Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontroler IDE pod PCI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kubos

kubos

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 03 2007 - 23:14

Witam.

Problem jest nastepujacy. Kupilem sobie kontroler IDE pod PCI Promise FastTrak 100 TX2, aby przeprowadzic eksperyment czy na moim starym BX'ie 440 da sie uzyskac ATA100. Po podlaczeniu karta zostaje wykryta jako "masowy kontroler", ale nie wykrywa zadnych dyskow. Probowalem wielu kombinacji, a do dyspozycji mam dwa HDD (80GB-ATA100 i 4GB-ATA66) oraz kilka tasiemek IDE. Wyczytalem, ze jest to kontroler RAID i zastanawialem sie czy nie potrzebuje dwoch takich samych dyskow... Jednak po wnikliwym przeczytaniu instrukcji zauwazylem ze moze na nim stac jeden dysk. Nigdy wczesniej nie mialem takiego kontrolera wiec nie wiem jak powinien sie on zachowac po starcie systemu? Czy dyski powinny zostac wykryte w BIOS'ie, czy moze dalej? W instrukcji jest cos o BIOS'ie samego kontrolera, ktory laduje sie po normalnym POST'cie i mozna w nim ustawic dyski oraz ew. macierz RAID. Aha - karta zostala poprawnie wykryta w windowsie i elegancko sie zainstalowala, choc jak nietrudno sie domyslec nie widac tam dyskow - bo i jak?

BIOS mam najnowszy do mojej plyty glownej i takze probowalem zmieniac w nim jakies ustawienia. Ustawialem boot rowniez na SCSI - takie zalecenia widzialem w necie. dalej nic...

OS: Win2000
CPU: PIII 500MHz
MoBo: AOpen AX6BC
HDD: Seagate 80GB ata100, Seagate 4GB ata66

Moze ma ktos jakis pomysl? Siedzialem dosc dlugo nad tym, ale moze przeoczylem jakis szczegol?

na stronie producenta jest napisane, ze kontroler byl testowany z BX440 i dzialal poprawnie.

Ten model karty: http://www.allegro.pl/item176104067__ata_1...gwarancji_.html.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych