcia.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 07 04 2008 - 09:17

Sam transfer to nie wszystko, liczy się również np. ilość nawiązanych połączeń. Jak torent nawiąze kilkaset połączeń, to potem przegladarka ma ciężko się dobić do łącza, pingi są kosmicznie wysokie itp.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 07 04 2008 - 12:43

Tak ale ja zawsze miałem wiele połączeń..Dopiero jak mam tą sieciówkę zintegrowaną to pojawił się taki problem. Poza tym nie musi być dużo połączeń nawet.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 11 04 2008 - 09:45

Temat został niestety nierozwiązany, a szkoda.. Nadal tak mam i no idea why. Może to faktycznie wina tej sieciówki nVidii. Może sama siebie automatycznie ogranicza i robi takie lagi.
  • 0

#7 Mariusz Litwińczuk

Mariusz Litwińczuk

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 07 06 2008 - 22:52

Temat został niestety nierozwiązany, a szkoda.. Nadal tak mam i no idea why. Może to faktycznie wina tej sieciówki nVidii. Może sama siebie automatycznie ogranicza i robi takie lagi.


Winą jest coś innego - masz przeciążone łącze i potrzebne jest Ci coś takiego jak kolejkowanie zadań w przypadku połączeń.
Np. program CFosSpeed który potrafi nadać większy priorytet przeglądarce tak by protokół http jako pierwszy dostawał potrzebne mu dane a programy typy P2P nie zapychały całkowicie łącz.
  • 0

#8 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 06 2008 - 22:56

Wina jest jedna - zmieniłeś kartę, i zmienił się jej adres IP w lanie. Musisz otworzyć port, na którym pracuje Twój torrent.

PS. Tylko chyba już nieaktualne bo to odsmażony kotlet... :D
  • 0

#9 Mariusz Litwińczuk

Mariusz Litwińczuk

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 07 06 2008 - 23:02

Wina jest jedna - zmieniłeś kartę, i zmienił się jej adres IP w lanie. Musisz otworzyć port, na którym pracuje Twój torrent.


Coś nie przeczytałeś tego tematu dokładnie, kolego - P2P mu działa, on ma problem z otwieraniem stron podczas jego działania...

Tu nie chodzi o nabijanie postów a o rzetelną odpowiedź.
  • 0

#10 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 06 2008 - 00:32

Co do pierwszej części uwagi - ZGODA.

Ale druga częśc to już chyba kompletnie niepotrzebna i jest Twoją subiektywną oceną.
Gdybyś dokładnie przeanalizował moją aktywność na forum, wiedziałbyś, że nabijanie postów mnie kompletnie nie interesuje...
Twoim zadaniem jest pisanie odpowiedzi na zadany problem a nie ocena postów innych użytkowników - od tego są moderatorzy.
Następnym razem uważaj co piszesz a nie pisz co uważasz...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych